שמעת מה שמעתי – מתנה לחג

אושיק לוי בשיר חדש, אנסמבל שם טוב לוי בביצוע ליונה וולך, מומין ססלר באלבום פיוטים וממשיכים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי

אושיק לוי – צא מן הבית

"חוזה לך ברח", "בלדה לשוטר", "זה מכבר", "יונתן סע הביתה", "אגדת דשא", "הסתלקי רות", "זה לא נורא" והרשימה רק הולכת ומתארכת לה. מה לעשות, אחרי למעלה מיובל של קריירה (כן כן, 50 שנה) זה סוג של פשע לכלול רק כמה שירים ספורים, אבל אנחנו לא ב"חיים שכאלה", ובאנו לדבר על ההווה, ההווה של אושיק לוי.

כאמור, 50 שנות קריירה מוזיקלית, קולנועית וטלוויזיונית עומדות מאחורי לוי (כשגולת הכותרת היא כמובן "בלי סודות") שגם כשחצה את גיל 70 לא איבד את התשוקה לשיר לקהל. כעת הוא מביא את "צא מן הבית", בלדת רוק שמשתלבת מצוין עם קולו המחוספס. לוי תמיד ידע להגיש טקסטים בצורה גברית: קול עמוק, נקי, בלי מניירות מתוחכמות ומתחכמות. השיר מוגש כמות שהוא, כשכלי הנגינה, כמו שהם צריכים להיות, מגיעים כליווי. לקראת סוף השיר מגיע סולו גיטרה של גבע אלון, אבל מלבדו הבמה היא כולה של לוי.

בתחילת השנה, במהלך ראיון שנתן מנהל גלגל"ץ, נדב רביד, טען כי הסיבה שחלק מהאומנים הוותיקים לא מושמע בתחנה הוא סוג של באשמתם. "אצל אמנים מבוגרים יותר, מה לעשות, השיא היצירתי כבר עבר. זו בעיה", טען, והקים עליו קול צעקה. בסופו של דבר, לאחר שירד האבק התקשורתי, ניתן לומר בשקט כי יש משהו בדבריו, מאחר ואומן שממשיך לחדש ולאתגר את עצמו – ימצא את עצמו עדיין בתודעה ולא משנה מה רשום לו בתעודת הזהות. לוי, שמביא בשיר שורות כמו: "מי שישכיל להשתנות עם הזמן…מי שיידע להסתכל, לדעת לאן…יסחוב את העדר, ישרוד", ומדגיש את המסר בפזמון "צא מן הבית, אל תפחד להתחדש…אל תהיה כמו כולם" – מבין כי כל עוד ימשיך ליצור – כל הסמטאות יהיו כולן שלו.

 

אנסמבל שם טוב לוי – שם יש

כשאני שומע את שם טוב לוי – אני נרגע. יש משהו נעים בסגנון של לוי לאורך השנים (ובלי עין הרע, כמו החבוב שבביקורת ממש מעליו, גם ללוי יש רזומה נדיב) שיודע להיות צנוע אך נוגע. גם כשלעתים הקצב מתגבר והחלילית מתחילה "להשתולל" – האווירה הכללית עדיין משרה שלווה. לוי, שמאחוריו הרכבים כמו "צליל מכוון", "ששת" ו"קצת אחרת", ושיתופי פעולה עם מי לא (אריק איינשטיין, שלמה גרוניך, יצחק קלפטר וזה רק מה שקפץ ראשון לראש) הקים לפני למעלה מעשור את "אנסמבל שם טוב לוי", ששילב ג'אז ים תיכוני עם השפעות בלקניות (חפשו את "טווס הזהב" או "אפשר דומה" שביצע עם מיכה שטרית).

יצירות האנסמבל לאורך השנים היו בעיקר אינסטרומנטליות, אך כאן, לקראת אלבום חדש, מגיש האנסמבל את שירה של יונה וולך, "שם יש" – בו מושרות המילים העצובות של וולך, שבעצם מצביעות כמה טוב "שם" מבלי לומר מה יש "כאן" (מעין פרפראזה נוגה למערכון "אני רוצה להיות שם"). בהמשך יגיעו טקסטים של סמי שלום שטרית, חיים נחמן ביאליק, המשורר הפורטוגלי פרננדו פסואה, הפייטן דוד מנחם, יהודה קרני וישראל נגארה, נוסף כמובן על יצירות אינסטרומנטליות.

לפני 25 שנה נתן ברי סחרוף, במסגרת אלבום הסולו הראשון שלו "הכל או כלום", גרסה משלו לשיר של וולך. התוצאה הייתה אפלולית ואפילו מעט פסיכדלית. לוי והאנסמבל מביאים גרסה מעט רכה יותר, שיכלה להשתלב בקלות כטקסט ב"הילד הזה הוא אני" של יהודה אטלס. מצד אחד, התוצאה טיפה מעקרת את העגמומיות שבטקסט כפי שנכתב בזמנו, אך אולי טוב שכך, מכיוון שכעת הוא מונגש יותר לשומע שיכול למצוא את עצמו בו. התוצאה – כפי שצפיתי עוד בטרם שמעתי תו אחד מהשיר – מרגיעה.

 

שיר לוי – שלושה חדרים

שיר לוי כבר מזמן לא חי בלה לה לנד. "הבן של", שבמשך שנים סחב (ולעתים עדיין סוחב) צל ענק בדמות אבא ישי לוי על הגב (ונתי לוי כדוד על הכתף), ניסה, ופעמים רבות הצליח, לפרוץ בדרך שלו. הסגנון שלו, פופ ים תיכוני קליל ונעים (חפשו את "בית קפה קטן" וכמובן את הבלדה "יום אחד תבקשי") שונה שנות אור מרמות הרגש אליהם הרגילו אותנו האבא והדוד, אך מצד אחר האופטימיות שנוזלת מכל טקסט של לוי היא אולי התשובה האולטימטיבית. פחות דיכאון, עצב והרס עצמי. יותר תקווה לעתיד טוב ומואר יותר.

כך גם ב"שלושה חדרים", שנכתב לטובת קמפיין גיוס לקראת החגים לעמותת "פעמונים" – ארגון התנדבותי שמסייע למשפחות וליחידים בתחום ההתנהלות הכלכלית. בשיר עצמו, שמתאר בעצם מה עובר על משפחה שנקלעת למצוקה, לא "נתקע" לוי על הבעיה, כי אם מגיש את הפיתרון. השיר עצמו, כצפוי, מיחצ"ן את העמותה, אך חדי האוזן יבחינו כי לוי ג'וניור, שמסלול חייו לא היה קל לאורך השנים, מבצע סוג של אוטוביוגרפיה (לא כלכלית חלילה, אלא אישית) ובחר בדרך האופטימית כמסר לשומעים. "ובסוף היום, כשהבית נרגע/פתאום דפיקה בדלת, הלב נפתח לרווחה", נפתח הפזמון. "זה בדיוק מה שהיינו צריכים/כדי להאמין שיש עוד תקווה/קול פעמונים". טוב, את זה תמיד היה לו.

 

פרויקט מקודש מארח את עופר לוי, יניב בן משיח וזיו יחזקאל – עננו

איך אפשר בלי קצת מוזיקה יהודית לכבוד ראש השנה. נגן הקאנון והעוד, מומין ססלר, נמצא כבר עשרות שנים על קו ישראל-טורקיה. שיתופי הפעולה שלו, לרוב בז'אנר הטורקי והים תיכוני, כוללים את שרית חדד, משה פרץ, עופר לוי, התזמורת האנדלוסית ועוד. אגב, ססלר עצמו הוא בכלל צועני-מוסלמי.

לפני שנים ביקר ססלר בארץ, התאהב במוזיקה היהודית, וכעת הוא יוצא באלבום פיוטים שלם שכולו על טהרת המוזיקה הטורקית והביצוע הישראלי. הוא ביצע הקלטות אינסטרומנטליות בטורקיה, ואז הגיע ארצה כדי לגייס אמנים. התוצאה הייתה שטף של אמנים שרק רצו לקחת חלק, וביניהם אביהו מדינה, יובל טייב בביצוע ל"בן אדם", גיל רבי בביצוע ל"אדון הסליחות", ציון גולן וכמובן הביצוע לפיוט "עננו" של השלישייה עופר לוי, מי שנחשב ליורשו – יניב בן משיח וזיו יחזקאל – שהפך לכוכב דווקא ברשות הפלסטינית.

הביצוע עצמו, שלא בורח יתר על המידה מהנוסח המקורי, לוקח את השומע הישר אל התפילה בבית הכנסת, כשרק פתיח הקאנון של ססלר מזכיר את ההבדל בין אקפלה ליצירה מוזיקלית של ממש. הביצוע מעט איטי יותר מהמקור, אך נותן דגש למילים. לוי-בן משיח-יחזקאל שרים אחד אחרי השני, כשכל אחד "משוויץ" בתורו במעוול משלו. כשציינו שקנאת סופרים תרבה חוכמה – לכך התכוונו. הם משפרים אחד את השני, מאתגרים ווקאלית והתוצאה חזקה ועוצמתית. קנו לעצמכם מתנה לחג.

 

חשיפה לדרום

בעוד שלושה שבועות זה קורה – בתאריכים 29-27 באוקטובר פסטיבל "אינדינגב" חוגג עשור. הפסטיבל במצפה גבולות, שהחל עם מאות אנשים שרצו לשמוע מוזיקה שלא נשמעת בדרך כלל במקלטי הרדיו, ופגשו מספר ספור של הרכבים נידחים – הפך למפלצת עם אלפי אנשים שרואים עשרות הרכבים שרובם מוכרים לבאי הפסטיבל כבר לפני ההגעה. למרות הצלחתו, שמרו מפיקי הפסטיבל על צביונו העצמאי (אין חסויות מסחריות, הכל תוצרת בית כולל פרסים לאוספי בדלי סיגריות וכוסות בירה). מדי פעם "זלגו" אמנים מפורסמים כמו ברי סחרוף (שהגיע לבקר את הלהקה של הבן שלו), רמי פורטיס (שמי כמוהו יודע מה זה אינדי) ואביתר בנאי (שבא לנסות חומרים חדשים, ולא את להיטיו הרגילים), אבל בדרך כלל מדובר באמנים בתחילת דרכם, שלעתים חזרו שנה או שנתיים (או לעתים אפילו שבע) לטובת סבב ניצחון.

פולק, רוק, היפ הופ, דאב, אלקטרוני, פסיכדליה, חסידי – לכל ז'אנר יש מקום בין הבמות הרבות שפזורות ברחבי המתחם, כל אחד יכול למצוא את שחשקה נפשו בתוך הסופ"ש המוזיקלי העמוס.

לכבוד הפסטיבל, ניגע מדי שבוע בקטנה במספר הרכבים שטרם קיבלו חשיפה אבל כדאי לשמוע אותם. לאסף אמדורסקי, נצ'י נץ', ריף כהן ובצפר אתם הרי תגיעו בכל מקרה. הנה כמה שלא חשבתם בכיוונם, תודו לנו אחר כך.

 

Buttering trio

קחו את קרן דאן (אחותה של מאיה דוניץ), ערבבו אותה עם המפיק יובל רג'ויסר שמביא איתו תקלוטים על ציוד אנאלוגי ואבלטון (תוכנה לדי ג'יים שהופכת לכלי נגינה בעצמה) והוסיפו להם את בנו הנדלר (בלקן ביט בוקס, ברי סחרוף וכו') – וקיבלתם הרכב טריפ הופ עם סאונד אלקטרוני שלא תוכלו להשוות אותו למשהו ששמעתם. לופים עם סקסופון, סינתיסייזר ובס. פסיכדליה זה כאן.

 

AvevA

אחרי שהאחיות מרי, מלכה וכמובן איילה לבית אינגדשט, הביאו את הזמרות האתיופיות למרכז הבמה, ולא רק כחלק מהרכבים סטייל עידן רייכל ושלמה גרוניך, ובזמן שאסתר רדא חורכת את אירופה וספרד – מגיע תורה של אביבה דסה, שמביאה את ה-r&b מאפריקה אל המדבר. טקסטים בעברית-אנגלית-אמהרית על ביטים של סול וכריזמה שנבנית לה לאיטה. הכינו את האגן.

 

פירקת אל נור

קצת תרבות לא תזיק. פירקת אל נור (או בתרגום מערבית: תזמורת האור), היא התזמורת המובילה בארץ למוזיקה קלאסית מזרחית וערבית. יהודים, ערבים, דתיים, חילוניים – לכולם יש מקום על הבמה ובטח בקהל. באינדינגב הם יעלו עם הזמרת אמל שאהין מופע, שיוקדש למוזיקה המצרית. "יא עווזי פלפילו", "סמרה יא סמרה", "סוואח" וכמובן "אינתא עומרי" – הכל שם. בואו בשלום.

 

בשמחות – האזרח י' מאחל

חנן יובל הגיע לשיבה וחוגג יומולדת 70. יובל, שגדל בקיבוץ משמרות ביחד עם שלום חנוך ומאיר אריאל, נדבק אף הוא בחיידק וליווה את פסקול המדינה בשלל קלאסיקות ומנגינות כמו "פגישה חצי פגישה", "אתם זוכרים את השירים", "ליל חניה", "שהשמש תעבור עליי", הבנתם את הפרינציפ – האיש עשה משהו במוזיקה הישראלית. לכבוד החג מצורף אחד השירים שלו שהוא גם איחול יפהפה. חג שמח. שנה טובה.

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במגזין

 • קליש רותם: "כמות המחבלים סביבי עצומה"

  בראיון ראשון לתקשורת המקומית מאז נבחרה, מדברת ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, על הכל. על שלטון יהב: "נעשו כאן דברים לא תקינים. בקרוב אחשוף הכל לציבור", על מצב הרווחה העגום בעיר: "חיפה הרבה יותר ענייה ממה שחשבתי", על הביקורת שחטפה מכל עבר: "דברים ישתנו במהלך הקדנציה" וגם: על פינוי המפעלים המזהמים, הקמת נמל המפרץ, ההתבטאויות המקוממות של רג'א זעתרא, נציגי הליכוד שנותרו מחוץ לקואליציה ועל קשריה הקרובים עם משרד ראש הממשלה 
 • קיץ בלי הזעה.

  איך מטפלים בהזעה בעונת הקיץ?

  הקיץ הזה יהיה נעים יותר: הכירו את המכשיר החדשני שמקל על אורח החיים, מכשיר המירה-דריי לטיפול בהזעת יתר וריח רע בבית השחי
 • ד"ר צח שרוני. תמונה: יחסי ציבור

  רגע לפני עונת הרחצה: הכל על ניתוחי חזה

  בחזה מורם: הקטגוריה המבוקשת ביותר בתחום הפלסטי היא שינוי גודל וצורת החזה; הפלסטיקאי ד"ר צח שרוני מנהל מרפאת כללית אסתטיקה מסביר הכל על ההליך
 • "נכנסתי לסטטיסטיקה", אמרה דינה בקול רועד.

  "הותקפתי מינית והחלטתי שזה בחיים לא יקרה שוב"

  מיומנה של סטודנטית: אחרי שלירז הותקפה מינית, היא החליטה שאיש לא יוכל לפגוע בה יותר
 • האם אני הבעיה? ממש לא.

  "למי את מחכה? את כבר לא ילדה. תתפשרי"

  מיומנה של סטודנטית: יש גיל מסוים שכבר מוזר להיות לבד. האם זה אומר שחייבים להתפשר?
 • "אם את נכנסת מהר מדי למיטה את זורמת. אם לא, את שמרנית"

  מיומנה של סטודנטית: נכנסתם למיטה והוא לא התקשר?
 • תוכיחי לה שהוא עושה לך טוב.

  מה עושים כאשר מפחדים להתאהב?

  איך מתמודדים עם הפחד מהתאהבות ומפגיעה, ופותחים שוב את הלב בפני האדם המיוחד?
 • "היא החברה הכי טובה שלי, אין דבר שהיא לא יודעת עליי ושאני לא יודעת עלייה".

  "התחלתי לצאת עם מישהו, והחברה הכי טובה שלי כועסת עליי"

  היינו עושות הכל ביחד. יוצאות, מבלות, מדברות על הכל. עכשיו התחלתי לצאת עם מישהו, ואני מרגישה שהיא כועסת עליי בגלל זה
 • "כיף לנו יחד, אבל עד שזה מגיע לאינטימיות"

  "כיף לי איתו, אבל אני לא נמשכת אליו"

  הכי כיף לי איתו בעולם. הוא מקשיב לי, מפנק אותי, מצחיק אותי. הבעיה היא שכשאנחנו מגיעים למיטה, אני סולדת ממנו. מה לעשות?
 • צריך לקחת סיכונים כדי להיות מאושרים.

  מיומנה של סטודנטית: האם באמת אפשר להישאר ידידים?

  "אולי עדיף שפשוט נישאר ידידים": האם זהו משפט פרידה קלאסי או משהו שבאמת אפשר ליישם?
 • מיומנה של סטודנטית: מתי להיכנס למיטה עם גבר?

  שאלה שמטרידה נשים רבות היא מתי להיכנס עם הבחור החדש למיטה. אז יש תשובה חד משמעית, וגם: איך תדעי שהוא לא איתך רק בשביל מטרה אחת?
 • אל תחטטו אחד לשני בנייד. תנו אמון.

  "אתה לא אוהב אותי כמו פעם"

  למה בהתחלה הכל מושלם וורוד, ואחרי תקופה האהבה דועכת? כמה טיפים איך לשמור על האש במערכת יחסים
 • תכירו את האדם שמולכם באמת לפני שאתם ממהרים.

  TURN OFF: עשה ואל תעשה בדייט ראשון

  מיומנה של סטודנטית: מה לעשות ומה לא לעשות בדייט ראשון. אתם חייבים לאמץ את זה
 • מי משלם? אתה!

  גבר, תוציא את הארנק בדייט

  הגיע הזמן להכריע בשאלה הנצחית: מי משלם בדייט ראשון? התשובה: אתה. וכל הסיבות לפנייך
 • אלעד. בן 19 בנופלו.

  "הזיכרונות לא מרפים, אין שנייה ביום שאני לא חושבת עליו"

  מוצקין זוכרת: 15 שנה אחרי מותו של סמל אלעד פולק ז"ל מקריית מוצקין בגזרת רמאללה, מדברת אימו אורלי על הגעגועים, על ההנצחה של אלעד בקריית מוצקין ועל הספר שהיא כותבת. ראיון עם מנטורית
 • מיהן החיפאיות הידועות שמובילות קמפיין שמכניס אגרוף לבטן?

  חלי ממן ויערית שושן הן רק חלק מרשימת הנשים שמשתתפות בקמפיין ענק שיצא לדרך
 • "בשנה הקרובה יהיו סדרות בכיכובי" (וידאו)

  לי זוהר היא זמרת ודוגמנית למידות גדולות שבקרוב תראו גם על מסך הטלוויזיה שלכם. צפו בראיון עם זוהר, שבו גם הכנו לה הפתעה קטנה ומרגשת מאוד וגילינו שהיא שומרת פינה חמה בלב לראש העיר של טירת כרמל, אריה טל
 • צפו: ברודווי במוצקין!

  צפו במאחורי הקלעים של המחזמר 'אנני', שנחת היום בתיאטרון מוצקין הישר מברודווי!
 • תמונה: יחסי ציבור

  ג'ודי ניר מוזס שלום מרתקת את הקהל החיפאי

  לאחר ביטול הרצאתה של רונית זיגלשטיין, הגיעה ג'ודי ניר מוזס שלום למרכז פנורמה והותירה את הקהל מרותק למשמע סיפורה
 • "כל תחלופה כזאת היא ירייה בגלגלים". תמונה: אלבום פרטי

  "אם זה לא נראה כמו להקה ולא מריח כמו להקה, זו לא להקה"

  קובי מנדלבאום, 'קוקי לבנה' בשבילכם, מדבר על הכל: על הדרך החדשה לבד ואיך אפשר בלי 'כמה הייתי רוצה'
 • מיהי המתמודדת מהאיזור שהיממה את אייל גולן?

  הצעירה מטירת כרמל אשר מתמודדת בתכנית 'אביב או אייל' בראיון מיוחד ל"ניוז חיפה קריות": "אייל גולן הוציא ממני את הדברים הנכונים". וגם: קבלו הצצה לפרק שישודר הערב
 • איפה אמא תרזה?

  "אמא תרזה איננה": דרמת מתח פסיכולוגית חדשה, חושנית ומטלטלת בתיאטרון חיפה בהשתתפותם של ג'ורג' אסקנדר, יעל לבנטל, קרן צור ואוהד קנולר
 • מיהי הרקדנית הצפונית שתייצג את ישראל בגביע העולם בריקוד?

  DWC הוא גביע העולם לריקוד, ובכל שנה משתתפים בו יותר מ-12,000 רקדנים מכל רחבי העולם בכדי להכריע מיהי המדינה שתזכה באליפות העולם בריקוד. אז מיהי הצפונית היפהפיה שתייצג את ישראל, ואיך שורדים נאמבר שלם על עקבים?
 • "גם לנשים מותר לרצות. סקס זה צורך טבעי"

  איך 'סקסי מאמא' הפכה לקבוצת ענק בפייסבוק בה חברות למעלה מ- 130 אלף מאמות סקסיות? מייסדת הקבוצה: "זה התפתח למימדים שלא דמיינתי"
 • הגיעו לשמוע. צילום: עצמי

  חוג הבית של ישראל סביון

  אמש נערך חוג בית למועמד למועצת העיר ישראל סביון: קבלו ראיון מיוחד עם סביון על הנושאים הבוערים בחיפה
 • צילום: עצמי

  "הבנתי שכשלאישה יש מקצוע שהיא אוהבת, זו הגשמה עצמית"

  יום האישה הבין-לאומי כאן, וזהו יום באמת מיוחד עבורנו הנשים. לכבוד היום הזה, קבלו ראיון מיוחד עם נאוה קולאז', מייסדת ובעלים של המכללה למקצועות היופי של נאוה קולאז', אישה שבנתה הכל בעצמה ומעניקה כלים להצלחה והעצמה עצמית לנשים אחרות
 • בנות עם ביצים

  העולם הנשי הוא עולם מורכב וקשה, וכל יום הוא התמודדות חדשה. מורן אזערי, החליטה לעשות מזה צחוק במופע משעשע ואמיתי, "בנות עם ביצים", שצוחק על מה שמותר ועל מה שאסור. בראיון היא סיפרה לנו הכל, ובעיקר על הגברים שמזדהים אפילו יותר מנשים
 • "הכאב האישי שלי, שהוא הנוכחות של תושבי הקריות בתוך חיפה" תמונה: פייסבוק

  "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון"

  בשיחה אחד על אחד עם גדי וילצ'רסקי: סיפר לנו על האבהות הטרייה "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון", על הסלוגן 'חיפה- לחיפאים קרייתים החוצה' ועל המאבק ללגליזציה של קנאביס
 • לא רק פנים יפות

  קייט ואור הן צמד הבנות הלוהט שכדאי שתכירו: בראיון צפוף הן סיפרו על החיבור "נהיה לנו 'רומן' אינסטגרם וכך התחברנו", על השאיפות "להביא את הצמד הנשי שאנחנו לעולם", ועל המקרה עם סטטיק "הכי התעלם ממני בפרצוף, ורק רציתי שנעשה תמונה"
 • "הרגשתי שיש לי משהו בלב שבוער". תמונה: אינסטגרם

  ילד הפלא מכרמיאל

  גיל ויין, או דיג'יי אונלי לשעבר, הוא האחראי ללהיט 'אל תשאלי' שגרם לכולנו להתמכר. אז שוחחנו על קפה, ומסתבר שיש עוד פרוייקט שלם בדרך
 • לא חיפשה את זה. אופיר הרוש.

  "התחלתי בטוב"

  אופיר הרוש, רק בת 16, וכבר הספיקה לכבוש את לב כולנו בתכנית "הכוכב הבא", ולהמיס את לב השופטים. עכשיו היא מתכננת להוציא סינגל ראשון, ולוקחת הכל בפרופורציות, גם את ההדחה. ראיון מתוק עם מתוקה אמיתית
 • "בסופו של דבר רוצים שהקהל הזה יבוא אלינו". תמונה: רז סימון

  עם הרגל על הגז

  את רז סימון אתם בטח מכירים, כי היא אחד השמות הלוהטים בסצנת הדיג'יים בצפון. היא סיפרה לנו על ההתחלה הלא פשוטה "אני הכי אמיתית, אף אחד לא ספר אותי", על ההצלחה "אני שמחה שלמרות הכל כן הצלחתי להתברג פה בין השמות החזקים" ועל החלומות "מאוד הייתי רוצה לשלב בין אירועים לאומנות"
 • שובר את החומות

  עומר נצר, רק בן 23 וכבר עם שני אלבומים, ורקורד מכובד של הופעות מסביב לעולם. ישבנו לראיון עם יוצר צעיר ובועט שמבקש לשבור את הסטיגמות
 • קואוצ'ינג זה דרך חיים

  אסף מימון הוא מאמן אישי של אמנים ועסקים אצל אלון גל, ואח של הזמרת המדהימה שירי מימון. ישבנו איתו לשיחה על איך הכל התחיל, על החלום שלו להיות זמר, ואיך הגיע לתחום הקואוצ'ינג
 • ראיון עשר עם: יצחק שפי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את יצחק שפי, בעלי רשת "אופטיקה שפי"
 • ראיון עשר עם: מבי גאוי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את מבי גאוי, מנהל השיווק של המכללה האקדמית "כנרת"
 • ראיון עשר עם: הילה בן משה

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את הילה בן משה, מנהלת מתחם תל חנן מקבוצת "מבנה"
 • ראיון עשר עם: דלית אגמון

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את דלית אגמון, מנכ"לית מרכז חורב
 • ראיון עשר עם: סאמיה דיאב

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את סאמיה דיאב, המנהלת החדשה של מתנ"ס ליאו באק
 • ראיון עשר עם: ירון ספיר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ירון ספיר, מנכ"ל קניון עזריאלי קריית אתא
 • ראיון עשר עם: ד"ר סער הראל

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך
 • ראיון עשר עם: לימור רייך

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את לימור רייך, מנהלת שיווק ושירות של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
 • עשר של ראיון עם: פרופ' רפי ביאר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את פרופ' רפי ביאר, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם
 • עשר של ראיון עם: ניצן מרסיאנו

  ניוז חיפה קריות מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ניצן מרסיאנו, מנכ"לית קסטרא חיפה
 • עשר של ראיון עם: אייל רביד

  "ניוז חיפה קריות.נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את אייל רביד, מבעלי רשת "ויקטורי"
 • עשר של ראיון עם: שלומי פורמן.

  בכל שבוע ניוז חיפה קריות מציג בפניכם דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה ואת פועלה. השבוע תכירו את שלומי פורמן, איש עסקים חיפאי.
 • שמעת מה שמעתי - הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית

  אמפי קיסריה יארח בשבוע הבא את הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית, ויוכיח שכשהמוזיקה טובה – לא חייבים לדעת את כל המילים כדי לרקוד אותה
 • שמעת מה שמעתי. מדור הזהב ועד "זהב"

  דקלון וסגיב כהן עושים כבוד למואיז'ו, סטטיק ובן אל תבורי חוזרים לתלם, לילי פרנקו מגייסים לאלבום השלישי ושלומי שבת מחכה שתשפטו את השיר החדש שלו. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הנה הילד

  איפה הילד בשיר חדש, כך גם כנסיית השכל. הרכב חיפאי מגיע הישר מקופנהגן לכרמל וה־tiny fingers באים לבלבל אתכם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פרידה ממאיר בנאי

  יובל מנדלסון באלבום ילדים חדש, אבי סינואני בעצות מניסיונו, תת־מדור חדש שייתן לכם המלצה אחת לאן לצאת ופרידה ממאיר בנאי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פסטיבל הבלוז הרביעי

  שילוב בין מוזיקה עיראקית לבלוז, הרכב על טהרת המין הנשי ולייזר לויד אחד שכולכם פשוט חייבים להכיר. פסטיבל הבלוז מגיע בפעם הרביעית לתל אביב עם 40 הופעות. אנחנו כבר התנענו בשבילכם
 • שמעת מה שמעתי - פותחים שנה

  אביאור מלסה הופך מתגלית לפוטנציאל ממומש, פטריק סבג באלבום שלישי, ספי ציזלינג באלבום בכורה ופלד מגיע להעיף את הוונדרבר בחיפה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - י"ט כסלו

  אלפי אנשים, תזמורת שבאה לעשות שמח, 3 אמנים ואברהם פריד אחד. אירוע י"ט בכסלו שהתקיים בבנייני האומה בירושלים הוכיח שמופע רוק יכול להיות גם חסידי
 • שמעת מה שמעתי - יומולדת 70 לחווה

  מוקי בשיר חדש ללחן של שלמה ארצי, חנן בן ארי בסינגל ראשון לקראת אלבום שני, ישי לוי חוזר לשרוט, מלכה באיה לקראת אלבום מספר 4 ומזל טוב לחווה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מנועה קירל ועד ספוטניק היי פיי

  נועה קירל ממשיכה לתת בראש, אגם בוחבוט נצמדת לטוב ולמוכר, מוסקט ושם טוב מכים שנית וספוטניק היי פיי בשיר מחאה בסגנון דאב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול השבועי

  שמעון בוסקילה ואליעד מראים איך עושים דואט, אביגייל רוז בשיר חדש, טיפקס מביאים נושא חדש לסדר היום הציבורי ושלמה ארצי חוגג יום הולדת פנסיה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - חשיפה בין־לאומית

  פסטיבל חשיפה בין־לאומית, שנועד לחשוף את אמני ארצנו למפיקים, עיתונאים ובעלי לייבלים מחו"ל, חזר לשנתו השביעית. בואו לשמוע את מה שישמעו בהמשך גם ברחבי העולם
 • שמעת מה שמעתי - מאינדינגב לאינדיסיטי

  המדור חוזר מחופשת חגים ארוכה ומפסטיבל האינדינגב במדבר – לטובת פסטיבל האינדיסיטי שיתקיים השבוע בירושלים. נסו לעמוד בקצב
 • שמעת מה שמעתי - מתנה לחג

  אושיק לוי בשיר חדש, אנסמבל שם טוב לוי בביצוע ליונה וולך, מומין ססלר באלבום פיוטים וממשיכים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מתכוננים לאינדינגב

  מתיסיהו בשיר חדש, הדס לחר מגשימה חלומות, תמיר מוסקט בפרויקט חדש ותת מדור חדש – מתחילים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - ממודי, "החצר האחורית" ועד צלילי שופר

  שופר בגרסת קאנטרי, שיר אהבה עצוב לים המלח, קאבר לשיר מהמאה ה-18 ואלבום מחאה מרחבי העולם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - שלומי ברכה עד עלמה זוהר

  שלומי ברכה באלבום סולו שני, יואב יצחק ממשיך בשלו, עלמה זהר בשיר ים תיכוני ולהקה מקווינס עושה רוקסטדי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מיובל דיין ועד דה לוקו

  יונתן רזאל מתחבר לקראת אלול, יובל דיין בחותם ווקאלי, אלון דה לוקו מראה לצעירי הז'אנר מי היה פה קודם ומזל טוב לגלעד כהנא. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  עמיר בניון מפרגן לאשתו, לוקץ' בשיר מחאה גברי, אלון עדר בחרדת נטישה ובוטן מתוק בקרקס שוב כאן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מהאחיות כרקוקלי ועד יהורם גאון

  יהורם גאון בשיר חדש, אורטגה באולדסקול היפ הופ, קינדרלעך בשיר מחאה, להקת מטאל במחווה לג'ורג' קוסטנזה ופרידה מנחצ'ה היימן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  ראפרים חנונים, רגאטון הודי, דיקלה בשיר שורט חדש וקאזו סוף סוף מוציאים אלבום בכורה. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  גרסה ברזילאית לשיר ילדים, להקת דאב מפורטו ריקו, ראפר יהודי לבן, פרויקט צברים וחיפאי אחד. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול של השבוע

  סופרגרופ מרגש ובועט, שחקן ודוגמן שמפליא גם בשירה, בל קנטו ישראלי ופיוט לקראת חודש אלול. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הכוכב בא

  ילדות צורחות, פלאפונים שלופים ונער בן 17 שמעיף את כולם באוויר. נדב גדג' השיק אלבום בכורה והוכיח שהוא כבר פופ-סטאר
 • שמעת מה שמעתי - קח את שנות ה-90

  פריצת האינטרנט והסלולרי, סוף המלחמה הקרה, מלחמת המפרץ והמון מוזיקה טובה. המדור מצדיע לאמני שנות התשעים שממשיכים להיות רלוונטים גם היום
 • שמעת מה שמעתי - טובים השניים

  המדור השבוע בסימן דואטים: גבר ואישה, ישראלי ואיראני, כוויתי וטורקי, תפוחים ותימניות וחיים רומנו אחד. ככה זה כשיש שניים
 • שמעת מה שמעתי - מזל טוב ארה"ב

  לכבוד הפעם ה-20 בה חוגג הדוד סם בת מצווש (240 לכל מי שטרם נכנס לתוכנית 5 היחידות של משרד החינוך) המדור הפעם בסימן יוצרים ישראלים שהחליטו כי עדיף להם לזמר דווקא באנגלית. look and listen
 • שמעת מה שמעתי? פסטיבל הבלוז

  עשרים ושלוש שנים אחרי שפרח ודעך בחיפה, חוזר פסטיבל הבלוז בפעם השלישית – לתל אביב. בין המופיעים: תמר אייזנמן, ירון בן עמי ודני דורצ'ין
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה