שמעת מה שמעתי – מתכוננים לאינדינגב

מתיסיהו בשיר חדש, הדס לחר מגשימה חלומות, תמיר מוסקט בפרויקט חדש ותת מדור חדש – מתחילים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי

Matisyahu – love born

מסע מעניין עשה מתיסיהו (מתתיהו שאול מילר למי שמעדיף את המקור) בקריירה המוזיקלית שלו עד כה. הצעיר הניו יורקי, שהחל להכיר את עצמו מוזיקלית דרך להקת "פא דלת" היהודית איתה ניגן, גילה את הרב שלמה קרליבך ז"ל ואת חב"ד וחזר בתשובה. המראה השתנה, הזקן ארך והציציות השתרבבו, אך המוזיקה לא הלכה לרגע. גם כאשר גילח את הזקן וחזר בשאלה לפני מספר שנים. לאורך הדרך שילב רגאיי, היפ הופ, דאב וראפ בשפות אנגלית, עברית ואפילו יידיש, כשלאט לאט התקדם במעלה המצעדים עם אלבומיו ובעיקר עם שירים כמו Jerusalem, sunshine וכמובן המפורסם מכולם one day.

מקומה של ישראל לא נפקד לרגע, ולצד ביקורים רבים, הופעות תכופות ושיתופי פעולה עם הדג נחש, שב"ק ס', נצ'י נץ' ודניאל זמיר (אותו הוא מכיר כבר שנים, כשלמדו יחד בניו סקול בניו יורק), הוא אחד מתומכיה הגדולים ואף עורר סערה, כשסירב לבקשת מארגני פסטיבל רגאיי בספרד להצהיר על תמיכה בהקמת מדינה פלסטינית כתנאי להופעתו – שבוטלה עקב כך. לאחר התערבות משרד החוץ הספרדי התנצלו מארגני האירוע, ומתיסיהו הסכים להופיע, ואף ביצע את Jerusalem למגינת ליבם של תומכי ה-BDS, שהיו אלה שניסו להפריע מלכתחילה. מתיסיהו גם הופיע באו"ם באירוע כנגד תנועות החרם השונות, ובגדול מראה בכל פעם שהוא בצד שלנו.

אבל באנו לעסוק במוזיקה. לקראת הופעה בבריכת הסולטן ב-13 באוקטובר, משחרר מתיסיהו את love born מתוך אלבום חדש. השיר עצמו כבר יצא בארצות הברית, הגיע עד למקום השני במצעד הרגאיי של הבילבורד וכעת מגיע גם לשמיעה באוזן ישראלית. השיר עצמו משלב את סגנון הרגאיי הידוע של מתיסיהו, שבעיקרו שייך לרסטפארי עם נגיעות דאבסטפ בהתחלה, ואפילו פזילה לקטעי ראפ במהלך הבתים. אין מה להגיד – אהבה נולדה.

 

Hadass laher – dreaming

"זה פתאום תופס אותי. 27. איך הגעתי לגיל 27 כבר בלי שעשיתי דבר? איך הגעתי לגיל 27 בלי שעשיתי דבר משמעותי, שעזרתי למישהו, שהשארתי חותם, שהקמתי הרכב? איך הגעתי לגיל 27 והספקתי לדחות כל כך הרבה תוכניות וחלומות למתישהו, איפשהו ואיכשהו – העיקר לא עכשיו".

לא, לא מדובר בשיר ההמשך ל"למה לא עכשיו" של טונה, אלא לחלומות של נערה ירושלמית בת 27 בשם הדס לחר. 3 שנים עברו, והיא בהחלט יכולה להגיד שחלק מהמשימות הושלמו.

לחר אינה "רגילה" בנוף. מצד אחד יש לה תואר ראשון בפסיכולוגיה, מצד אחר היא בוגרת "רימון". מצד אחד היא מגישה פולק עדין, חורפי שכזה – ואז מוציאה אותו בלב חודש ספטמבר. השיר עצמו, שנולד מתוך קורס ב"רימון", משקף לטענת לחר את נדודיה בין מקום למקום, בין בית לבית, מעין מסע של בדידות וחיפוש עצמי. משמיעת קולה, במיוחד בסיומי שורות בהן היא עולה, אך לא בצעקה אלא דווקא בעדינות חצי פלצטית, המאזין ממש רוצה ללכת ולחלום יחד איתה. יש לה מעין כריזמה שקטה, אך לא כזו שנבלעת. "you say you need me in your own special way" פונה לחר אל אותו אהוב נעלם, ואולי זו גם הגישה שצריכה להיות כלפיה – לאהוב אותה בדרך המיוחדת שלנו.

לקראת החורף תוציא לחר מיני אלבום בן 6 שירים, אך מסתבר שגם בקיץ יש מקום לשירים שכאלה. "הגעתי לגיל 27 וזה הזמן למתישהו, איפשהו ואיכשהו. עכשיו, כאן ובאמצעותי. עכשיו רק שאני אתפוס את זה". הדס בת ה-30 יכולה לענות להדס בת ה-27: בהחלט תפסת.

 

Ester Rada – It's On You

סינגל שני לאסתר רדא, שלא נותנת להצלחה המטאורית לבלבל אותה, וממשיכה לחדש ולאתגר את עצמה. אחרי מאות הופעות ברחבי העולם (והכוונה באמת רחבי העולם, שכולל את אוסטרליה, אירופה, ארצות הברית וישראל) הכיוון הפעם – אפריקה, או ליתר דיוק פסטיבל הג'ז ביוהנסבורג עם הופעה נוספת במאוריציוס. (אל חשש, היא לא נטשה אותנו לגמרי ותחזור בסוכות במסגרת פסטיבל התמר בים המלח). הכיוון המוזיקלי דווקא נותר זהה לסינגל הקודם שהוציאה, cry for me, ובעצם למה לשנות משהו טוב? הרבה בסים, לא מעט רקע של כלי נשיפה וקול אחד שמאחד את כולם לכדי יצירה אחת שלמה. הג'ז האתיופי שרדא מביאה הוא ייחודי, ועל כן זוכה להצלחה הכבירה לכל מקום שהוא מגיע. הטוויסט המערבי שנותנת רדא לסגנון האפריקאי. אמנם הייתה אחת כזו לפניה, אפילו יהודיה, בשם איימי (כן, למיטיבי הלכת של המדור – הנתון הנ"ל כבר ניתן בביקורת השיר הקודם), שהצליחה להביא את הסגנון הישר משנות השישים והשבעים אל תוך שנות האלפיים, אבל רדא היא ממש לא חיקוי של וויינהאוס המנוחה. היא צועדת בנתיב שלה, עם הניואנסים הקטנים שלה, והוא מואר לאורך כל הדרך.

 

marina maximilan – my boy

תמיר מוסקט הוא טיפוס מוכשר. ככה, בפשטות, בלי הרבה ניפוח נתונים והצהרות – מוסקט הוא פשוט מוכשר. כשהוא נוגע בפרויקט חדש – צריך לרוץ ולהקשיב, מכיוון שבלא מעט פעמים זה יהיה דבר שלא שמעת עד כה. כך היה במסגרת "איזבו" של רן שם טוב, כך כמובן ב"בלקן ביט בוקס" עם תומר יוסף, כך ב"לא כוחות" עם גלעד כהנא, כך בהפקות אלבומים ייחודים כמו "שכול וכישלון" של הבילויים, "אה אה אה אהבה" של אפרת גוש, "תרגיל בהתעוררות" של שלומי שבן. טוב נו, הבנתם את הרעיון, הטיפוס מוכשר.

כעת ייסד ביחד עם אייל גרונברג את ape records, שילוב בין לייבל ובית הפקות שמטרתו להביא את הסאונד מישראל לרחבי העולם. עוד ייחוד ל-ape היא העובדה שהם לא מוציאים אלבומים, אלא רק סינגלים כבודדים (החלטה נבונה לאור העובדה שכיום כמעט ולא שומעים אלבומים שלמים כקונספט) וכעת יוצא הראשון שביניהם – my boy.

השיר נפתח, כשם הלייבל, בצעקה של קוף. ואז מגיע קולה של הזמרת. משמיעה ראשונה דווקא עלה לי לראש קולה של אקו מורגנשטרן (AKA אקו מהצמד "אקו וטיטו"), אבל אז החלה הוורסטיליות הווקאלית והבנתי – זו מרינה מקסימיליאן שהגיעה להשתלט על השיר. השאר היסטוריה. סגנון השיר מזכיר במקצת את מייק פאטון, סולן faith no more שכל הקריירה שלו היא ניסוי מוזיקלי אחד גדול (מספיק שתשמעו את mr bungle דיינו). מוסקט בהחלט הולך בדרך הזו, וממשיך לחקור, לגוון ולהשתנות מפעם לפעם. לנו רק נותר להמשיך לעקוב.

 

חשיפה לדרום

בעוד חודש זה קורה – בתאריכים 29-27 באוקטובר פסטיבל "אינדינגב" חוגג עשור. הפסטיבל במצפה גבולות, שהחל עם מאות אנשים שרצו לשמוע מוזיקה שלא נשמעת בדרך כלל במקלטי הרדיו, ופגשו מספר ספור של הרכבים נידחים – הפך למפלצת עם אלפי אנשים שרואים עשרות הרכבים שרובם מוכרים לבאי הפסטיבל כבר לפני ההגעה. למרות הצלחתו, שמרו מפיקי הפסטיבל על צביונו העצמאי (אין חסויות מסחריות, הכל תוצרת בית כולל פרסים לאוספי בדלי סיגריות וכוסות בירה). מדי פעם "זלגו" אמנים מפורסמים כמו ברי סחרוף (שהגיע לבקר את הלהקה של הבן שלו), רמי פורטיס (שמי כמוהו יודע מה זה אינדי) ואביתר בנאי (שבא לנסות חומרים חדשים, ולא את להיטיו הרגילים), אבל בדרך כלל מדובר באמנים בתחילת דרכם, שלעתים חזרו שנה או שנתיים (או לעתים אפילו שבע) לטובת סבב ניצחון.

פולק, רוק, היפ הופ, דאב, אלקטרוני, פסיכדליה, חסידי – לכל ז'אנר יש מקום בין הבמות הרבות שפזורות ברחבי המתחם, כל אחד יכול למצוא את שחשקה נפשו בתוך הסופ"ש המוזיקלי העמוס.

לכבוד הפסטיבל, ניגע מדי שבוע בקטנה במספר הרכבים שטרם קיבלו חשיפה אבל כדאי לשמוע אותם. לאסף אמדורסקי, נצ'י נץ', ריף כהן ובצפר אתם הרי תגיעו בכל מקרה. הנה כמה שלא חשבתם בכיוונם, תודו לנו אחר כך.

 

ETMX ((echo & tito vs malox

צמד ההיפ הופ-אלקטרוני אקו (אקו מורגנשטרן) וטיטו (תום עידן) נפגשים עם הצמד מאלוקס (אייל תלמודי בעד הסקסופון וחמת החלילים, רוי חן נגד התופים) להופעה שכולה אקסטזה אחת צרופה. הכוח הנשי של אקו, הטירוף של תלמודי, התיפוף המשוגע של חן והאווירה שנותן טיטו מאחור – יביאו אתכם לקפוץ מתחילת ההופעה עד סופה. להם יש את האנרגיות, מניסיון. השאלה אם אתם תחזיקו מעמד.

 

ערן זמיר

אינדינגב היא גם שעתם של היצירתיים מבין המוזיקאים. זמיר, שהחליט פשוט להמציא כלי נגינה הוא אחד כזה. הרכבה של צוואר עוד על גוף של גיטרה חשמלית כבר מבטיח צליל שונה ומעניין. הכיוון: אלקטרוני משולב עם רוקנ'רול. השעה: זריחה. התוצאה: לפניכם.

 

סילבי ז'אן

בחירת שם ללהקה הוא נושא מורכב למדי. צריך להיות מושך, אך לא אקצנטרי מדי. משהו שיהיה לאנשים קל לזכור. נגיד להקדיש את שם הלהקה לכוכבת כדורגל הנשים הגדולה ביותר בישראל בכל הזמנים. להקת הבריטפופ הפסיכדלי בעל השם הקליט הוציאה אלבום שלם באורך של פחות מרבע שעה, או כפי שהם מגדירים את עצמם – מהר, קצר, טוב.

 

בשמחות – האזרח י' מאחל

אריאל זילבר חוגג השבוע פעמיים. גם איחוד היסטורי ל"תמוז" וגם יומולדת 73. זילבר, בנה של הזמרת ברכה צפירה ז"ל, לוקח חלק בפסקול חיינו מאז תחילת שנות השבעים, ובהצלחה מרובה. למרות כל הכותרות הלא מוזיקליות שיצר לעצמו זילבר במהלך השנים, הוא עדיין נחשב כאחד מאבות הרוק הישראלי.
בנוסף לאיחוד המדובר, זילבר מצוי בימים אלה באחד משיאי הקריירה שלו, הכוללת הכרה מחודשת מהקהל ומהממסד. מצורף נציג לדיסק האחרון, "מישהו" – אולי אחד השירים הכי כיפיים שיצאו פה בשנים האחרונות.

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד במגזין

 • אירה טל מפתיע את לי זוהר. צילום עצמי

  "בשנה הקרובה יהיו סדרות בכיכובי" (וידאו)

  לי זוהר היא זמרת ודוגמנית למידות גדולות שבקרוב תראו גם על מסך הטלוויזיה שלכם. צפו בראיון עם זוהר, שבו גם הכנו לה הפתעה קטנה ומרגשת מאוד וגילינו שהיא שומרת פינה חמה בלב לראש העיר של טירת כרמל, אריה טל
 • צפו: ברודווי במוצקין!

  צפו במאחורי הקלעים של המחזמר 'אנני', שנחת היום בתיאטרון מוצקין הישר מברודווי!
 • תמונה: יחסי ציבור

  ג'ודי ניר מוזס שלום מרתקת את הקהל החיפאי

  לאחר ביטול הרצאתה של רונית זיגלשטיין, הגיעה ג'ודי ניר מוזס שלום למרכז פנורמה והותירה את הקהל מרותק למשמע סיפורה
 • "כל תחלופה כזאת היא ירייה בגלגלים". תמונה: אלבום פרטי

  "אם זה לא נראה כמו להקה ולא מריח כמו להקה, זו לא להקה"

  קובי מנדלבאום, 'קוקי לבנה' בשבילכם, מדבר על הכל: על הדרך החדשה לבד ואיך אפשר בלי 'כמה הייתי רוצה'
 • מיהי המתמודדת מהאיזור שהיממה את אייל גולן?

  הצעירה מטירת כרמל אשר מתמודדת בתכנית 'אביב או אייל' בראיון מיוחד ל"ניוז חיפה קריות": "אייל גולן הוציא ממני את הדברים הנכונים". וגם: קבלו הצצה לפרק שישודר הערב
 • איפה אמא תרזה?

  "אמא תרזה איננה": דרמת מתח פסיכולוגית חדשה, חושנית ומטלטלת בתיאטרון חיפה בהשתתפותם של ג'ורג' אסקנדר, יעל לבנטל, קרן צור ואוהד קנולר
 • מיהי הרקדנית הצפונית שתייצג את ישראל בגביע העולם בריקוד?

  DWC הוא גביע העולם לריקוד, ובכל שנה משתתפים בו יותר מ-12,000 רקדנים מכל רחבי העולם בכדי להכריע מיהי המדינה שתזכה באליפות העולם בריקוד. אז מיהי הצפונית היפהפיה שתייצג את ישראל, ואיך שורדים נאמבר שלם על עקבים?
 • "גם לנשים מותר לרצות. סקס זה צורך טבעי"

  איך 'סקסי מאמא' הפכה לקבוצת ענק בפייסבוק בה חברות למעלה מ- 130 אלף מאמות סקסיות? מייסדת הקבוצה: "זה התפתח למימדים שלא דמיינתי"
 • הגיעו לשמוע. צילום: עצמי

  חוג הבית של ישראל סביון

  אמש נערך חוג בית למועמד למועצת העיר ישראל סביון: קבלו ראיון מיוחד עם סביון על הנושאים הבוערים בחיפה
 • צילום: עצמי

  "הבנתי שכשלאישה יש מקצוע שהיא אוהבת, זו הגשמה עצמית"

  יום האישה הבין-לאומי כאן, וזהו יום באמת מיוחד עבורנו הנשים. לכבוד היום הזה, קבלו ראיון מיוחד עם נאוה קולאז', מייסדת ובעלים של המכללה למקצועות היופי של נאוה קולאז', אישה שבנתה הכל בעצמה ומעניקה כלים להצלחה והעצמה עצמית לנשים אחרות
 • בנות עם ביצים

  העולם הנשי הוא עולם מורכב וקשה, וכל יום הוא התמודדות חדשה. מורן אזערי, החליטה לעשות מזה צחוק במופע משעשע ואמיתי, "בנות עם ביצים", שצוחק על מה שמותר ועל מה שאסור. בראיון היא סיפרה לנו הכל, ובעיקר על הגברים שמזדהים אפילו יותר מנשים
 • "הכאב האישי שלי, שהוא הנוכחות של תושבי הקריות בתוך חיפה" תמונה: פייסבוק

  "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון"

  בשיחה אחד על אחד עם גדי וילצ'רסקי: סיפר לנו על האבהות הטרייה "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון", על הסלוגן 'חיפה- לחיפאים קרייתים החוצה' ועל המאבק ללגליזציה של קנאביס
 • לא רק פנים יפות

  קייט ואור הן צמד הבנות הלוהט שכדאי שתכירו: בראיון צפוף הן סיפרו על החיבור "נהיה לנו 'רומן' אינסטגרם וכך התחברנו", על השאיפות "להביא את הצמד הנשי שאנחנו לעולם", ועל המקרה עם סטטיק "הכי התעלם ממני בפרצוף, ורק רציתי שנעשה תמונה"
 • "הרגשתי שיש לי משהו בלב שבוער". תמונה: אינסטגרם

  ילד הפלא מכרמיאל

  גיל ויין, או דיג'יי אונלי לשעבר, הוא האחראי ללהיט 'אל תשאלי' שגרם לכולנו להתמכר. אז שוחחנו על קפה, ומסתבר שיש עוד פרוייקט שלם בדרך
 • לא חיפשה את זה. אופיר הרוש.

  "התחלתי בטוב"

  אופיר הרוש, רק בת 16, וכבר הספיקה לכבוש את לב כולנו בתכנית "הכוכב הבא", ולהמיס את לב השופטים. עכשיו היא מתכננת להוציא סינגל ראשון, ולוקחת הכל בפרופורציות, גם את ההדחה. ראיון מתוק עם מתוקה אמיתית
 • "בסופו של דבר רוצים שהקהל הזה יבוא אלינו". תמונה: רז סימון

  עם הרגל על הגז

  את רז סימון אתם בטח מכירים, כי היא אחד השמות הלוהטים בסצנת הדיג'יים בצפון. היא סיפרה לנו על ההתחלה הלא פשוטה "אני הכי אמיתית, אף אחד לא ספר אותי", על ההצלחה "אני שמחה שלמרות הכל כן הצלחתי להתברג פה בין השמות החזקים" ועל החלומות "מאוד הייתי רוצה לשלב בין אירועים לאומנות"
 • שובר את החומות

  עומר נצר, רק בן 23 וכבר עם שני אלבומים, ורקורד מכובד של הופעות מסביב לעולם. ישבנו לראיון עם יוצר צעיר ובועט שמבקש לשבור את הסטיגמות
 • קואוצ'ינג זה דרך חיים

  אסף מימון הוא מאמן אישי של אמנים ועסקים אצל אלון גל, ואח של הזמרת המדהימה שירי מימון. ישבנו איתו לשיחה על איך הכל התחיל, על החלום שלו להיות זמר, ואיך הגיע לתחום הקואוצ'ינג
 • ראיון עשר עם: יצחק שפי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את יצחק שפי, בעלי רשת "אופטיקה שפי"
 • ראיון עשר עם: מבי גאוי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את מבי גאוי, מנהל השיווק של המכללה האקדמית "כנרת"
 • ראיון עשר עם: הילה בן משה

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את הילה בן משה, מנהלת מתחם תל חנן מקבוצת "מבנה"
 • ראיון עשר עם: דלית אגמון

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את דלית אגמון, מנכ"לית מרכז חורב
 • ראיון עשר עם: סאמיה דיאב

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את סאמיה דיאב, המנהלת החדשה של מתנ"ס ליאו באק
 • ראיון עשר עם: ירון ספיר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ירון ספיר, מנכ"ל קניון עזריאלי קריית אתא
 • ראיון עשר עם: ד"ר סער הראל

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך
 • ראיון עשר עם: לימור רייך

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את לימור רייך, מנהלת שיווק ושירות של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
 • עשר של ראיון עם: פרופ' רפי ביאר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את פרופ' רפי ביאר, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם
 • עשר של ראיון עם: ניצן מרסיאנו

  ניוז חיפה קריות מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ניצן מרסיאנו, מנכ"לית קסטרא חיפה
 • עשר של ראיון עם: אייל רביד

  "ניוז חיפה קריות.נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את אייל רביד, מבעלי רשת "ויקטורי"
 • עשר של ראיון עם: שלומי פורמן.

  בכל שבוע ניוז חיפה קריות מציג בפניכם דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה ואת פועלה. השבוע תכירו את שלומי פורמן, איש עסקים חיפאי.
 • שמעת מה שמעתי - הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית

  אמפי קיסריה יארח בשבוע הבא את הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית, ויוכיח שכשהמוזיקה טובה – לא חייבים לדעת את כל המילים כדי לרקוד אותה
 • שמעת מה שמעתי. מדור הזהב ועד "זהב"

  דקלון וסגיב כהן עושים כבוד למואיז'ו, סטטיק ובן אל תבורי חוזרים לתלם, לילי פרנקו מגייסים לאלבום השלישי ושלומי שבת מחכה שתשפטו את השיר החדש שלו. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הנה הילד

  איפה הילד בשיר חדש, כך גם כנסיית השכל. הרכב חיפאי מגיע הישר מקופנהגן לכרמל וה־tiny fingers באים לבלבל אתכם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פרידה ממאיר בנאי

  יובל מנדלסון באלבום ילדים חדש, אבי סינואני בעצות מניסיונו, תת־מדור חדש שייתן לכם המלצה אחת לאן לצאת ופרידה ממאיר בנאי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פסטיבל הבלוז הרביעי

  שילוב בין מוזיקה עיראקית לבלוז, הרכב על טהרת המין הנשי ולייזר לויד אחד שכולכם פשוט חייבים להכיר. פסטיבל הבלוז מגיע בפעם הרביעית לתל אביב עם 40 הופעות. אנחנו כבר התנענו בשבילכם
 • שמעת מה שמעתי - פותחים שנה

  אביאור מלסה הופך מתגלית לפוטנציאל ממומש, פטריק סבג באלבום שלישי, ספי ציזלינג באלבום בכורה ופלד מגיע להעיף את הוונדרבר בחיפה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - י"ט כסלו

  אלפי אנשים, תזמורת שבאה לעשות שמח, 3 אמנים ואברהם פריד אחד. אירוע י"ט בכסלו שהתקיים בבנייני האומה בירושלים הוכיח שמופע רוק יכול להיות גם חסידי
 • שמעת מה שמעתי - יומולדת 70 לחווה

  מוקי בשיר חדש ללחן של שלמה ארצי, חנן בן ארי בסינגל ראשון לקראת אלבום שני, ישי לוי חוזר לשרוט, מלכה באיה לקראת אלבום מספר 4 ומזל טוב לחווה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מנועה קירל ועד ספוטניק היי פיי

  נועה קירל ממשיכה לתת בראש, אגם בוחבוט נצמדת לטוב ולמוכר, מוסקט ושם טוב מכים שנית וספוטניק היי פיי בשיר מחאה בסגנון דאב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול השבועי

  שמעון בוסקילה ואליעד מראים איך עושים דואט, אביגייל רוז בשיר חדש, טיפקס מביאים נושא חדש לסדר היום הציבורי ושלמה ארצי חוגג יום הולדת פנסיה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - חשיפה בין־לאומית

  פסטיבל חשיפה בין־לאומית, שנועד לחשוף את אמני ארצנו למפיקים, עיתונאים ובעלי לייבלים מחו"ל, חזר לשנתו השביעית. בואו לשמוע את מה שישמעו בהמשך גם ברחבי העולם
 • שמעת מה שמעתי - מאינדינגב לאינדיסיטי

  המדור חוזר מחופשת חגים ארוכה ומפסטיבל האינדינגב במדבר – לטובת פסטיבל האינדיסיטי שיתקיים השבוע בירושלים. נסו לעמוד בקצב
 • שמעת מה שמעתי - מתנה לחג

  אושיק לוי בשיר חדש, אנסמבל שם טוב לוי בביצוע ליונה וולך, מומין ססלר באלבום פיוטים וממשיכים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מתכוננים לאינדינגב

  מתיסיהו בשיר חדש, הדס לחר מגשימה חלומות, תמיר מוסקט בפרויקט חדש ותת מדור חדש – מתחילים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - ממודי, "החצר האחורית" ועד צלילי שופר

  שופר בגרסת קאנטרי, שיר אהבה עצוב לים המלח, קאבר לשיר מהמאה ה-18 ואלבום מחאה מרחבי העולם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - שלומי ברכה עד עלמה זוהר

  שלומי ברכה באלבום סולו שני, יואב יצחק ממשיך בשלו, עלמה זהר בשיר ים תיכוני ולהקה מקווינס עושה רוקסטדי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מיובל דיין ועד דה לוקו

  יונתן רזאל מתחבר לקראת אלול, יובל דיין בחותם ווקאלי, אלון דה לוקו מראה לצעירי הז'אנר מי היה פה קודם ומזל טוב לגלעד כהנא. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  עמיר בניון מפרגן לאשתו, לוקץ' בשיר מחאה גברי, אלון עדר בחרדת נטישה ובוטן מתוק בקרקס שוב כאן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מהאחיות כרקוקלי ועד יהורם גאון

  יהורם גאון בשיר חדש, אורטגה באולדסקול היפ הופ, קינדרלעך בשיר מחאה, להקת מטאל במחווה לג'ורג' קוסטנזה ופרידה מנחצ'ה היימן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  ראפרים חנונים, רגאטון הודי, דיקלה בשיר שורט חדש וקאזו סוף סוף מוציאים אלבום בכורה. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  גרסה ברזילאית לשיר ילדים, להקת דאב מפורטו ריקו, ראפר יהודי לבן, פרויקט צברים וחיפאי אחד. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול של השבוע

  סופרגרופ מרגש ובועט, שחקן ודוגמן שמפליא גם בשירה, בל קנטו ישראלי ופיוט לקראת חודש אלול. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הכוכב בא

  ילדות צורחות, פלאפונים שלופים ונער בן 17 שמעיף את כולם באוויר. נדב גדג' השיק אלבום בכורה והוכיח שהוא כבר פופ-סטאר
 • שמעת מה שמעתי - קח את שנות ה-90

  פריצת האינטרנט והסלולרי, סוף המלחמה הקרה, מלחמת המפרץ והמון מוזיקה טובה. המדור מצדיע לאמני שנות התשעים שממשיכים להיות רלוונטים גם היום
 • שמעת מה שמעתי - טובים השניים

  המדור השבוע בסימן דואטים: גבר ואישה, ישראלי ואיראני, כוויתי וטורקי, תפוחים ותימניות וחיים רומנו אחד. ככה זה כשיש שניים
 • שמעת מה שמעתי - מזל טוב ארה"ב

  לכבוד הפעם ה-20 בה חוגג הדוד סם בת מצווש (240 לכל מי שטרם נכנס לתוכנית 5 היחידות של משרד החינוך) המדור הפעם בסימן יוצרים ישראלים שהחליטו כי עדיף להם לזמר דווקא באנגלית. look and listen
 • שמעת מה שמעתי? פסטיבל הבלוז

  עשרים ושלוש שנים אחרי שפרח ודעך בחיפה, חוזר פסטיבל הבלוז בפעם השלישית – לתל אביב. בין המופיעים: תמר אייזנמן, ירון בן עמי ודני דורצ'ין
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי? להיטי קיץ 2016 שבאים עליכם לטובה

  איזי, אליעד מלכי, ליאור נרקיס, סטטיק ובן אל תבורי, פאר טסי ועדן בן זקן ועוד…כל הלהיטים שיעשו לכם נעים בקיץ 2016
 • שמעת מה שמעתי?

  ברוח תקופת הביכורים מסע בין סינגלים של כמה יוצרים מאלבומי הבכורה שלהם – ממיכל שפירא, ענבל ביבי ופלא אוזן ועוד…אז תכירו!
 • שמעת מה שמעתי?

  מדור המוזיקה מביא לכם את כל ההופעות השוות באזור חיפה, קריות והסביבה ששווה לכם לקום מהכיסא, לצאת מהבית, להתניע את הרכב ולצאת אליהם. צלילי המוזיקה של השבוע ממרסדס בנד ועד התזמורת האנדלוסית ואפילו קונצרט סוף השנה באוניברסיטת חיפה
 • מדור המוזיקה: שמעת מה שמעתי?

  מדור המוזיקה לוקח אתכם הפעם לביקור בכמה וכמה כיווני מוזיקה עם ביקורת על כמה הרכבים, דיסקים חדשים וסינגלים. והפעם על הגריל: סאבלימינל, "האחיות לוז", "לולה", נדב גדג' ועוד. אז איך הם?
 • מדור המוזיקה החדש: שמעת מה שמעתי?

  המלצות, הופעות ואירועים בכל אזור חיפה, הקריות והסביבה בשבוע הקרוב. מדור המוזיקה החדש שיגרום לכם לקום ולצאת מהבית והפעם: בית הבובות, הדג נחש, קרולינה, אהובה עוזרי ואפילו ירדנה ארזי והגבעטרון ויש עוד…
 • הכיסא הריק מתמלא.

  מי צריך להשקיע בעצמו ומי במשפחה, מי יכול לנסוע לחופשה בלב שקט ומי צריך להישאר קרוב לבית, מי צריך לשמור על הבריאות ומי בתקופה הכי יפה…. הכל ועוד בטור השבועי של ליאור מרדכי.
 • הורוסקופ: נכנסים לטלה

  המלצות לשידוכים. תאריכים טובים יותר וכאלה שטובים יותר, מה מותר לגברים ומה מומלץ לנשים. איך להתנהג איפה ומתי. ליאור מרדכי בטור ותחזית שבועית כולל המלצות מסוגים שונים.
 • הורוסקופ: מתחילים בדגים

  "תפרגנו, תודו, תיזכרו שלכולנו יש עבר כאוב שמשפיע על ההווה ומשליך המון רעל שלא יצא בעבר ולרוב יוצא בעתיד. בן הזוג הוא רק מראה שסופגת ומתגוננת מפני הרעל." טיפ נוסף מאת ליאור מרדכי לחיים נכונים.
 • השבט והמקל...

  מי צריך לקחת צעד קדימה, למי אסור להסתכן, מי אימפולסיבי השבוע ולמי חשוב להשלים עם אחרים… ליאור מרדכי בתחזית מיוחדת לחודש שבט…
 • תחזית שבועית ומנהג סדר ט"ו בשבט

  איזו ברכה אנחנו מברכים על כל פרי ופרי ומה חשיבותה. מי צריך להשקיע הבעבודה או בחיים או בזוגיות ואיזה יום בחודש טוב לך או איזה יום כדאי לשבת ולא לעשות בו כלום. ליאור מרדכי בטור שבועי מתוק מפירות העונה.
 • הורוסקופ: נכנסים לסימן דלי

  נכנסים השבוע למזל דלי: ליאור מרדכי בתחזית שבועית לכל מזל, מה הימים הטובים שלו ומה הימים הפחות טובים לפעולה, מה צריך לעשות ומתי. וכן, תפילה חשובה להוא או היא המחפשים בכל נפשם זיווג. או בקיצור, בקשה למציאת חתן או כלה שיעשו טוב על הלב. אז אמן ושיהיה בהצלחה…
 • הורוסקופ: אהבה ללא תנאי

  מי צריך לדאוג לבריאות שלו, מי חייב לאכול בדיוק במידה, למי מחכה אהבה, מי יצליח בעסקים אם יפעל נכון, מי צריך לפעול עכשיו ומי לא לעשות צעדים פזיזים..? ליאור מרדכי בתחזית שבועית.
 • הורוסקופ: מתחילים שנה בכוכבים

  מצבו הכלכלי של מי יציב ושל מי טעון שיפור. מי צריך להתנצל ומי לשמור על הכסף. למי יהיה שבוע מצוין ומי צריך להיזהר. ליאור מרדכי בתחזית שבועית והמלצה מעניינת.
 • הורוסקופ: סוגרים שנה

  מהם הימים הטובים שלכם בחודש? מה הכי כדאי לרווקים לעשות השבוע? למה הנשואים צריכים להתכונן? ליאור מרדכי בתחזית לסוף השנה וטיפים מהלב.
 • הורוסקופה: מתחילים בסימן גדי

  ליאור מרדכי בטור כפול ומיוחד על חלומות. מריבות בחלום, חלום שווא, חלום נבואי, חלומות על גלגולים קודמים ועוד. בנוסף, ליאור מספר לנו בתחזית השבועית על הקשר בין המזל לחלום שלו בשבוע הקרוב.
 • הורוסקופ: שבתאי ונקודת המבט על החיים

  מה טוב לעקרב? מה רע לדגים? מה צריך לעשות האריה? ומה צריך להשקיע הדלי? ליאורנ מרדכי בתחזית שבועית של אחרי חנוכה ותחילת הגשם…