פסטיבל מתוק כדבש!

"פסטיבל הדבש" שפתחה מועצת הדבש עם בוא השנה החדשה יתקיים עד 29 באוקטובר, במרכזי המבקרים במכוורות ברחבי הארץ עם פעילויות מרתקות להכרת עולם הדבורה והדבש.

 פסטיבל-הדבש-קרדיט-צילום-מועצת-הדבש


פסטיבל-הדבש-קרדיט-צילום-מועצת-הדבש

מועצת הדבש מזמינה לקראת ראש השנה לטעום וללמוד על העולם הקסום של הדבש והדבורה

פסטיבל הדבש יתקיים במכוורות ברחבי הארץ עד 29 באוקטובר 2016

"פסטיבל הדבש" שפתחה מועצת הדבש עם בוא השנה החדשה יתקיים עד 29 באוקטובר, במרכזי המבקרים במכוורות ברחבי הארץ עם פעילויות מרתקות להכרת עולם הדבורה והדבש.

המגמות האחרונות בגסטרונומיה העולמית והנטייה להעדיף מאכלים טבעיים ולא מעובדים החזירו גם לדבש את מקומו הראוי על הצלחת. הביקוש לדבש בישראל לאורך כל השנה נמצא במגמת עלייה- סקר שערכה מועצת הדבש מגלה, כי קיימת עלייה בצריכת הדבש על ידי הציבור, לא רק בחודשי החגים, אלא גם לאורך השנה, נתון המצביע על עלייה במודעות בקרב הציבור הישראלי לצריכת מזון בריא ולסגולותיו הבריאותיות והרפואיות של הדבש. ההערכה הגוברת הן לסגולותיו הבריאותיות של הדבש והן לערך המוסף של טעם וריח, גורמים להעדפתו על פני סוכר מעובד ואפילו תחליפי סוכר דיאטטיים, לא בכדי קיבל הדבש את שמו השני- "הממתיק הטבעי של הטבע" שימושיו רבים ומגוונים, ריבוי הטעמים, הניחוחות, הגוונים והמרקמים מציב בפני הבשלנים והשפים מכלול אפשרויות ואתגרים קולינריים.

 מכוורת-רייקין-בשדה-אליעזר-קרדיט-סוכנות-גיני


מכוורת-רייקין-בשדה-אליעזר-קרדיט-סוכנות-גיני

בפסטיבל הדבש ייהנו המבקרים מסדרת טעימות דבש מודרכת על ידי דבוראים, יבקרו במכון רדיית דבש, סרטון על חיי הדבורים, סדנאות יצירה לילדים בנושא דבורים עם מוצרי המכוורת, תחפושות, חידונים, אפיית עוגות דבש ועוד.

הרצל אבידור, מנכ"ל מועצת הדבש אומר: "בפסטיבל הדבש ניתן ללמוד בדרך חווייתית על הדבש ולהבין כי דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש מעולה, אלא גם המאביקה המרכזית בטבע שאחראית להאבקת 80% מהיקף הגידולים החקלאיים בעולם וכי בארץ ובעולם ממשיכים להתמודד עם תופעת היעלמות הדבורים". עוד מציין אבידור: "כיום פועלים בישראל כ- 500 דבוראים המטפלים במאה אלף כוורות הפזורות ברחבי הארץ, מתוכן מוצבות 60,000 כוורות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה. כולם מוזמנים לבקר במכוורות, ליהנות מפעילות חינוכית ומעשירה לכל המשפחה וללמוד על עולמן של הדבורים והדבוראים

דבש-חלת-דבש-ותפוח-צילום-בועז-לביא

דבש-חלת-דבש-ותפוח-צילום-בועז-לביא

כאחד".

לקראת ראש השנה, ממליצים במועצת הדבש, לרכוש דבש איכותי מתוצרת מכוורות ישראל, בכדי לתמוך בחקלאות ישראלית ולוודא, כי על צנצנת הדבש מודבק תו האיכות של מועצת הדבש- "דבש איכות תוצרת ישראל", המאשר את היותו דבש איכות טבעי. צריכת הדבש בקרב הציבור הישראלי מסתכמת

בכ- 4,000 טון דבש ובחגי תשרי ישווקו בישראל כ- 1,600 טון דבש שהם 40% מהביקוש הישראלי.

פסטיבל הדבש יתקיים במכוורות ברחבי הארץ, ביניהן: מכוורת "פרחי הגליל" במושב מנות, "הבוסתן" בפקיעין, "דבש מכמנים", "דבורת התבור" בשדמות הדבורה, מכוורת "אופיר" באלון הגליל, "יערת הדבש" באלוני אבא, "בית הדבש והדבורה" בקיבוץ יד מרדכי, מכוורת "פורת" בעין יהב, מכוורת "גליל" בקיבוץ שמיר, "משק דבורים לין" בכפר בילו א', "מאחורי הדבש" בכפר חב"ד ועוד.

בימי הפסטיבל יוכלו המבקרים להשתתף בתחרות צילומים מתוקה, במסגרתה כל משפחה שתבקר באחת מהמכוורות בארץ, תתעד את הפעילות בצילום משפחתי, כאשר המשפחה עם הצילום המתוק ביותר תזכה בפרס. להנחיות והסבר על השתתפות בתחרות, באתר מועצת הדבש- www.honey.org.il ובעמוד הפייסבוק- פסטיבל הדבש.

מועצת הדבש והדבוראים מאחלים שנה טובה ומתוקה!
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור השקת הרכבלית בחיפה - האם תשתמשו בה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי