"אז אני אמרתי לה…"

תערוכה חדשה תערוכתן של האמניות של האמניות ליאנה ה. גרוס (גוונים של כחול) ודיתה לירון (הערת שוליים) "אז אני אמרתי לה…" בגלריה בית האמנים בחיפה.

סוסים-ליאנה-גרוס

סוסים-ליאנה-גרוס

תערוכתן של האמניות של האמניות ליאנה ה. גרוס (גוונים של כחול) ודיתה לירון (הערת שוליים) "אז אני אמרתי לה…" בגלריה בית האמנים בחיפה.

האמניות יוצרות מעל שני עשורים בחלל אמנותי אחד, בדומה להרמוניה בפעילות המשותפת, נוצרה הרמוניה בין היצירות, כך החליטו לקיים תערוכה משותפת. בתערוכה מוצגות סדרות ציורים המפוזרות בין שתי קומות הגלריה בניסיון להעביר את עוצמת היצירה הנובעת בין כותלי הסטודיו המשותף.

בתהליך היצירה כל אחת מציירת לעצמה ובשלב מסוים כל אחת נותנת את דעתה על הציור של השנייה מנקודת מבטה האישית. כך, השתיים מקיימות דיאלוג מתמשך ביניהן ואילו הציורים נשארים אוטונומיים ונאמנים ליוצרת. מכאן בא שם התערוכה " אז אני אמרתי לה…" בתערוכה המשותפת היצירות שואבות כוח זו מזו ומעצימות את החוויה של המבקר.

לירון מציירת בטכניקה ייחודית בה היא  מאפרת את הבד באצבעותיה, הציור נראה כמו משהו שהצופה מכיר, אך בהתבוננות בו נוצר קונטקסט חדש. בציוריה ניתן לראות חזרה על אלמנטים, הדיוק בשורשי הציור ותשומת הלב לפרטים יוצרים קסם משלהם וחלקי ציור עומדים כיצירות בפני עצמן. הכותרת מקבלת מקום צנוע בצד הציור ונותנת לצופה נקודת

סוסים-ליאנה-גרוס-

סוסים-ליאנה-גרוס-

אחיזה בדרך להבנת היצירה.

גרוס עובדת בטכניקה הכרוכה בעבודה חומרית מורכבת של שכבות מרובות של ג׳סו וחומרים אשר אינם שגורים בציור כגון: גבס, חול, בד, נייר וכ'ו. גרוס בונה את היצירה במספר שכבות כאשר השכבה העליונה הינה רמז של רישום המסכם את יצירתה ואמירתה. הנושאים המובילים בציוריה הם סוסים, ציפורים, דמויות וזיכרונות ילדות. הצבע הכחול דומיננטי ביותר עבור האמנית, רוב יצירותיה מכילות אותו ומורכבות ממנו. עולמה הפנימי נע ונד בין שמים למים. אדמה, אש ורוח משניים בחשיבותם.

הערת-שוליים-דיתה-לירון

הערת-שוליים-דיתה-לירון
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור השקת הרכבלית בחיפה - האם תשתמשו בה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי