מחבקים את הש"שינים

מספר שיא של מתנדבי שנת שירות יפעלו בשנת הלימודים הקרובה בחיפה במסגרות נוער שונות. "אנו מחבקים את הש"ש עם הגעתם לחיפה ונעשה הכל על מנת שיישארו בעיר גם בתום שנת השירות"

הש"שינים מתכוננים לשנה שלהם בחיפה, שמצידה תנסה להשאיר אותם בעיר גם לאחר סיום השירות. צילום: דוברות עיריית חיפה

הש"שינים מתכוננים לשנה שלהם בחיפה, שמצידה תנסה להשאיר אותם בעיר גם לאחר סיום השירות. צילום: דוברות עיריית חיפה

מתנדבי שנת שירות (ש"ש) שיחלו את פעילותם בשנת הלימודים הקרובה, השתתפו השבוע בקבלת פנים חגיגית אותה ערכה עבורם רשות הצעירים בעיריית חיפה. מדובר במספר שיא של מתנדבים שהגיעו מכל רחבי הארץ, ומייצגים את תנועות הצופים, הנוער העובד והלומד, השומר הצעיר, מחנות העולים נוע"ם ולראשונה גם ארגון הנוער הגאה – איגי.

מתנדבי שנת השירות יפעלו במסגרות חינוכיות שונות אותן מפעילה רשות הצעירים והנוער ברחבי העיר לרבות קומונות של תנועות נוער, מרכזי נוער, בתי ספר ובית הקהילות שיפתח בקרוב בשכונת הדר.

בקבלת הפנים סיפר ראש העירייה, יונה יהב, כי זכה להכיר מקרוב את פעילות הש"ש וחשיבותה הודות לשלושת ילדיו אשר פעלו במסגרות שנת שירות והוסיף: "חיפה מחבקת את הש"ש עם הגעתם לעיר, ותעשה הכל על מנת להשאירם בחיפה גם בתום שנת השירות". עוד הוסיף יהב, כי שנת השירות תתרום לעתידם של הש"ש יותר מכל דבר אחר אותו עשו עד כה, הודות ליכולת לתרום ולהשפיע על בני נוער צעירים מהם ולניסיון המשמעותי שיזכו במהלך השנה המרתקת הצפויה להם.

שנת ההתנדבות בקהילה, מתבצעת על ידי צעירים לפני גיוסם לצה"ל, במסגרות חינוכיות שונות. מדי שנה מאפשר צה"ל למספר מוגבל של מתנדבים לדחות את גיוסם בשנה, על מנת לבצע  שירות חשוב וערכי זה שאינו מחליף את השירות הצבאי.

ראשת מערכת החינוך בעיר, אילנה טרוק, ציינה: "הש"ש הם הקצפת של החברה הישראלית. מי שמעביר ביקורת על איכות הנוער, מוזמן להגיע ולהכיר את הפעילות הקדושה אותה מקיימים בני הנוער בעיר ואין לי ספק כי דעתו תשתנה. בחיפה פועלות 15 תנועות נוער ביותר מ- 50 שבטים, קינים, מחנות וסניפים באמצעות מאות מדריכים צעירים. מדובר במגוון תנועות נוער בהן: תנועות חילוניות ודתיות, תנועות נוער עם מעורבות פוליטית ותנועות נוער מהמגזר הערבי על גווניהן השונים".

"בשנים האחרונות גיבשה רשות הנוער אסטרטגיה חדשה לפעילות התנועות, שהביאה לגידול של כמעט 20 אחוזים במספר החניכים הפועלים בעיר. בניגוד לנתונים הכלל ארציים, המראים מדי שנה ירידה בכמות חניכי תנועות הנוער, הוכיחה חיפה כי באמצעות השקעה משותפת בין העיריה לתנועות הנוער, ניתן לנצח אפילו את הפייסבוק והסמארטפון".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה