מאות משתתפים בתערוכת האוסף החדש 'הרמן שטרוק – אמן יהודי ציוני'

כ-200 איש ,השתתפו ביום חמישי בפתיחת התערוכה החדשה במוזיאון הרמן שטרוק ,במעמד ראש העיר יונה יהב, תערוכת האוסף החדש 'הרמן שטרוק – אמן יהודי ציוני' והשקת ספר אוסף חדש של שטרוק.
ביום חמישי ה- 13.10.16 התקיים אירוע פתיחה חגיגי לתערוכת האוסף החדש 'הרמן שטרוק – אמן יהודי ציוני' ולהשקת ספר אוסף חדש של שטרוק.

יעקב שחם,יונה יהב,נתן ברשנטיין,ונסים טל צילום: אריק רובין


יעקב שחם,יונה יהב,נתן ברשנטיין,ונסים טל צילום: אריק רובין

באירוע השתתפו,  ראש העיר יונה יהב ורעייתו, אחיינו של האמן שטרוק נתן ברנשטיין, יו"ר מועצת המנהלים לשעבר יעקב שחם, מנכ"ל מוזיאוני חיפה נסים טל, רבקה סאקר, מנהלת סותביס ישראל, ד"ר אירית מילר אוצרת התערוכה, סבטלנה ריינגולד אוצרת המוזיאון וחיפנים ותיקים.

ראש העיר יונה יהב העניק למר נתן ברנשטיין תעודת הוקרה על תרומתו לעיר חיפה והודה לו על על תרומתו המשמעותית למוסדות וארגונים בעיר ועל מעורבותו בהפיכת ביתו של אומן התחריט הרמן שטרוק למוזיאון ”הרמן שטרוק" ולהעשרת אוסף האמנות של שטרוק.

 נתן ברנשטיין נשא דברי תודה והפתיע בתרומה נוספת לאוסף מוזיאון הרמן שטרוק , דיוקן אישה , עבודת פסטל על נייר.

 נסים-טל-נתן-ברנשטיין-ויונה-יהב צילום: אריק רובין


נסים-טל-נתן-ברנשטיין-ויונה-יהב צילום: אריק רובין

התערוכה החדשה 'הרמן שטרוק – אמן יהודי ציוני' שופכת אור על אישיותו המיוחדת של האמן בהקשרה של הסביבה החברתית והתרבותית שבה הוא התחנך ופעל והיבטים יהודיים ביצירתו, במקביל, רשם שטרוק גם דמויות שונות של: תלמידי חכמים, בעלי מלאכה, קבצנים, נשים, ילדים ועוד.

מוזיאון הרמן שטרוק משיק ספר אוסף חדש בו יוצגו הרכישות האחרונות מיצירותיו של שטרוק.  אוסף מוזיאון הרמן שטרוק כולל מעל אלף מוצגים שונים של האמן, שנתרמו למוזיאון או נרכשו על ידו מאז אמצע שנות החמישים של המאה שעברה. ביניהם, תחריטים, הדפסי אבן, ציורי מים ושמן, ספרים ואוגדנים, חפצים אישיים, כלי עבודה של האמן, מכתבים, תצלומים משפחתיים ופריטי ריהוט.

אוצרת התערוכה:  ד"ר אירית מילר

אוצרת המוזיאון: סבטלנה ריינגולד

נעילה :10 במרץ  2017

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בהכי חם