המדריך לנהיגת חורף בטוחה

נהיגה בחורף מבוססת בין היתר על היערכות מוקדמת שלכם ושל הרכב. כדי לעשות את זה תצטרכו לבקר במוסך ולבדוק את הצמיגים, את מערכות הבטיחות ואת תקינות המגבים. במקביל, ודאו שהביטוח תקף לכל הנהגים ואל תשכחו לנסוע בזהירות

החורף בישראל עלול לתעתע. לצד ימים בהירים ונוחים יש לא מעט שבועות שבהם הגשם לא מפסיק לרדת והמשקעים מצטברים גם על הכבישים. הבעיה היא שחלק מהתשתיות לא ערוכות לחורף, ולכן הנהגים הם הראשונים להיפגע. מצד שני, כיום יש לנו כבר מספיק ניסיון כדי להבין איך אפשר לעבור את החורף בשלום ומבלי לוותר על איכות החיים.

 

היתרונות של בדיקת חורף הם שניתן לבצע את התיקונים באותו מוסך שערך את הבדיקה. צילום: אילוסטרציה

היתרונות של בדיקת חורף הם שניתן לבצע את התיקונים באותו מוסך שערך את הבדיקה. צילום: אילוסטרציה

 

מהי בדיקת חורף ומה היתרונות שלה?

 

בדיקת חורף במוסך היא הדרך הטובה ביותר להכין את הרכב. כל מוסך מורשה מבצע בדיקה מן הסוג הזה וסביר להניח שכבר קיבלתם הודעת SMS שמזמינה אתכם לבצע אותה במחיר מופחת, אך בפועל ניתן לערוך את הבדיקה גם במוסכים אחרים. כל מה שצריך לעשות הוא להגיע למוסך ולבקש בדיקת חורף יסודית.

לאחר הבדיקה תקלו דוח מפורט עם ממצאים ותקלות. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע חיוני כדי לשמוע חוות דעת נוספת, אך יש דברים שאסור להתפשר עליהם. נצלו את בדיקת החורף על מנת לבדוק בעיקר את הצמיגים, את מערכות הבטיחות ואת תקינות המגבים. אל תקלו ראש במגבים כי הם אמורים לפנות לכם את המים מהשמשה ולשפר את הראות. שימו לב לכך שהרכב אמור להעניק לכם הגנה היקפית לכל אורך החורף וגם להצליח להתמודד עם תנאי מזג אוויר קיצוניים.

היתרונות של בדיקת חורף הם שניתן לבצע את התיקונים באותו מוסך שערך את הבדיקה. במקרים אלו גם תקבלו הנחה או תוכלו להתעניין בעצמכם בממצאים. בנוסף, יש רכבים שבהם הבדיקה כוללת חיבור למחשב. החיבור מאפשר בדיקה יסודית של מערכות הבטיחות ברכב ובעיקר של ה-ABS למניעת נעילת גלגלים או ה-EPS למניעת החלקה. את מערכות הבטיחות אפשר לבדוק רק באמצעות חיבור למחשב ולכן כדאי לבצע את בדיקת החורף מוקדם ככל האפשר.

 

ביטוח ונהיגה נכונה

 

החורף הוא כמובן הזדמנות לטפל בכל העניינים הבירוקרטיים שקשורים לאחזקת רכב ולבצע התאמות ושינויים גם בפוליסת הביטוח. השוו מול ביטוחי רכב ומצאו את הפוליסה שמתאימה לכם. ודאו שהפוליסה מכסה את כל הנהגים בהתאם לגיל, לשנות הותק על הכביש ולהיסטוריית הנהיגה שלהם. התייעצו עם סוכן ביטוח או כל איש מקצוע שיכול לפרט לגבי התנאים הנקובים בפוליסה ואל תתביישו להתמקח על המחיר של הביטוח המקיף.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת לגולשי האתר כנסו לקישור הבא:

ביטוח-רכב https://www.aig.co.il/

בסופו של דבר, תוכלו לעבור את החורף הקרוב בשלום רק אם תנהגו בצורה זהירה. שמרו מרחק מהרכב שלפניכם ואל תמהרו. קחו בחשבון מרחקי עצירה גדולים יותר ופקקים ארוכים בימים גשומים. התאזרו בסבלנות והציבו את הבטיחות בראש סדר העדיפוי


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות