כבר 17 שנה: מתוקנת

המועצה האזורית חוף הכרמל קיבלה פרס ניהול כספי תקין לשנת 2014 בפעם ה-17 ברציפות * ראש המועצה: "התנהלותם המקצועית של עובדי המועצה מאפשרים לנו לשמור על מעמדנו כאחת מהמועצות האזוריות הטובות והיציבות ביותר בישראל"

מקבלים את פרס הניהול התקין. צילום: מ. חוף הכרמל

מקבלים את פרס הניהול התקין. צילום: מ. חוף הכרמל

מועצה אזורית חוף הכרמל קיבלה השבוע פרס ניהול כספי תקין לשנת 2014 . הפרס ניתן בבנייני האומה בירושלים לראש המועצה האזורית חוף הכרמל, כרמל סלע ולגזבר המועצה היוצא, דני אדלר וגזבר המועצה המכהן, חגי עטיה. הטקס נערך במעמד שר הפנים, גלעד ארדן, מנכ"ל משרד הפנים, ד"ר שוקי אמרני ובכירי משרד הפנים. הפרס ניתן למ.א חוף הכרמל על ניהול אחראי של המערכת הכספית והמנהלית של הרשות. התואר היוקרתי ניתן לרשויות אשר עומדות בכל הפרמטרים של ניהול כספי תקין בין היתר, ללא שיעור גרעון, שיעור הוצאות שכר מוניציפאלי ושאינן עולה על 30%, ניהול ארגוני תקין, מערך השירותים שהמועצה מעניקה לתושבים ועוד.

במסגרת ההכרה של המועצה כרשות איתנה זכאית המועצה להקלות בדיווח על פעילויות הרשות למשרד הפנים וכן להקלות באישורים מוקדמים של משרד הפנים הנדרשים לחלק מפעילותה של הרשות. במהלך 17 השנים האחרונות זוכה המועצה מדי שנה בפרס ניהול תקין, להכרה ואמון מלא מצד רשויות המדינה.

כזכור מליאת המועצה אישרה את תקציב 2015 בישיבת המליאה שנערכה ב- 15.12.14. תקציב המועצה האזורית חוף הכרמל לשנת 2015 מסתכם ב–212 מיליון שקל ומהווה גידול של כ- 7.5% מאשתקד. שנת תקציב 2015  תאופיין בקו מדיניות ברור לשמירת איכות רמת החיים במועצה. גם השנה תמשיך המועצה בפיתוח מערכת החינוך ובתוכניות פדגוגיות חדשות, במגמת הפיתוח, ההשקעה בשדרוג תשתיות, הקמת עוגנים כלכליים, פעילויות תרבות וספורט, איכות סביבה ובהעלאת רמת איכות החיים הכוללת.

כרמל סלע, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל: "ההכרה במועצה האזורית כרשות איתנה מעידה על חוף הכרמל כמועצה עצמאית וחזקה. משימתנו גם בשנים הבאות להמשיך ולשמור על סל השירותים לתושב ועל רמת שירות גבוהה, זאת תוך הקפדה על כללי מנהל תקין ושקיפות מלאה. התנהלותם המקצועית של מנהלי ועובדי המועצה מאפשרים לנו לשמור על מעמדנו כאחת מהמועצות האזוריות הטובות והיציבות ביותר בישראל".

חגי עטיה, גזבר המועצה האזורית חוף הכרמל:" איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק", אני מודה לגזבר המועצה היוצא, דני אדלר שדאג לאורך השנים להשריש במועצה התנהלות כספית יעילה תוך שמירה על תקציב מאוזן ואחראי. ההכרה בפרס מספקת לנו כמערכת גזברית חופש פעולה עצמאי יותר מרשויות שלא נכללו בהגדרה. המשמעות של הדבר קיצור תהליכים בירוקרטיים והקלות בדיווחים. משימתנו גם בשנים הבאות להמשיך בקו התנהלות אחראי והתיעלות תמידית תוך שמירה על תקציב המועצה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ים