'במסך'- מרכז חדש ללימודי עולם התיאטרון והמסך ייפתח בנובמבר ב-ביט בחיפה. האודישנים כבר התחילו….

נתי רביץ, זבולון משאשווילי, מני אסייג, משה שחר, אסתי זקהיים, אלון דהן, יוני זיכהולץ, גליה ישי וחברים נוספים מהמובילים בתעשייה יעבירו סדנאות אומן במרכז ללימודי הבמה והמסך 'במסך' כשהצוות הניהולי חלי קניזו שחר ובני יזרעאל מבטיחים הצגות מקור מפתיעות והפקות ומיזמים שיכניסו עניין רב בעיר. אנחנו מחכים.
אומנים מהשורה הראשונה. במסך. אלבום פרטי

אומנים מהשורה הראשונה. במסך. אלבום פרטי

בוגרת בית צבי וסם שפיגל. קניזו שחר. אלבום פרטי

בוגרת בית צבי וסם שפיגל. קניזו שחר. אלבום פרטי

משהו חדש קורה. יזרעאל. אלבום פרטי

משהו חדש קורה. יזרעאל. אלבום פרטי

נתי רביץ. הבימה. אלבום פרטי

נתי רביץ. הבימה. אלבום פרטי

יוני זיכהולץ. הקינגים. אלבום פרטי

יוני זיכהולץ. הקינגים. אלבום פרטי

אסתי זקהיים. יצירה עצמאית ויו"ר שח"ם. אלבום פרטי

אסתי זקהיים. יצירה עצמאית ויו"ר שח"ם. אלבום פרטי

אלון דהן. הקאמרי. אלבום פרטי

אלון דהן. הקאמרי. אלבום פרטי

מני אסייג. שנות השמונים. אלבום פרטי

מני אסייג. שנות השמונים. אלבום פרטי

גליה ישי (בלתי הפיך-ערוץ 2) . אלבום פרטי.

גליה ישי. בלתי הפיך-ערוץ 2. אלבום פרטי.

זבולון משאשווילי. שמש

זבולון משאשווילי. שמש

משה שחר. סטנד אפ ואמנות החיקוי. אלבום פרטי

משה שחר. סטנד אפ ואמנות החיקוי. אלבום פרטי

משהו חדש ומרענן קורה השנה בתרבות החיפאית כשבנובמבר הקרוב ייפתח ב- ביט החיפאי שבמרכז הכרמל בניהולו של יובל קאופמן, תיאטרון מסוג אחר- 'במסך'. הרעיון שלו הוא שילוב של לימודי במה ומסך וכך גם ההפקות. הצוות המנהל חלי קניזו שחר ובני יזרעאל גייסו לצידם אומנים מהשורה הראשונה בישראל על מנת שיקיימו סדנאות אומן אורח לתלמידים. בין השמות ניתן למצוא את נתי רביץ, זבולון משאשווילי, מני אסייג, משה שחר, אסתי זקהיים, אלון דהן, יוני זיכהולץ וגליה ישי. קבוצה כזו של אומנים נחשבים מעלה את רף הציפיות. יצאנו לבדוק עם חלי קניזו שחר במה מדובר ומתי נראה את ההפקה הראשונה…

במה 'במסך' שונה מכל ביה"ס אחר?

"במסך"- משלב בתוכו 2 מדיות- במה ומסך- וזה מה שהמרכז חורט על דגלו מהיום הראשון  כקונספט. כל הפקה שתצא מבית היוצר של "במסך", תשלב את 2 המדיות. גם אני וגם בני, אוהבים, חיים, נושמים, חולמים מפיקים, מביימים, כותבים, מתעסקים בכל מיני חלקים של הבמה והמסך… טלוויזיה /קולנוע ובמה.. אנחנו מגיעים משם. שנינו בוגרי בית צבי- ושנינו המשכנו כל אחד בדרכו להמשך התמחות ולימודים בבימוי, הפקה, כתיבה ועוד… ואנחנו שוב נפגשים פה.

במה התלמידים הולכים להתנסות?

כמובן שבלימודי מיומנויות מקצוע המשחק וכל מה שזה אומר ומביא איתו, יסודות התיאטרון, אימפרו, תנועה, שירה, גם סטנד אפ, ניתוח טקסטים, כתיבה ויצירה מקורית משלהם, איפור, ומי שיצטרך במהלך השנה, נעזור גם בהכנה לאודישנים. בסוף השנה נעלה הפקות מקור  שמדברות על עניינים רלוונטיים שמעסיקים אותם, את הנוער-היום. זה תיאטרון שבא מהנוער מדבר לנוער על נוער.

ומה עם המסך שאתם מבטיחים?

הם יחוו סט צילום, מאמינה שלפחות לרובם זו תהיה התנסות ראשונה. הם יחוו את הסט בצילומי בוקר וגם בצילומי לילה. כחלק מהפקה. הם יוכלו להפנים את ההבדל במשחק שעל הבמה, לבין משחק מול מצלמה. שזה נהדר וחשוב במיוחד למי שחולם ורוצה להמשיך במקצוע המשחק. הם יוכלו להשתמש בזה בתיק עבודות, הרעיון הוא גם לחבר אותם לסוכנויות הנכונות בתל אביב שמלהקות סדרות נוער, איתם אנחנו בקשרים טובים. לשמור עליהם.

האם ראיתי בפרסומים שלכם שורת אמנים מהשורה הראשונה שתגיע לבמסך בחיפה?

כן. הם אמנים מופלאים וחברים למקצוע מזה שנים. עם חלקם חלקנו במה בהצגה, סט צילומים וכו'.. הבחירה לא הייתה שרירותית. חלק מהאג'נדה שאנו רואים לפנינו היא קודם כל לתת תקווה על ידי דוגמא אישית. אני מגיעה מתל אביב/ הרצלייה וישנה התחושה שהילדים כאן גדלים בחוויה של מקום שאולי רחוק מהחלום שלהם- כי הכל קורה שם, בת"א. זה הציק לי בגוף.. דיברתי עם בני ויחד הבנו שאנחנו רוצים להעניק לתלמידים מעבר ללימודי המשחק גם כלים לחיים, ערכים אמיתיים, פנינו למני אסייג הענק ( יוצר שנות ה-80) שגר גם היום בקרית מוצקין ועדיין כותב את אחת מהסדרות הכי מצליחות  בטלויזיה. זבולון מושאשווילי (כוכב הסדרה שמש)  שגדל בנצרת. נתי רביץ (הבימה) שגדל יחד עם משפחתו המופלאה בנצרת עלית. משה שחר (סטנד אפ ואמנות החיקוי) שמופיע בכל הארץ ובחו"ל וגדל בקרית ביאליק ועוד אמנים צפוניים, כולם הרימו את הכפפה וזו הבמה להגיד להם תודה. גם לתל אביבים כמו גליה ישי (בלתי הפיך-ערוץ 2) אסתי זקהיים (פרינג'- יצירה עצמאית וכיום גם יו"ר שחם ) אלון דהאן (הקאמרי) שהיה מועמד לפרס כשחקן משנה השנה, ויוני זיכהולץ (יוצר הקינגים) וחיפאי ממשפחה שורשית חיפאית מוכרת ועוד אמנים שיגיעו בהמשך… התלמידים יעברו כיתות אמן שזו הזדמנות נהדרת לעבוד יחד ולשמוע על סיפורי ההצלחה שלהם, על קצת מאחורי הקלעים, על הדרך שהם עשו מהצפון ללב ליבה של העשייה בתל אביב. זה חשוב. זה מפיח תקווה.

מה הניסיון שאתם מביאים אתכם ?

אני בוגרת בית צבי, שחקנית "הבימה" ו-"חיפה" לשעבר, ועוד תיאטראות. בטלוויזיה שיחקתי לראשונה דווקא כמותחת ראשית בתוכנית "פספוסים"  של יגאל שילון כשהיא רק יצאה- היינו בערוץ ה-1 " מועדים בשמחה" ואז עברנו… 2 עונות ברצף. אהבתי למתוח.. "מיכל הקטנה" ועוד.. תפקידים בקולנוע. כתבתי מחזות שעלו ב"פסטיבל תיאטרון קצר" ועוד… ניהלתי, שיווקתי והפקתי אמנים מהשורה הראשונה בקריירה שלהם כמו דודו טופז ז"ל, יגאל שילון, עבדתי עם גלי עטרי, קובי אשרת ועוד… סיימתי לימודים בסם שפיגל, תסריטאות. הפקתי אמנותית את  פסטיבל חג המחזמר הראשון לצידו של הבמאי הגדול אורי פסטר שגם ילמד איתנו בהמשך.. עבדתי עם עמוס גיתאי הענק והחיפאי בסרטו האחרון "רבין" ועוד… אגב, הייתי לקטורית ושופטת בפסטיבל act 2  שהיה כאן בחיפה בניהולו האמנותי של ניב כהן, ועוד דבר אחרון- אני עובדת על סרט הקולנוע הראשון שלי…וצריכים שם נוער, הרבה נוער. בני יזרעאל הוא בוגר בית צבי במגמת משחק, סיים סמינר הקיבוצים בהוראה ובימוי ולמד ב ACC כתיבה ועוד. הוא שיחק בטלוויזיה ובתיאטרון, כתב וביים הצגות בסמטה, צוותא, אורנה פורת וכד'. אז נסכם שיש ממי ללמוד, והתלמידים בידיים טובות….

הלימודים מיועדים רק לנוער?

לא. ממש לא. אנחנו מקימים תיאטרון נוער לנוער על נוער לגילאי 12 עד 18 עם קבוצה נוספת שנבנה מכיתות ה-ו שנכין אותה לתיאטרון הנוער ובנוסף תוקם קבוצה של צעירים להצגות המדברות לקהל של אחרי הצבא, סטודנטים וכו' ובקרוב נפרסם גם לגבי קבוצת המבוגרים שתפיק הצגות כתיאטרון חובבים/ פרינג' לכל דבר. להם נקיים גם סדנאות העצמה דרך תיאטרון ונכתוב יחד הצגות.

אז מתי מתחילים ואיך?

התחלנו כבר בגיוס ובאודישנים לקבוצות השונות כשהרעיון שלנו הוא שאנחנו מנתבים ישר מהמפגש הראשון את המשתתפים להפקות מקור שאנחנו מתחילים לעבוד עליהם ישר אחרי האודישנים. אנחנו זורקים אותם למים העמוקים ומיד מלמדים לשחות. זה קונספט ראשוני ומיוחד. בנוסף, אנחנו מלהקים לסדנאות מחזמר וגולת הכותרת- צילומי פיילוט לסדרת נוער מדהימה ומקורית שאנחנו נצלם השנה בחיפה. הטריילר שלה מוכן. חובה לראות אותו. זו פשוט עבודה מדהימה של בני יחד עם הצלם והבמאי אורן סטלקול. .

למה בחרתם דווקא בביט?

קודם  כל, זה מדליק. אחלה מקום שעובר חידושים ושיפוצים כל הזמן… וזה במרכז הכרמל, מקום מרכזי וקל להגיע. יש במקום במה מהמשובחות וגדולי האמנים מופיעים עליה, מי צריך יותר? וכמובן שהעבודה מול יובי קאופמן נהדרת. אנחנו אוהבים את הראש שלו, קל להבין למה הוא קיבל את איש השנה בתרבות…

מה עושה מי שרוצה לקבל פרטים או להגיע לאודישן?

מתקשר אלי, חלי 0502822585 או לביט 048107107 או שולח אלינו הודעה למייל של 'במסך'  BAMASACH@GMAIL.COM.

 

זבולון… ששי משמש….

 

טריילר לפיילוט לסדרת נוער חדשה שתצולם במסגרת 'במסך' השנה.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה