אחות לצרה

זו תושייה. קשיש נפל וננעל בביתו. אחות "מכבי", טטיאנה בן יצחק, שהגיעה לביקור בית חילצה אותו בסיוע פורץ, טיפלה בפצעיו ואיתרה את משפחתו
האחות טטיאנה בן יצחק. "אמרתי לעצמי שאם לא אצליח להשיג אותם פשוט אקח אותו לביתי". צילום: יח"צ מכבי

האחות טטיאנה בן יצחק. "אמרתי לעצמי שאם לא אצליח להשיג אותם פשוט אקח אותו לביתי". צילום: יח"צ מכבי

טטיאנה בן יצחק, אחות במרכז הרפואי חדרה של "מכבי שירותי בריאות", הגיעה בשבוע שעבר לביקור בית שגרתי בביתו של מטופל תושב חדרה בן 87, ששב מביתו אחרי ניתוח. בן יצחק הכירה את המטופל וידעה שמצבו טוב, אך כשהגיעה לביתו נגלתה לעיניה תמונה שונה לגמרי כשפורץ מנעולים עובד על פריצת הדלת, בעוד שקולו של הקשיש נשמע מתוך הבית כשהוא זועק לעזרה.

במקום שהתה גם מטפלת המגיעה לבית מספר שעות בשבוע. זו סיפרה שהגיעה למקום, צלצלה בפעמון הדלת ואיש לא ענה. אחרי מספר דקות של צלצול עיקש, שמעה את הקשיש זועק לעזרה ואומר שאינו יכול להגיע לדלת ועל כן הזעיקה פורץ מנעולים.

"כשנפתחה הדלת המראה לא היה קל, כשהוא שכב על הרצפה והיה הרבה דם מסביב", תיארה בן יצחק. "הוא סיפר שקם בלילה עם אשתו שטסה לחו"ל, ואחרי שיצאה נעל את הדלת וכנראה התעלף ואיבד הכרה. הצלצול בדלת של המטפלת העיר אותו, אך הוא לא הצליח לקום על מנת לפתוח, ובגלל שהוא נוטל מדללי דם כל פגיעה הכי קטנה גורמת לדימום אינטנסיבי – מצב מסוכן מאוד".

בן יצחק, שזהו ביקורה השני בבית המטופל, טיפלה בפצעיו אך הבחינה כי מצבו הכללי לא טוב לגמרי כשהיה קצת מבולבל. "פורץ המנעולים ביקש תשלום על השירות, והמטופל התקשה להבין על מה מדובר", המשיכה. "במצב כזה, אסור להשאיר אותו לבד לרגע והוא הסביר שמישהו צפוי להגיע לקראת הערב וללון איתו".

בן יצחק שהבינה שהמטפלת צפויה לעזוב את הבית תוך שעתיים, נותרה במקום והחלה ברצף טלפונים לילדיו של המטופל על מנת לאתר מי מהם שיגיע, אלא שאיש לא ענה. "ניסיתי להתקשר לכל מספר שהוא ידע לתת לי. התקשרתי, סימסתי, וכשלא תפסתי אותם – אמרתי לעצמי שאם לא אצליח להשיג אותם פשוט אקח אותו לביתי. אדם מבוגר, בטח אחרי ניתוח,  לא יכול להישאר לבד וזקוק להשגחה צמודה".

אחרי כשעתיים חזר אל בן יצחק בנו של המטופל. היא סיפרה לו על שאירע, והוא יצר קשר עם אחיו שיחדיו התארגנו על מנת להיות עם אביהם. בן יצחק לא הסתפקה בכך, ובשבת בבוקר ביקשה לדרוש בשלומו של המטופל והגיעה שוב לביתו "היה לי חשוב לוודא שהוא מתאושש, שהוא לא לבד ושמצבו טוב", סיכמה. "ואכן פגשתי אדם במצב טוב, מתחזק ואמשיך לבקר ולעקוב גם בהמשך".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות