פסטיבל הסרטים חוזר

חוה"מ סוכות בחיפה אומר רק דבר אחד – פסטיבל הסרטים. והשנה 200 סרטים חדשים, מחווה ל"נהג מונית" של סקורסזה ו"דוקולינריה". קנו מהר לפני שייגמר

85 סרטים ישראלים חדשים יוקרנו בפסטיבל חיפה השנה, מתוכם,13  סרטים עלילתיים, 14 תיעודיים, 48 סרטים קצרים וסרטי אנימציה ו- 10 סרטי יצירה צעירה

85 סרטים ישראלים חדשים יוקרנו בפסטיבל חיפה השנה, מתוכם,13 סרטים עלילתיים, 14 תיעודיים, 48 סרטים קצרים וסרטי אנימציה ו- 10 סרטי יצירה צעירה. צילום: צבי רוגר

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה 2016, שיעלה כמו בכל שנה בחול המועד סוכות (24-15 באוקטובר) מציג השנה תוכנית מגוונת עם למעלה מ-200 סרטים חדשים של המאסטרים המובילים בעולם ובהם אוליבר סטון, אנדריי קונצ'לובסקי והאחים דארדן לצד במאים ובמאיות חדשים המייצגים את הזרמים העדכניים בקולנוע העולמי.

סרטו של פאולו וירזי "חיים משוגעים" יפתח את הפסטיבל, במעמד כוכבת הסרט השחקנית ולריה טדסקי, כאשר סרטו החדש של הבמאי אבי נשר – "החטאים" – יהיה זה שינעל את הפסטיבל. הסרט יוקרן כחלק מטרילוגיית העבר הנוכח של הבמאי הכוללת את הסרטים "סוף העולם שמאלה" ו"פעם הייתי".

נוסף על כך, בפסטיבל יוקרנו סרטי מחווה לקולנוע הרומני והטורקי החדש, סרטים פרועים ואוונגרדים במסגרת "טירוף בחצות", סרטי אמנות ותרבות ובהם סרטים תיעודיים על להקת "הרולניג סטונס" ועל חייו של הבמאי דיוויד לינץ'. מסגרת חדשה בפסטיבל – "דוקולינריה" – תביא סרטים תיעודיים העוסקים בקשרים בין חברה, פוליטיקה ומזון.  ו"חיפה קלאסיקס", במסגרתה יוקרנו רסטורציות דיגיטליות חדשות ומשוחזרות של גדולי הבמאים בעולם. הפסטיבל יערוך השנה מחווה מיוחדת לציון  40 שנה לסרט האיקוני "נהג מונית" של הבמאי מרטין סקורסזה, ותפקידים בלתי נשכחים של ג'ודי פוסטר ורוברט דה נירו.

85 סרטים ישראלים חדשים יוקרנו בפסטיבל חיפה השנה, מתוכם 13 סרטים עלילתיים, 14 תיעודיים, 48 סרטים קצרים וסרטי אנימציה ו-10 סרטי יצירה צעירה, שישתתפו במסגרות התחרותיות השונות של הקולנוע הישראלי.

לצד ההקרנות באולמות הסגורים, יתקיימו עשרות אירועי חוצות למבוגרים ולילדים, שיהיו פתוחים בחינם לקהל הרחב. מופעי מוזיקה חיה, ירידי אומנים והקרנות סרטים על מסכי ענק תחת כיפת השמיים. האירועים יתקיימו בשלושה מתחמים מרכזיים במרכז הכרמל: גן מניה שוחט, גן האם והפיאצה במתחם האודיטוריום.

מחירי הכרטיסים נעים בין 45 ש"ח לכרטיס (מחיר מלא) למחירים במבצעים שונים ביניהם: 40 שקלים לכרטיס לחיילים/אזרחים ותיקים/סטודנטים/נכים/מנויי סינמטקים. כרטיסייה של 4 סרטים ב- 120 שקלים לתלמידים, חיילים וסטודנטים. כרטיסייה של 10 כרטיסים במחיר של 8 כרטיסים ב-360 ש"ח (36 ש"ח לכרטיס) תג צעיר (המקנה כניסה חופשית לכל הסרטים על בסיס מקום פנוי) במבצע מיוחד ועוד. ניתן לרכוש כרטיסים בקופות במתחם הפסטיבל – שד' הנשיא 142 חיפה ודרך האתר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה