סוף שבוע לא רגוע

כפיות ועיפרון בקיבה, ציר משאית בגולגולת, חץ מרובה דיג בלסת וקדח של מקדחה בראש. צירוף מקרים הביא לרופאי בית החולים "רמב"ם" מספר מקרים ביזאריים לטיפולם
הכפיות לאחר הוצאתן מקיבתו של בן ה-12. לרופאי רמב"ם לא הייתה חסרה תעסוקה בסופ"ש.

הכפיות לאחר הוצאתן מקיבתו של בן ה-12. לרופאי רמב"ם לא הייתה חסרה תעסוקה בסופ"ש.

רמב"ם, בית החולים הגדול בצפון ומרכז על לטראומה, מרכז אליו מקרים רבים עם פציעות מורכבות במיוחד. בימים האחרונים הגיעו אל חדרי המיון בבית החולים מספר מטופלים, שסבלו לא רק מפציעות קשות, אלא גם כאלה שנסיבותיהן היו לא רגילות.

בתחילת הסופ"ש הגיע אל מיון בית החולים נער עם צרכים מיוחדים, בן 12 מאזור הצפון, אשר במהלך הימים האחרונים הרגיש ברע. הוריו, שחשדו כי משהו לא כשורה עם בנם, הבהילו אותו אל בית החולים "רות" לילדים, ובמהלך הבדיקות במיון נמצאו בקיבתו של הילד שלושה גופים זרים בדמות שתי כפיות ועיפרון. תחת טשטוש, הוציא צוות יחידת גסטרו ילדים את שלושת העצמים בתהליך הנקרא גסטרוסקופיה. התהליך כולל את שליפת העצם הזר באמצעות סיב אופטי מונחה מצלמה זעירה, כשהפעם האתגר היה גדול יותר הן בשל כמות העצמים הזרים בקיבה, והן בשל הרקע הרפואי של המטופל הצעיר. צוות היחידה בראשותו של פרופסור רון שאול, ביצע את הטיפול העדין, שהסתיים בהצלחה והנער נותר להשגחה בבית החולים.

מקרה נוסף שהגיע אל חדר המיון במהלך הסופ"ש היה פעוט בן 11 חודשים מאזור העמקים, שהובהל את בית החולים לאחר שציר משאית צעצוע ננעץ בגלגלתו. ככל הנראה הפעוט מעד בביתו, ונפל על אותו רכב צעצוע שהיה מונח על הרצפה כשגלגליו פונים כלפי מעלה. אחד מצירי הגלגלים של המשאית היה שבור וננעץ בראשו של הפעוט, כשהציר חודר את הגלגלת ונכנס אל רקמת מוחו. עם הגעתו של הפעוט אל בית החולים הוא הובהל את חדר הניתוח, שם נשלף הציר של משאית הצעצוע מראשו בעדינות. לדבריו של ד"ר משה עטיה, רופא בכיר במחלקת נוירוכירורגיה אשר ניתח את הילד, ההליך הסתיים בהצלחה והפעוט מראה סימנים חיובים של התאוששות מהתקרית.

אך זה לא הסוף. במקביל לשני המקרים הללו, הגיעו לחדר הלם ברמב"ם שני מקרים נוספים של פציעות לא רגילות. במקרה הראשון טופל בחדר הלם גבר בשנות ה-40 לחייו מאזור הצפון, שנפצע מרובה דיג. הגבר הגיע אל רמב"ם כאשר החץ שנורה מהרובה נעוץ בלסתו, והוא סובל מפציעה נוספת באזור הצוואר. לאחר שעבר ניתוח לשליפת החץ וטיפול בפציעות – אושפז להמשך טיפול והשגחה.

לסיום – מטופל נוסף שהגיע אל חדר הלם ברמב"ם במהלך הסופ"ש, סבל מפציעת ראש קשה, אחרי שנפגע מקדח של מקדחה שננעץ בגלגלתו. האיש, גבר בשנות החמישים לחייו מאזור הצפון, הובהל עם הגעתו לחדר הניתוח ברמב"ם, שם עבר ניתוח מציל חיים וכעת ממשיך הצוות הרפואי לעקוב אחר מצבו.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות