ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, מוריד כפפות ותוקף חזיתית את איגוד ערים: "אם לא יפסיקו לדברר את המפעלים המזהמים, ויתחילו לפעול נגדם, קריית ביאליק תפרוש מהאיגוד"

לראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, נמאס לראות ולשמוע על הפלפיד הבוער של "כרמל אולפינים" שממשיך לזהם את האוויר בלא מפריע. דוקורסקי יצא בהודעה חריפה וחריגה נגד איגוד ערים, שלא עושה כלום בנושא ואמר: "שיתחילו לפעול נגד המפעלים ולא לדברר אותם, אחרת אנחנו נפרוש משם"

כרמל אולפינים. "איגוד ערים צריך להביא תכנית פעולה כאן ועכשיו". צילום: אילן מלסטר, המשרד להגנת הסביבה

כרמל אולפינים. "איגוד ערים צריך להביא תכנית פעולה כאן ועכשיו". צילום: אילן מלסטר, המשרד להגנת הסביבה

אחרי שביום חמישי ושישי שוב הלפיד של "כרמל אולפינים" מקבוצת בז"ן בער ביתר שאת והצביע על זיהום מתמשך ושחרור גזים רעילים לאוויר, ואחרי שזה קורה כבר ארבע פעמים בתוך פחות מחודש ואיגוד ערים ממלא פיו מים, החליט בצעד חריג ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, להוציא הודעה חריפה כנגד איגוד ערים.

דוקורסקי קורא לאיגוד ערים, שבראשה אגב עומדת עיריית חיפה, להתחיל לפעול נגד המפעלים המזהמים ולא להיות השופר שמוציא הודעות הרגעה בשמם.
וכך כותב דוקורסקי:
"הבעירה החוזרת ונשנית במפעל כרמל אולפינים מחייבת את המשרד להגנת הסביבה לצעדים דרסטיים, חסרי תקדים, כאלה שישיבו את אמון הציבור בחיפה והקריות, אמון שאבד.הנהלת בז"ן נדרשת להגן על בריאות הציבור באזור אך גם על בריאות העובדים במתקניה אותם היא חושפת לא רק למחלות אלא גם מערערת את העתיד התעסוקתי שלהם. התנהלות בז"ן תגרום בסופו של דבר להוצאת צווי סגירה למפעלים.

דוקורסקי רוצה מעשים ונקיטת פעולות נגד המפעלים המזהמים. צילום: עיריית ק. ביאליק

דוקורסקי רוצה מעשים ונקיטת פעולות נגד המפעלים המזהמים. צילום: עיריית ק. ביאליק

באם איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה לא יציג לאלתר תוכנית משלו לצמצום זיהום האוויר במפרץ חיפה, שתצטרף לתוכנית שהממשלה כבר החלה ליישם, אציע למועצת עיריית קריית ביאליק לפרוש מאיגוד הערים, שאינו מגלה אקטיביות ואינו אוכף את הסמכויות המסורות לו כנגד המפעלים המזהמים אלא מדברר הודעות מרגיעות מטעם המפעלים כל אימת שהלפיד בוער. את כספי השתתפותנו במימון תקציב האיגוד נפנה לפרויקטים להגנת הסביבה".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק