ראשי הערים קריית ביאליק ומוצקין דופקים על השולחן הבוקר מול נציגי המשרד להגנת הסביבה ומבקשים לפתור את בעיית הריחות

כבר כמה חודשים אופפים את אוויר כמה שכונות בקריית ביאליק וקריית מוצקין ריחות קשים היום, בדיון מיוחד שקיימו ראשי העיר של ביאליק ומוצקין עם ראשי המשרד להגנת הסביבה, הם דרשו שימצא המקור, ותטופל הבעיה לאלתר. "דורשים לאתר ולהעניש את המפעל האחראי למפגע"

 

ראשי העיר אלי דוקורסקי וחיים צורי במפגש הבוקר עם ראשי המשרד להגנת הסביבה. דורשים פתרון במיידי. צילום: עירייית ק. ביאליק

ראשי העיר אלי דוקורסקי וחיים צורי במפגש הבוקר עם ראשי המשרד להגנת הסביבה. דורשים פתרון במיידי. צילום: עירייית ק. ביאליק

בעקבות תלונות חוזרות ונשנות של התושבים על ריחות השריפה המציפים את הקריות, התכנסה היום, יום רביעי, ישיבת חירום בהשתתפות סגן השר להגנת הסביבה, ירון מזוז, יועץ השר להגנת הסביבה , דורון אביטן, ראשי הערים אלי דוקורסקי וחיים צורי, מנהלי מחוזות חיפה והצפון במשרד להגנת הסביבה, שלמה כץ ודורית זיס ונציגי המשטרה הירוקה.

בישיבה נדון נושא האיתור והטיפול במקור הריח, אשר מפריע לתושבי קריית ביאליק ומוצקין. לפי המשרד להגנת הסביבה, מוקדי הריח הם אזור התעשייה מילואות, מוקדי שריפות גזם פיראטיות בכפרים הערביים ותחום מטה אשר שנמצא מזרחית לאזור תעשיה קריית ביאליק.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, ציין בפגישה כי יש לתגבר את מערכת האכיפה והציע דרכים ליישומה כגון: הכשרת פקחי העירייה כצוותי מריחים, שימוש ברחפנים לצרכי צילום והצבת מריחים במוקדים העירוניים. כמו כן, ביקש דוקורסקי להגדיל את מספר פקחי המשרד להגנת הסביבה, כיוון שכיום ישנו כונן אחד בכל מחוז ובסך הכל 10 פקחים בשני המחוזות חיפה והצפון על כל סוגי עבירות איכות הסביבה.

בסיכום הישיבה הוחלט על פעילות משותפת של פקחי המשרד להגנת הסביבה, משטרה ירוקה, פקחי איגודי הערים ועיריות קריית ביאליק וקריית מוצקין. המשרד להגנת הסביבה יפעל לתגבר את מספר כונני הריח ויוכשרו צוותי מריחים מקרב פקחי העיריות. בין השאר כונני המשרד להגנת הסביבה יגיעו לבתי התושבים המתלוננים בכדי לאפיין את הריח ומקורו. איגוד הערים יציב מצלמות על בניינים גבוהים בכדי לאתר את מקורות השריפה וכתוצאה ממנה את מקורות הריח. המשרד להגנת הסביבה יקיים ישיבת מעקב שבועית בשיתוף איגוד ערים להגנת הסביבה והעיריות. כמו כן, ייבחן נושא הפעלת רחפנים לאיתור מקורות הריח בשיתוף משטרת ישראל.

ראש העיר, אלי דוקורסקי: " יזמנו הבוקר דיון חירום במשרד להגנת הסביבה בעקבות ריחות השריפה המציפים את הקריות. בדיון העלינו חיים צורי ואני את החומרה הרבה שאנו מייחסים לתופעת הריחות שמטרידה את תושבי עירנו המתלוננים על תחושת חנק, כאבי ראש וקשיי נשימה. דרשנו מהמשרד להגנת הסביבה לעשות מעשה, לאתר ולהעניש את האחראים. אנו נפעל בכל כוחותינו בכדי להביא לחיסול המטרד"


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק