הכלב תקף פעמיים, פצע שכנה והרג את כלבה

תקיפותיו החוזרות של כלב מסוג לברדור מעורב מרעננה – הגיעו לפתחו של בית המשפט בכפר סבא- לאחר שהכלב פצע בשתי הזדמנויות שונות זוג קשישים – והרג את כלבם מול עיניהם.
הכלב תקף פעמיים, פצע שכנה והרג את כלבה. ביהמ"ש קבע כי בעלת הכלב התוקף, תפצה את שכניה בלמעלה מ-100 אלף שקלים.

עוד-סיון-זבולון-נוה צילום יחצ

עוד-סיון-זבולון-נוה צילום יחצ

תקיפותיו החוזרות של כלב מסוג לברדור מעורב מרעננה – הגיעו לפתחו של בית המשפט בכפר סבא- לאחר שהכלב פצע בשתי הזדמנויות שונות זוג קשישים – והרג את כלבם מול עיניהם.


מהתביעה שהגישה עו"ד סיון זבולון-נוה, העוסקת בזכויות בעלי חיים, עולה כי הכלב התוקף ניסה בשתי הזדמנויות שונות לתקוף את כלבם הקטן של השכנים, מסוג יורקשייר טרייר שענה לשם ג'וניור.

בפעם הראשונה הצליחה התובעת בשנות ה70 לחייה למלט את ג'וניור ממלתעות הכלב התוקף, ואלה ננעצו בזרועה בעוצמה רבה ולאורך רגעים ארוכים.

כתוצאה מכך הובהלה האישה לבית החולים מאיר, וטופלה לאורך שבועות ארוכים.

לדברי עו"ד זבולון-נוה האישה אמנם החלימה לבסוף מהפציעה הפיזית, אך החלה לפתח תסמינים נפשיים ובכלל זאת לסבול מנדודי שינה, חרדות ומראות חוזרים של התקיפה – ופנתה לטיפול נפשי.

אך בכך לא תמה הפרשיה. כעבור כשנה וחצי, יצא בעלה של התובעת, פנסיונר בשנות ה-80 לחייו עם ג'וניור לטיול, וגם הפעם נקלע הכלב הזעיר ובעליו לסיטואציה בה הותקפו ע"י אותו כלב של השכנים– אך תוצאותיה הפעם היו טרגיות בהרבה.

על פי התביעה,  הגיח הכלב התוקף  במהירות, קפץ על התובע מאחור, הפיל אותו על ברכיו, והחל לתקוף את ג'וניור במשך מספר דקות.

בעודו מוטל על הרצפה החל התובע לזעוק לעזרה תוך שהוא מנסה להפריד בין הכלבים.

לשמע הזעקות והיללות יצאו מספר שכנים וכן התובעת – אישתו של הקשיש, שהותקפה שנה וחצי קודם לכן ע"י אותו הכלב.

ניסיונות ההפרדה, לא צלחו, ווטרינרית שבדקה את ג'וניור בסמוך למועד המקרה, קבעה את מותו.

כתוצאה מהתקיפה לקה הקשיש בטראומה נפשית, שאובחנה בהמשך כפוסט טראומה ומצבה הנפשי של אשתו, שהיתה עדה לאירוע החמיר  – עוד יותר וגם היא אובחנה כמי שסובלת מפוסט טראומה.

בני הזוג וביתם שהיתה רשומה כבעלים הרישמי של הכלב, פנו לעו"ד זבולון-נוה – אשר הגישה בשמם תביעה לביהמ"ש השלום בכפר סבא.

כבוד השופט אלדד נבו מבית המשפט השלום בכפר סבא קבע כי הוא מאמץ את קביעותיו של מומחה בית המשפט לעניין הנכויות הצמיתות שנגרמו לתובעים ופסק להם בגין עוגמת הנפש והצער, לתובע סך  של 50,000 ₪   לתובעת סך של 35,000 ₪ ולביתם אשר תבעה בהיותה הבעלים הרישמי של הכלב 7,000 ₪.  עוד נפסקו לכל אחד מההורים 5,000 שקל עבור עזרת צד ג' וכן לכל אחד מהם 2,500 שקל עבור הוצאות נסיעה. סך הכל 107,000 ₪ על כך הוסיף השופט הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 30,000 ₪.

השופט ציין בפסק דינו כי האירועים אותם חוו ההורים התובעים היו "אירועים אלימים במיוחד, אשר הותירו חותם משמעותי… במשך תקופה לא מבוטלת, הן מבחינת הפגיעה הפיסית עצמה והן בשל הפגיעה הנפשית"  עוד ציין השופט כי "אין להקל ראש  בעוגמת הנפש והצער אותה חוותה  התובע 3 (הבת)  בגין אירוע זה וכך גם בתוצאתו של האירוע  והוא אובדן הכלב"

עו"ד סיון זבולון-נוה, הינה עורכת דין אשר עוסקת בזכויות בעלי החיים ובעליהם. http://petlaw.co.il/
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט