ארוחת חושים

חוש הראייה, השמיעה והמישוש, או החוסר בהם, היוו חלק מרכזי בארוחה מיוחדת שאכלו תלמידי כיתת המצוינות באורט קרית ביאליק, במטרה להמחיש להם את הקשיים שחווים אנשים עם מוגבלויות

לקראת המנה העיקרית: פשטידה, סלט ותוספות, עטו המשתתפים כפפות קשיחות על ידיהם, במטרה להתנסות בפעילות יומיומית תחת מגבלה פיזית

לקראת המנה העיקרית: פשטידה, סלט ותוספות, עטו המשתתפים כפפות קשיחות על ידיהם, במטרה להתנסות בפעילות יומיומית תחת מגבלה פיזית

כיתת המצוינות והמנהיגות "נחשון" באורט קרית ביאליק, מורכבת לא רק מתלמידים מצטיינים אלא גם אלו שתורמים לקהילה. השבוע השתתפו התלמידים לראשונה ב"ארוחת חושים", במסגרת הכשרתם לליווי מיזמים בתחום הנגישות וקבלת השונה המתקיימים בקרית ביאליק.

המשתתפים הוכנסו עטויים בכיסויי עיניים לאולם בו נערכה ארוחת החושים. את המנה הראשונה: חומוס, פיתה וחמוצים, אכלו בחשיכה עם כיסוי עיניים ולאחר מכן השלימו את החוויה בסיפור אישי של יוסי טובול שסיפר את סיפור חייו, כיצד איבד את מאור עיניו ואת אופן התנהלותו בחיי יום יום עם מקל או כלב נחייה. הארוחה המשיכה תוך שילוב בין התנסות חווייתית לסיפורי החיים.

לקראת המנה העיקרית: פשטידה, סלט ותוספות, עטו המשתתפים כפפות קשיחות על ידיהם, במטרה להתנסות בפעילות יומיומית תחת מגבלה פיזית. מנחי הפאנל דר' רויטל סבירקסי וגיורא לב חלקו את סיפורם האישי, ואת התמודדותם עם מוגבלות פיזית עם התלמידים.

את מנת הקינוח נאלצו הסועדים לבחור עם את החוויה השלים נחמיה ביין, אשר סיפר על התמודדות עם לקות השמיעה ועל האופן בו הוא מנגיש את חייו.

אוזניים אטומות באוזניות, מצב אשר המחיש את קשיי התקשורת וההבנה אשר חווה אדם עם לקות שמיעה במצבים יומיומיים

מנת הקינוח הוגשה לתלמידים, כשהם עם אוזניים אטומות באוזניות. מצב אשר המחיש את קשיי התקשורת וההבנה אשר חווה אדם עם לקות שמיעה במצבים יומיומיים

מחנכת הכיתה איריס בציר, תיארה את ארוחת החושים כיציאה למסע אחר, במהלכו נדחק האוכל לפינה והפרופורציות השתנו. בעיניה, תלמידי כיתת "נחשון" כשמם הם – נחשונים – בחשיבה שונה, בתרומה לחברה ובהעלאת מודעות.

המפגש הסתיים בדברי משוב והתרשמות נרגשים מפי התלמידים, שתיארו כיצד הושפעו מההתנסות החווייתית שעברו, כיצד הבינו את הקושי היום-יומי שחווה אדם עם מוגבלות, עד כמה השתנתה תפיסת עולמם כתוצאה מכך, עד כמה הם אינם מקבלים את גופם כמובן מאליו.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק