"עץ החיים" – על סמלים יהודיים באמנות.

האומניות גל זיק, יעל לואיס ושולמית רון יציגו בספטמבר הקרוב בקניון רמת אביב את התערוכה "עץ החיים". התערוכה תוקדש ללוח השנה העברי, לתקופה של חודש אלול, לקראת חגי תשרי והשנה החדשה. התערוכה תעסוק בסמלים יהודיים באומנות.

 גל-זיק-עץ-החיים  צילום יחצ


גל-זיק-עץ-החיים צילום יחצ

קניון רמת אביב גאה להציג תערוכה חדשה לקראת חגי תשרי של האומניות  גל זיק, יעל לואיס ושולמית רון:

"עץ החיים" – על סמלים יהודיים באמנות. בגלריית "החלונות המוזיאליים" בקניון רמת אביב

אוצרת התערוכה : איילת אמוראי-בירן

האומניות גל זיק, יעל לואיס ושולמית רון יציגו בספטמבר הקרוב בקניון רמת אביב את התערוכה "עץ החיים".  התערוכה תוקדש ללוח השנה העברי, לתקופה של חודש אלול, לקראת חגי תשרי והשנה החדשה. התערוכה תעסוק בסמלים יהודיים באומנות.

 יעל-לואיס-אשת-חייל צילום יחצ


יעל-לואיס-אשת-חייל צילום יחצ

שולמית רון –  ילידת קישינב, בריה"מ לשעבר. עלתה לישראל עם הוריה ב-1972. ב-1984, בזמן שלמדה ארכיטקטורה בטכניון גילתה בחנות ספרים שני ספרים על אמנות הטלאים. התלהבה מהאפשרות ליצור אינספור קומפוזיציות מצורה גיאומטרית אחת והחלטתי לנסות את כוחה.
מאז ועד היום היא יוצרת ומציגה עבודות בבדים, (ART QUILT ) בארץ ןבתערוכות ברחבי העולם.
מזה כ-17 שנים חברה באגודה הישראלית למעשה טלאים, שבה בעבר  לקחה חלק בפעילות ציבורית בוועד ואף כיהנה כיושבת ראש האגודה.
רון הציגה בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם ובמספר תערוכות יחיד בישראל ובאירופה. עבודותיה התפרסמו בפרסומים שונים בארץ ובעולם.
פרוכות וגלימות של ספרי תורה מעשה ידיה נמצאות במספר בתי כנסת של התנועות ליהדות מסורתית וליהדות מתקדמת בישראל.
עבודתה צמחה מהטכניקות של מעשה הטלאים המערבי, אך השראתה נובעת מסיפורי התנ"ך, מארכיאולוגיה של ארץ ישראל, מהאמנות והצבעים של הים התיכון ואסיה. אחד המרכיבים הבולטים בעבודתה הוא האורנמנטיקה והסימבוליות  האוריינטלית. העבודות שלה כוללות בדרך כלל מרכיב מסוים של אילתור – לפעמים כל העבודה נעשית באילתור ולפעמים רק השלב האחרון. רון עובדת בבדים מסחריים ובבדים צבועים ביד, ואוהבת לשלב בעבודתה רקמת יד ורקמת חרוזים. האתר שלה: www.shulamitquilts.com

 יעל-לואיס-גן-העדן צילום יחצ


יעל-לואיס-גן-העדן צילום יחצ

יעל לואיס- נולדה בירושלים בשנת 1955, להורים תמר, ילידת נהלל, ואורן- פלמ"חניק, קיבוצניק ואגרונום. הסבים: משולם ויעל הלוי השפיעו רבות על עיצוב דרכה האמנותית של לואיס.
משולם היה המורה האגדי מנהלל, דמות מוכרת ואהובה ביישוב. בין תלמידיו היה משה דיין, שהיה בן בית במשפחת הלוי.

כאשר עלתה סבתא יעל הלוי, מורה במקצועה, מרוסיה בעליה השלישית שימשה כאומנת של בניו של פרופסור בוריס שץ, בצלאל (ליליק) וזהרה. היא זכתה במשרה זו, בין היתר בשל היותה קרובת משפחה. בילדותה ביקרה יעל עם סבא משולם, שעבר לגור בירושלים, לעיתים קרובות בבית של משפחת שץ. דמותם, דרך חייהם בבית הירושלמי, הכניסה עם המדרגות, הצמחים בכלים מיוחדים, ויצירות, הסגנון האקלקטי של הבית,  כל אלה השפיעו עמוקות עליה. בגיל חמש היא החליטה שכשתגדל היא רוצה להיות כמוהם, אמנית. בבית של יעל ניתן למצוא עבודות שונות של ליליק וזהרה שץ שניתנו לרגל אירועים שונים במשפחה. עבודות נחושת של שץ , מוביילים וציורים של זהרה. בציוריה המוצגים בתערוכה ניתן לראות את מקורות השראתה השואבים מסגנון העיצוב והמאנות של אסכולת "בצלאל" משנות ה-20 וה-30 של המאה שעברה.

 יעל-לואיס-עץ-החיים צילום יחצ


יעל-לואיס-עץ-החיים צילום יחצ

החיים במדריד –בשנים 1965 – 1974 חיה יעל במדריד עם ההורים עקב שליחות האב מטעם חברת כור סחר. החיים בספרד והטיולים הרבים ברחבי אירופה אף הם היוו מקורות השראה המשמשים ליצירתה.

יעל בוגרת החוג לספרות עברית ובלשנות באוניברסיטת תל אביב.

במהלך החיים למדה קורסים בעיצוב גרפי (בית ברל), ואף עבדה כגרפיקאית תקופה מסוימת בבתי דפוס וברשת מקומוני השרון. למדה בהרבה קורסים במסגרות לא פורמאליות  בציור, רישום, פיסול, פיסול קרמי, ציור על קרמיקה ועיסת נייר.
כאמנית רב-תחומית היא יוצרת עבודות במדיות שונות:, פיסול, פריטי ריהוט כלי בית, טכסטיל, ועוד.
לואיס הציגה  תערוכות יחיד ברעננה, כפר סבא ומודיעין והשתתפה בתערוכות קבוצתית של עמותת אמני נתניה בגלריית הצוק בנתניה ובגלריה העירונית בכפר סבא.

שולמית-רון צילום יחצ

שולמית-רון צילום יחצ

גל זיק – בוגרת לימודי פרסום ותקשורתFIT – ניו יורק. מזה כעשר שנים חוזרת בתשובה והיום חיה על פי תורת חב"ד. בוגרת לימודי חסידות – צפת. סדנאות ציור מהנשמה – מרכז "אסנט", צפת – המרכז לחווית הקבלה

על מקורות השראתה לציור כותבת האמנית: "בנקודת התבוננות צלולה ובהירה, בחיבור פנימי וטהור, בראשיתי, נחשפת נקודת האמת. אמת שמעבר לגבולות הזמן והמקום,  אמת שמעבר למילים,  אמת של צבע, אמת של בריאה, אמת שכל מציאותה היא אלוקות. אמת גדולה כ"כ אשר מחליפה את מציאות היום יום המורכבת ממילים פשוטות וצבעי יסוד בלבד, לשפה חדשה עשירה ומרהיבה, מלאה צבעים וגוונים כצבעי הקשת. אמת שמחברת בין השורשים העמוקים ביותר הנמצאים בתוכנו, לבין הצמרות הגבוהות שבנו. אמת של פנימיות, של תורה, שמחברת בין עולמות עליונים לתחתונים.
אמת של חסידות, של שמחה, שפורצת דרך שטרם נראתה כמותה. אמת שיוצרת

ארמון-הישאם-שולמית-רון צילום יחצ

ארמון-הישאם-שולמית-רון צילום יחצ

ומגשימה חלומות. חלומות שנשתלו בנו עוד כזרעים לפני שנשמתנו ירדה לעולם, חלומות המייחדים אותנו כפריטים ומחברים אותנו כעם. חלומות של אהבה  ושל אחדות, חלומות של גדילה והתפתחות, חלומות של חיים. חלומות של עץ החיים. "ובגין דעתידין ישראל למטעם מאילנא דחיי דאיהו האי ספר הזהר יפקון ביה מן גלותא ברחמים" [ומשום שעתידים ישראל לטעום מעץ החיים, הוא ספר הזהר, יצאו בו מן הגלות ברחמים] בעיסוק בפנימיות התורה מתגלה "עץ החיים".

גל זיק הציגה בתערוכות קודמות: תערוכת יחיד – רמת אביב 2007, אחוזת יערות הכרמל – 2007-2016, גלריית "ואהבת" צפת, העיר העתיקה – 2008-2010, מצפה הימים – תערוכת "ואהבת" 2009 , תאטרון גבעתיים – "ואף על פי כן נוע תנוע"2016 , תערוכות בוטיק בבתים נבחרים – צפון ת"א, נווה צדק ציוריה נמצאים אצל אספנים פרטיים בארץ ובעולם.

התערוכה תתקיים בקניון רמת אביב בתל אביב, גלריית "החלונות המוזיאליים", על הקיר החיצוני של קניון רמת אביב, בין "ארקפה" ל"סופרפארם", איינשטיין 40 רמת אביב.

בין התאריכים 5.10.16 – 1.9.16

אירוע ההשקה ייערך ב- 20.9.2016 בשעה 19:30

אודות החלונות המוזיאליים של קניון רמת אביב :

על הקיר החיצוני של קניון רמת אביב, ממוקמים 16 חלונות ראווה גדולים, ובהם מוצגת כל חודש תערוכת אמנות חדשה, של מיטב אמני ישראל. בחלל הייחודי הזה מציגים צלמים, ציירים, פסלים ומעצבים. הקהל העובר במהלך 24 שעות היממה מתחלף מאנשים הצועדים/רצים בשעות הבוקר, הורים המביאים את ילדיהם לגן, אמהות עם עגלות התינוקות, תלמידי בתי הספר החוזרים מלימודיהם, וכולם למעשה נחשפים לתערוכות מדהימות ואמנות איכותית ללא תשלום וללא מאמץ.

הויטרינות השקועות בקיר וסגורות בזכוכית מהוות מעין מסגרת גדולה של תמונה והצופה יכול לראות את העבודות מקרוב או מרחוק , ובערב בזמן שהתאורה דולקת, גם מהכביש. המקום כולו מזכיר בעיצוב שלו את המנזרים באירופה, שכן בקדמת הקיר, יש אכסדרת עמודים המחלקת את המתחם ונותנת מיקצב אחיד אשר ביניהם ניתן לראות את הויטרינות ולצפות באמנות.

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור השקת הרכבלית בחיפה - האם תשתמשו בה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי