שישית ברציפות – פרס ניהול תקין

פרס שר הפנים לניהול כספי תקין לשנת 2014-2015 הוענק לקריית ביאליק זו השנה השישית ברציפות

 

אנו מנהלים את העירייה בצנעה ובאחריות תוך חתירה מתמדת לשיפור רמת השירותים

אנו מנהלים את העירייה בצנעה ובאחריות תוך חתירה מתמדת לשיפור רמת השירותים

פרס שר הפנים לניהול כספי תקין הוענק היום (יום שני) לעיריית קריית ביאליק ולעומד בראשה, אלי דוקורסקי. את הפרס העניקו שר הפנים  ח״כ אריה דרעי, סגן שר הפנים משולם נהרי, מנכ״לית משרד הפנים אורנה הוזמן-בכור ויו״ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס. תעודת ההוקרה על הזכייה הוענקה לעירייה זאת השנה השישית ברציפות.
הפרס מוענק לרשויות מקומיות שעמדו בכל הפרמטרים לקבלת הפרס והם: ניהול ההון האנושי , תאגידים עירוניים, רישום חשבונאי תקין, ניהול תקין של התקשרויות, הפעלת מערכת האכיפה והגבייה, אישור תקציב ועמידה ביעדים, הפעלת מערך רישוי עסקים והפעלת מערך החירום ברשות המקומית. התנהלות הרשות נמדדת לאורך כל שנת התקציב לרבות בחינה מתמדת של תזרים המזומנים, מעקב ובקרה אחר התקציב השוטף והתייעלות מתמדת במתן השירותים לתושב במסגרת תקציבית נתונה.

עיריית קריית ביאליק קבלה את הפרס לאחר שנמצא כי העניקה תמיכות כדין, מסרה עבודות לאחר ביצוע מכרזים כנדרש, העניקה הנחות על פי הקבוע בחוק, לא נמצאו ליקויים במערך השכר והעסקת עובדים, אין גרעון בתקציב השוטף ועוד פרמטרים אחרים המעידים על התנהלותה התקינה.

עד בחירתו של אלי דוקורסקי לראשות העיר, לפני שבע שנים, לא קיבלה העירייה את פרס השר לניהול כספי תקין.

טקס הענקת הפרס התקיים במעמד שר הפנים ח״כ אריה דרעי, סגן השר משולם נהרי, מנכ"לית משרד הפנים אורנה הוזמן-בכור ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס בבנייני האומה בירושלים. 101 רשויות מקומיות מכל רחבי הארץ קבלו את הפרס היוקרתי.

השר דרעי אמר לראשי הרשויות הזוכות : "אני מברך את הרשויות אשר פועלות ביעילות ובצורה תקינה מכל הבחינות ומקווה כי בשנה הבאה, מספר הרשויות הזוכות יגדל. רשות מקומית אשר מתנהלת באופן יעיל ותקין, יעילות כספית וביצועי תקציב, תורמת לרווחת התושב ולשיפור השירות לתושבים".

יו״ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס ציין בברכתו את חשיבות השלטון המקומי :״ השלטון המקומי הוא הזרוע המבצעית האמיתית של ממשלת ישראל״

ראש העיר, אלי דוקורסקי, אמר לאחר הענקת הפרס: "אני שמח ששנה אחרי שנה אנו זוכים להכרה על התנהלותנו היעילה והתקינה ומקבלים את פרס שר הפנים. אנו מנהלים את העירייה בצנעה ובאחריות תוך חתירה מתמדת לשיפור רמת השירותים המוניציפאליים לתושב. אני מאוד גאה, כי תנופת העשייה והפיתוח האדירה בעירנו נעשית תוך ניהול כספי תקין של העירייה, ניהול תקציב שנתי מאוזן, צמצום הגרעון הנצבר שהותיר לי קודמי והקפדה יתרה על התנהלות נאותה בתחומי המכרזים, ההנחות והתמיכות. תודתי לגזבר העירייה לירן סולומון, לבכירי העירייה, מנהליה ועובדיה, סגני ראש העיר וחברי מועצת העיר על הניהול הכספי התקין ועל העשייה המשותפת".

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק