שנה חדשה בכרמל

הובלה ובולטות במדדי האיכות של משרד הבריאות, חנוכת פגיה וחדרי לידה חדישים, שידרוג בתשתיות ובציוד רפואי מתקדם ועוד. שנה מוצלחת עברה על בית חולים "כרמל"
חדר הניתוח החדש בקומת היולדות. מאפשר ניתוחים מהירים ללידות וסיבוכים בזמינות של 24/7. צילום: אלי דדון

חדר הניתוח החדש בקומת היולדות. מאפשר ניתוחים מהירים ללידות וסיבוכים בזמינות של 24/7. צילום: אלי דדון

"השנה בכרמל היתה שנה מלאת אתגרים והישגים. זאת הייתה שנה של הובלה כמעט בכל המדדים בהם נבחן בית החולים, שנה של השקעות בחדשנות ובציוד מתקדם. שנה בה הטמענו לעומק, ובהצלחה את חווית השירות שאנו מעניקים למטופלים שלנו בכרמל". מנהל בית החולים "כרמל, ד"ר אבי גולדברג, מרוצה משנת התשע"ו.

בית חולים "כרמל" בלט בשנה הקודמת בפרסום הראשון של מדדי האיכות הלאומיים של משרד הבריאות. גם השנה עמד בהצלחה ב-9 מתוך 10 המדדים החדשים, והוא מדורג בין 3 בתי החולים המובילים במדדי האיכות בכללית. השנה נחנכו בכרמל מכון לבדיקות ממוגרפיה מתקדם, בניהולה של ד"ר יהודית גולדמן, המאפשר לנשים לבצע בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד במקצועיות ובאיכות גבוהה. כמו כן, נחנך מתחם מכון ריאות חדש ואיכותי בניהולו של פרופסור יוחאי אדיר, המאפשר בדיקות מתקדמות להערכת תפקודי ריאה ובשילוב עם היחידה לרפואת ריאות פולשנית מציב את מכון הריאות באחד מהמובילים בארץ. השנה התחדשו ב"כרמל" במכשיר MRI מתקדם המוצב בחצר בית החולים. המכשיר החדש מאפשר הנגשה מהירה ואיכותית של אבחונים ובדיקות MRI למטופלים, מחדר המיון ולמאושפזים במחלקות בכרמל. "חולה שהיינו צריכים בעבר לשלוח באמבולנס לביצוע בדיקת MRI דחופה בבית חולים אחר – מבצע היום את הבדיקה מייד אצלנו בכרמל", הסביר ד"ר גולדברג.

בית החולים המשיך גם השנה להוביל עם מרכזי המצוינות שלו בתחום הלב וכלי הדם. המרכז הקרדיו-וסקולרי, המספק רפואה קרדיולוגית מהטובות בעולם בשילוב המחלקה לניתוחי לב ומחלקת כלי הדם, מעמידים את כרמל בשורה הראשונה עם המרכזים הרפואיים המתקדמים בישראל ובעולם. המיון בכרמל ממשיך להיות מרכזי, לאחר שזכה כמיון המוביל בין כל בתי החולים בארץ לשביעות הרצון של המטופלים, בדגש על היחס האישי והאנושי הניתן בו.

פעילות מרשימה נרשמה גם בחדרי הניתוח עם ניתוחים מורכבים במספרים גדולים מאוד באורתופדיה, כירורגיה כללית, אורולוגיה, נשים, א.א.ג ועיניים – עלייה של מאות ניתוחים מתקדמים בשנה. עליה גם במספר צנתורי הלב כולל צנתורים מורכבים החלפות מסתמים בצנתור  (TAVI) וטיפולים בהפרעות קצב. כ-2300 צנתורים ופעולות התבצעו השנה, ונרשמה עליה גם בניתוחי הלב והריאות. מכון ההמטולוגיה כמעט הכפיל את הטיפולים בו, וגם במכון הדימות של כרמל נצפתה עליה במספר בדיקות הסיטי והאולטרא סאונד עם כ-135,000 בדיקות דימות השנה, תוך מתן מענה לכלל בית החולים ולחולים אמבולטורים מכל הצפון.

השנה נחנכה כאמור קומת אימהות חדשה בקומה השביעית של בית החולים, לטובת שדרוג חוויית הלידה בהשקעה של כ-30 מליון שקלים. בקומה נחנכה פגייה חדשה ומודרנית, בניהולו של פרופסור אבי רוטשילד, המסוגלת לקלוט עד 18 עמדות פגים עם יכולת לבצע ניתוחים בפגים בתוך מתחם הפגיה ועם שירותי אבחון ליויי והדרכה יעודיים להורי הפגים. אגב, הפגייה של כרמל נבחרה זו כבר פעמיים ברציפות כאחת מחמש הפגיות הטובות בישראל. חדר ניתוח חדש ומתקדם נפתח באמצע קומת המיילדות, והוא מאפשר ניתוחים מהירים ללידות וסיבוכים בזמינות של 24/7. בקומה נחנכו גם חדרי הלידה החדשים שנבנו בתפיסה של היולדת במרכז, כשהכל נבנה ברמה מלונאית גבוה ובסטנדרט עיצובי נעים ונוח במיוחד. "תוסיפו לכל את מזנון היולדות המפנק ומחלקת היולדות האישית", ציין מנהל מערך הנשים והיולדות בכרמל, פרופסור רון אוסלנדר, בגאווה, "וקיבלתם מחלקת בוטיק אישית ומיוחדת לטובת האימהות החדשות".

האקרדיטציה – מבדק האיכות והבטיחות הבינלאומי מתוכנן להתבצע בכרמל בתחילת השנה הבאה. "המבדק השנה יהיה מעמיק ותובעני יותר, ועם העמקה נוספת של הירידה לפרטים", עדכנה מנהלת האיכות של בית החולים, ד"ר שרון אלרועי. "זהו מבדק האקרדיטציה השלישי אותו יעבור 'כרמל' מטעם ארגון ה-JCI העולמי. מה שיעמיד את 'כרמל' כבית החולים היחידי בכל חיפה והצפון שנבדק 3 פעמים ועמד ברמות האיכות והבטיחות הגבוהות ביותר בעולם.

 

בית החולים "כרמל". חדר המיון שלו נחשב לאחד מ-3 חדרי המיון הטובים בארץ

בית החולים "כרמל". חדר המיון שלו נחשב לאחד מ-3 חדרי המיון הטובים בארץ. צילום: אלי דדון

ב"כרמל" חוגגים בנוסף שנה שנייה לפרויקט הדגל של בית החולים "מרכז שירות ומידע לניתוחים" – מרכז השירות מעניק תחת קורת גג אחת שירות מלא לחולים בדרכם לחדר הניתוח. המרכז מעניק שירות למרבית המחלקות המנתחות בבית החולים, ובתוכנית להכניס בקרוב את שאר המחלקות למרכז השירות. התגובות מהמטופלים, ממרפאות הקהילה ומהמחלקות המעורבות הן מצוינות ובסקרים האחרונים התקבלו תוצאות גבוהות ביותר של שביעות רצון ממרכז השירות.

בית החולים כרמל המשיך להוביל השנה בהוראת הסטודנטים, ומחלקות ורופאים רבים זכו גם השנה בפרסי המרצים והמחלקות המצטיינות בהוראה, גם באקדמיה המשיך ביה"ח  בכרמל לפרוח ולהתקדם, והשנה נוספו עוד מינויים בכירים רבים לצוות הרופאים של בית החולים. בסיעוד, הצטרפה מנהלת סיעוד חדשה – דלית פינטל – וללא ספק תמשיך להוביל את הסיעוד להיות שדה ההוראה המועדף והמוביל של ההסטודנטים לסיעוד בצפון. גם מנהל משאבי אנוש החדש, אהוד פקלר, הצטרף להנהלת כרמל והוא מזרים דם חדש וצעיר במערכת הניהול של בית החולים.

בכרמל השנה צפויים מספר  פרויקטים גדולים  של בינוי ושיפוץ, שיתרחשו בו זמנית ויהוו אתגר אדיר ליכולת בית החולים להמשיך לקיים שרות רפואי טוב בתוך בינוי פעיל.  קומפלקס "בית חולים יום", על 3 חדרי הניתוח שבו, מתוכנן להיבנות מחדש עם חדרי ניתוח משודרגים וממוגנים שיאפשרו ביצוע ניתוחים גדולים יותר במתחם ממוגן.

ציוד רפואי חדש מתקדם הוכנס השנה ל"כרמל", במתחם ההדמיה ובמחלקות הכירורגיות השונות. לשנה הבאה מתוכננת  גם הצטיידות במכשיר מיפוי CT SPECT חדש, ציוד מתקדם למכון הגנטי, ואולי גם מכשיר PET CT שייתן תגבור חשוב ביותר למכשיר היחידי הקיים היום בכל חיפה והצפון.

"קיבלתי בתחילת השנה לידיי בית חולים מצוין ומוביל, ואני מתכוון להמשיך לשמור ולטפח בו את המצויינות והאיכות בכל מקום אפשרי", סיכם ד"ר גולדברג. "בית חולים 'כרמל' והמחוז של ה'כללית' הם הבית של כולנו. אנחנו מופקדים על בריאות תושבי חיפה והצפון, ונמשיך לעשות את שליחותנו באיכות ומתוך מצוינות. הייחוד שלנו בכרמל הוא בצוות המקצועי והאנושי, אשר נותן טיפול מסור מכל הלב בדיוק כפי שמתווה חזון בית החולים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות

 • אחות מצטיינת נשיא המדינה

  בטקס חגיגי הוענקה בבית הנשיא תעודת הצטיינות למיכל אידלמן-אוחנה, מרכזת תחום הסיעוד במערך בריאות הנפש של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי
 • נשות כללית רצות למען הנשים

  קבוצת עובדות בכירות של כללית בקריות השתתפו במירוץ לחיים להעצמה נשית שנערך בתל אביב
 • מהן תופעות הלוואי למי שמפסיק לעשן?

  הפסקת עישון היא מסוג אותם הנושאים שאופפים אותם מיתוסים רבים אשר רובם כשמם הם, רק מיתוסים
 • גם רופאי העתיד זקוקים לדחיפה קטנה...

  טקס חלוקת מלגות Fellowship  לרופאים 2019 בחסות מכללת רמב"ם ידע והנהלת בית החולים התקיים כמדי שנה זו הפעם ה- 11
 • קלפים אנטי דכאוניים

  אחות כללית פתחה קלפים טיפוליים בסדנה לנשים עם דיכאון טרום לידה
 • חוגגים את שבוע האחות הבינלאומי במרכז הרפואי בני ציון (צילום - מח השיווק, המרכז הרפואי בני ציון)

  בני ציון מספרים ש...

  שבוע מלא בהתרחשויות בבית החולים בני ציון: איך מתמודדים עם לידה? איך חגגו את שבוע האחות הבינלאומי? ומי מונתה למנהלת מח' קרדיולוגיה?
 • יום האחות בכרמל

  האחים והאחיות בבית החולים כרמל מציינים יחד עם כל המדינה את שבוע ויום האחות הבינלאומי בסימן: "אחים ואחיות מחוללים שינוי לקידום והבטחת רצף הטיפול – תמיד איתך".
 • הלב של כרמל

  כבר יותר מ 180 יום מאושפזת חליל סובחיאה בת ה 73 במחלקה הפנימית א'-2 בביה"ח כרמל. השבוע בפעם הראשונה ובצעד יוצא דופן הוציא אותה הצוות הסיעודי אל מחוץ למחלקה לטיול שמש באוויר הפתוח ברחבת הכניסה החיצונית של בית החולים, והעיניים של סובחיאה התמלאו דמעות של אושר.
 • "דוז פואה" למען בית החולים לילדים ברמב"ם (וידאו)

  חברת 'סנהייזר' וחברת 'קילים' עורכות מבצע גיוס תרומות משותף ממכירת מוצרי קפה ומאפה לטובת ילדי בית החולים 'רות' לילדים שברמב"ם. צפו
 • אחיות בנשמה

  כנס חגיגי לאחיות ואחי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי לקראת שבוע האחות העולמי. בסקר שביעות רצון הוענק להן ציון 94 על היחס למטופלים
 • מנהלת אדמנסטרטיבית חדשה למרכז לין

  מירב זראד-יעקבי נבחרה על ידי הנהלת כללית לתפקיד המנהלת האדמיניסטרטיבית החדשה של מרכז רפואי לין
 • ניתוח אף

  עלייה של 80% אחוז במספר ניתוחי האף שבוצעו במרפאת כללית אסתטיקה גרנד קניון חיפה
 • קיץ בלי הזעה.

  איך מטפלים בהזעה בעונת הקיץ?

  הקיץ הזה יהיה נעים יותר: הכירו את המכשיר החדשני שמקל על אורח החיים, מכשיר המירה-דריי לטיפול בהזעת יתר וריח רע בבית השחי
 • ניתוח מתיחת בטן הופך לפופולארי יותר בקרב נשים וגברים

  משנה לשנה הופך ניתוח מתיחת בטן לפופולארי יותר בקרב נשים וגברים. לדברי הרופא הראשי של כללית אסתטיקה ד"ר עמוס לויאב
 • מינוי חדש במרכז הרפואי בני ציון

  ד"ר עידית דוברצקי־מרי מונתה השבוע למנהלת מחלקת קרדיולוגיה בביה"ח והיא האישה הראשונה בישראל שתנהל מערך קרדיולוגי במערכת הבריאות.
 • המרכז הרפואי בני ציון במיזם משותף

  המרכז הרפואי בני ציון קיים אירוע חשיפת טכנולוגיות במסגרת תחרות האתגר להכשרת הצוות הרפואי
 • בכרמל כנס רב תחומי על הטיפול בפרקינסון

  כנס פתוח לציבור הרחב בנושא מחלת הפרקינסון המיועד למטופלים ובני משפחותיהם ייערך בבית החולים כרמל ביום שני ה 20.5 .
 • מקדמים את "אתגר הקנגורו" בפגיה בכרמל

  כל צוות הפגייה המצטיינת של בית החולים כרמל יחד עם מנהל הפגייה פרופ' אבי רוטשילד ומנהלת הסיעוד ליאור שקד הצטרפו החודש במרץ רב לאתגר הקנגורו הבינלאומי ה-  kangaroo challenge 2019.
 • האלרגיות כבר כאן

  האביב הגיע באיחור אופנתי ולצד הפריחה המרשימה שחווינו, מגיעות גם אלרגיות, עקצוצים ושאר צרות. ד"ר גל נוימן, רופא הילדים של מכבי שירותי בריאות בבנימינה מפרט
 • העובדים הסוציאליים בכללית משלבים ידיים

  יום העו"ס הבינלאומי צוין על ידי כללית במחוז במפגש העובדים הסוציאליים תחת הכותרת "משלבים ידיים"
 • עצמאות - טיפים לארוחת מנגל בריאה קצת יותר

  טיפים בריאים וטעימים לארוחת המנגל, מאת ניאורה מרטה, דיאטנית בכירה בכללית מחוז חיפה וג"מ
 • רקחו רגעים יפים

  מאות רוקחי כללית במרחבי מחוז חיפה וגליל מערבי חגגו יחד את יום הרוקח המחוזי תחת המוטו: "רוקחים רגעים יפים"
 • רמב"ם מציג: "פרלמנט מטופלים"

  בישיבת "פרלמנט המטופלים" משתתפים המטופלים עצמם ובני משפחותיהם, ומספרים לנציגי ההנהלה על אופן קבלת הטיפול מזווית הראיה שלהם, תוך שהם מפרטים על הקשיים הנערמים בדרך
 • שומרים על המשקל גם במנגל המסורתי. פרגן. תמונה: אינסטגרם

  איך שורדים את עצמאות מבלי לעלות במשקל?

  כמו כל חג טוב, אוכל זו מילת המפתח: אז איך שורדים את המנגל המסורתי של עצמאות? מאמנת הכושר ליטל פרגן עם הצעות
 • נלחם בזיהומים

  בריא להכיר: ד"ר חנא פרח מומחה לזיהומים בילדים במרכז לבריאות הילד של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי
 • בכרמל מחבקים את הדגל

  מנהל בית החולים כרמל, ד"ר אבי גולדברג, ערך הבוקר סבב תליית דגלים במחלקות בית החולים
 • כללית: ממשיכים לאתר ולסייע לניצולי שואה

  צוותי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מטפלים כיום ב-24000 לאחר שנפרדו בצער ממאות ניצולי שואה בהם טיפלו ונפטרו במהלך השנה. בו בזמן, ממשיכים בפעילויות יזומות לאיתור ניצולי שואה שטרם הוכרו ככאלה ואינם ממצים את זכויותיהם מול הרשויות השונות
 • מכבי הרחיבה את שירותי הרפואה בקריית ים

  מומחה ברפואה פנימית הצטרף לצוות הרפואי של מכבי בעיר
 • כללית סמייל בשיתוף פעולה עם עמותת "לוחמים לחיים"

  במסגרת שיתוף פעולה חדש בין כללית סמייל לעמותת "לוחמים לחיים", החיילים הרשומים בעמותה ובני משפחתם מקרבה ראשונה ייהנו מהנחות מיוחדות בטיפולי שיניים משמרים ומשקמים
 • דיקור סיני כטיפול תומך לחולי סרטן במרפאת כללית רפואה משלימה

  תושבת הצפון, שלקתה בסרטן השד, טופלה במרפאת כללית משלימה בנצרת עילית באמצעות דיקור סיני ע"י המטפלת ברפואה סינית גלית גליל ימים ספורים לאחר שעברה את הטיפול הכימי השני שגרם לה לבחילות והקאות מרובות, חוסר תיאבון, ירידה במשקל וחולשה גדולה
 • סובלים מדלקת חזקה בכתף? יש פתרון!

  סובלים מדלקת חזקה בכתף? יש פתרון! טיפולי רפלקסולוגיה ודיקור סיני במרפאת כללית רפואה משלימה בטבריה
 • ניתוח אף מתקן

  כל ניתוח יכול להתקלקל.  החוכמה היא לדעת לתקן.  המנתחים הם בסך בכל בני אדם, ולפעמים גם הם יכולים לטעות.
 • בריא להכיר: ד"ר אנה פטרוסב

  בריא להכיר: ד"ר אנה פטרוסב, מומחית ברפואת נשים במרפאות יוליוסבורגר בנוה שאנן ופרונט בהדר עליון
 • חדש בביה"ח בני ציון

  חדש במחלקת שיקום בביה"ח בני ציון: מכשור רפואי מתקדם המסייע בבעיות שיווי משקל והפרעות תנועה
 • רמב"ם: ציונים גבוהים מ"ניוזוויק" וממשרד הבריאות

  הישג כפול לרמב"ם: גם בשלישיה הפותחת של "ניוזוויק" וגם הצלחה גדולה במלחמה בחיידקים עמידים
 • מיון ילדים כרמל במקום הראשון

  צוות המרכז לרפואה דחופה (מלר"ד) ילדים, של ביה"ח כרמל זכה במקום הראשון מבין בתי החולים בישראל בתחרות אתגר הסים היוקרתית.
 • הניוזוויק קבע, ביה"ח כרמל  מהטובים בישראל

  השבועון האמריקאי היוקרתי ניוזוויק דרג את 1,000 בתי החולים הטובים בעולם כשדירג את בתי החולים הטובים ביותר  ב- 11 מדינות מובילות בעולם. 
 • רקחו הצטיינות

  רוקחי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי גרפו מחצית מכלל פרסי המצויינות ברוקחות של כללית בארץ
 • דוכן מציל חיים

  שבוע מודעות לסרטן מעי גס נערך במרפאת בונן של כללית באחוזה
 • שילוב בריאותי

  צוותים מטפלים של כללית בקריות השתלמו במפגש למידה יוצא דופן בנושא "תפיסת הבריאות ואורח החיים באוכלוסייה האתיופית"
 • הכול על הכליה

  פעילויות בכללית ברחבי המחוז לצורך קידום המודעות לבריאות הכליות
 • "דנה היא לין ולין היא דנה"

  עובדי לין והנהלת כללית התכנסו לומר תודה לדנה גילדין על 40 שנות פעילות מסורה ונפלאה
 • הרמת כוסית בכללית: ריגשה את כולם

  מה ריגש את הנוכחים בהרמת הכוסית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי?
 • המצטיינים של כרמל

  באירוע מרשים ששילב בתוכו גם הרמת כוסית חגיגית לחג הפסח. התכבדו לבימת הכבוד מצטייני מרכז רפואי כרמל לשנת 2018.
 • "לא נתנו לי בעבר סיכוי להגיע לגיל שמונים"

  ארה שפק, רופאה פנסיונרית בעלת 40 שנות ניסיון, המתמודדת עם מחלה אונקולוגית, מספרת על השירות הייחודי של מכבי לליווי חולים אונקולוגים
 • מכירת חמץ וחלוקת "המצה השמורה" ברמב"ם

  בבית החולים רמב"ם נערכו טקס חלוקת "המצה השמורה" ומכירת החמץ המסורתית
 • מחוז חיפה וג"מ נבחר כמחוז מצטיין של כללית

  מחוז חיפה וגליל מערבי הוכרז על ידי מנכ"ל כללית כמצטיין ארצי בטקס שנערך באוניברסיטת ת"א. ד"ר טלי לבנשטיין – מנהלת מרפאת בונן בחיפה קיבלה פרס מנכ"ל
 • מנהל אדמיניסטרטיבי חדש למחוז חיפה וגליל מערבי של כללית

  כללית במחוז חיפה וגליל מערבי ממשיכה להתחדש בכוחות ניהול צעירים. זמן קצר לאחר שרונן נודלמן מונה כמנהל המחוז, נכנס רן אהרון לתפקידו הקודם בשנה האחרונה, כמנהל האדמיניסטרטיבי של המחוז
 • טיפולי שיאצו ודיקור לכאבי גב

  טיפולי שיאצו ודיקור במרפאת כללית רפואה משלימה בנצרת עילית סייעו למטופלים שאובחנו עם פגיעות בגב
 • רגע לפני פסח: האם תזונה ללא גלוטן מתאימה לכולם?

  נירה פלדמן, דיאטנית ורכזת תחום תזונת ילדים במכבי, מספרת לכם כל מה שרציתם לדעת על גלוטן ועל הטיפול התזונתי בצליאק
 • אתגר הרופאים: מתחרים על הצלת חיי ילדים (וידאו)

  תחרות יוצאת דופן נערכה בין צוותי רפואה מבתי חולים בכל רחבי הארץ. האתגר נערך בבית החולים רמב"ם בחיפה. מי זכה? צפו
 • ואסים מחאמיד, אסף אשכנזי, מירב נירן ואביב ברג. תמונה: משה מעוז

  אפשר לנשום לרווחה

  אלן קאר השיקה אמש את סניף חיפה: "משימתנו היא להעביר הלאה את המתנה הנפלאה הזו שנקראת גמילה מעישון"
 • מוציא מצה... תזונה בריאה בחג פסח!  

   עפ"י מומחי המרכז הרפואי בני ציון ערכה הקלורי של המצה שווה ערך לשתי פרוסות של לחם רגיל, לארבע פרוסות של לחם קל, ללחמנייה שלמה או ל-2/3 פיתה… מנהלת המחלקה לתזונה בבית החולים בני ציון, דיאטנית קלינית  ומקדמת בריאות M.Sc, בת חן כהן מציגה מספר עובדות ומציעה מספר המלצות לקראת החג
 • 90 ניתוחים בשישה ימים וחיוך אחד גדול

  ד"ר צח שרוני, כירורג פלסטי בכיר ברמב"ם והנציג הישראלי במשלחת בינלאומית להודו, החזיר את החיוך למטופלים
 • פסח כשר במרכז הרפואי בני ציון

  כמידי שנה, המרכז הרפואי בני ציון נערך בהנחייתו של מנכ"ל ביה"ח ד"ר אמנון רופא בפעילות אינטנסיבית לקראת חג פסח וליל סדר משותף שיתקיים בהתאם למספר המבקשים להשתתף בו.
 • לאכול את המצה ולהשאיר אותה שלמה

  דיאטנית כללית עם טיפים על תזונה בליל הסדר ובמהלך ימי החג
 • מוכנים לפסח קרדיט – צילום ירון חזן

  סדר פסח בכרמל

  חרוסת יין ומנות חגיגיות לכל המאושפזים, בופה מפנק לפסח במחלקת יולדות. והשנה גם הטבלת כלי פסח ועירוב מהודר לבית החולים, דירת אירוח למלווי חולים. ועוד חידושים רבים לקראת הפסח בבית החולים כרמל. " נעשה הכל כדי שכולם יוכלו להרגיש ולהנות מאווירת החג " אומר רב בית החולים כרמל הרב מאיר אינדיק .
 • אומנות הבריאות

  צוות כללית קיים מפגש עם הורים ותלמידים בבית הספר ע"ש נבון בשכנות האמנים בקריית מוצקין
 • כפפות לחץ לטיפול בשבר בשורש כף היד

  שיטת טיפול חדשה שפיתח צוות המכון לריפוי בעיסוק של כללית בחיפה לטיפול בפגיעות בשורש כף היד בעזרת כפפת לחץ, בה השתמשו עד כה לטיפול בכוויות וצלקות שנבחנה במחקר, שפורסם בכתב עת יוקרתי  
 •  חדש במרפאת כללית רפואה משלימה ביקנעם

  במרפאת כללית רפואה משלימה ביקנעם החלו בטיפולי אוסטאופתיה המתבססים על עיסוי ומניפולציות ידניות שונות  והמאפשרים שחרור שרירים, החזרת חופש תנועה מלא באזורים בהם יש הגבלה והפחתת כאבים.
 • טיפולי דיקור סיני מסייעים לחזרה לתפקוד תקין 

  טיפולי דיקור סיני בכללית רפואה משלימה בזכרון יעקב, מסייעים לחזרה לתפקוד תקין 
 • רוצים להפסיק לעשן ולא יודעים איך?

  לרגל השקת הסניף החדש של אלן קאר בחיפה, יתקיימו מפגשי יעוץ להפסקת עישון בחינם בכדי לסייע לכל המעשנים להגיע להחלטה החשובה בחיים שלהם, ההחלטה להפסיק לעשן.
 • ניתוח אף בחופשת הפסח

  מומחי מרפאות כללית אסתטיקה בצפון: "חופשת פסח נחשבת לתקופה מושלמת לניתוח אף"
 • אחיות לנפש

  מטופלים לא שקופים: זהו המוטו של קורס ייחודי שהועבר במשותף לאחיות במרפאות כללית ובבית חולים רמב"ם, בנושא בריאות הנפש
 • מומחה כללית בכנס עולמי לטלמדיסין

  ד"ר מוטי חיימי, מומחה ברפואת ילדים במרכז לבריאות הילד בחיפה הוזמן להציג מחקר על טלמדיסין בכנס עולמי שנערך בפורטוגל
 • כרמל המעשים הטובים

  עשרות רבות של עובדי ביה"ח כרמל מכל המגזרים, רופאים אחיות, עובדי מנהל ומשק, טכנאים וצוות פרא-רפואי עובדים סוציאליים ועוד עובדים רבים, פשטו את מדי ביה"ח הלבנים ויצאו לשטח ולקהילה כדי לתרום ולתת.
 • ביה"ח כרמל למען הנשים

  לנשים שחוו של פגיעה מינית, אובדן של תינוק, או חוששות מבדיקה פולשנית של רופא הנשים ועומדות לפני לידה. ביה"ח כרמל מציע שירות ליווי בלעדי לנשים שחוו טראומה וחוששות מהלידה המתקרבת. כרמל  woman friendly כדי שתוכלו ללדת בראש שקט.
 • מעשים טובים של עובדי כללית

  צוותי כללית עושים במסגרת היום יום למען המטופלים והקהילה אך ביום המעשים הטובים יצאו מגדרם במגוון פעילויות
 • "למרות שחסרים אלפי רופאים בישראל יש שמחכים שנה להתמחות"

  במדינת ישראל קיים מחסור משמעותי בתקנים להתמחויות הרפואה השונות: האם יש פתרון?
 • יום עיון ברפואת שיניים לילדים של כללית סמייל

  מעל 200 רופאי שיניים לילדים ממרפאות כללית סמייל מכל רחבי הארץ, השתתפו ביום עיון בנושא רפואת שיניים לילדים של רשת מרפאות כללית סמייל במלון דיוויד אינטרקונטיננטל, תל אביב
 • עזרה ראשונה מתוקה

  ארגז "עזרה ראשונה" עם שוקולד איכותי הוענקה לכל אחד מאלפי העובדים של כללית ברחבי המחוז
 • מוס ניתוחי בלין

  הצלחה לשיטת המוס בה מובטחת הוצאה מלאה של הגידול במהלך בביקור אחד, עם החלמה מהירה יותר ופחות צלקות במקום היחיד בו מבוצע הניתוח בקהילה הוא מרכז רפואי לין, שעד כה בוצעו 1250 ניתוחים כאלה בהצלחה ראויה לציון
 • מכבי למען הקהילה

  צוות פיזיותרפיסטים של מכבי שירותי בריאות במרכז המכונים בחיפה הגיע לתרגל עם אוכלוסיית הגיל השלישי פעילויות ספורטיביות לכבוד יום המעשים הטובים
 • ניתוח אף בחופשת הפסח

  מומחי מרפאות כללית אסתטיקה בצפון: "חופשת פסח נחשבת לתקופה מושלמת לניתוח אף".
 • השירות הסוציאלי בכרמל מכל הלב

  "יום העובדים הסוציאליים הבינלאומי הוא הזדמנות מופלא להוקיר ולהודות לעוסיו"ת הנהדרות שלנו כאן בביה"ח כרמל, אתן עושות עבודה מסורה וקשה מכל הלב, ומגיעה לכן כל התודה וכל ההערכה ".