"קיבלתי תלושי שכר פיקטיביים"

לאחר פיטוריו, גילה העובד כי החברה החליטה לקפח את זכויותיו, ונעזרה לשם כך בתלושי שכר פיקטיביים לכאורה, אשר הונפקו לטענתו, כדי להסוות את השכר הגבוה ששולם לו בפועל.
מנהל ב'סמיט טולס הנטר' תובע מהחברה רבע מיליון שקלים: "קיבלתי תלושי שכר פיקטיביים"

החברה סמיט טולס הנטר בע"מ מייבאת ומשווקת מגוון רחב של כלי עבודה של המותג HUNTER, וידועה בעיקר עקב מתן חסות לקבוצת מכבי הנטר חיפה בכדורסל המשחקת בליגת העל.

לדברי עו"ד יוסף עזרא, המייצג את העובד, הוא שימש כמנהל אריזה בחברה לאורך ארבע שנים, ואף זכה להערכה רבה מהממונים עליו.

"הסיבה לפיטורין המיידיים איננה ברורה, אך אני סבור שבעקבות חילופי גברי בהנהלה, ועקב רצונו של המנהל החדש להפקיד בידי מקורבים אליו את ניהול המחסן, חיפשו בהנהלה אמתלה מתאימה על מנת לפטר את העובד" אומר עו"ד עזרא.

על פי התביעה, העובד זומן בדחיפות לישיבה בנוכחות בעל החברה בכבודו ובעצמו, ובמהלכה מסר כי האווירה בקרב העובדים עכורה עקב פגיעה בתנאי העסקתם. לדבריו, בעל החברה גער בו, ושאל: "מה, אתה העובד הסוציאלי של העובדים?". לדברי העובד הוא טען להגנתו כי בתור מנהלם הישיר של העובדים, הוא מבחינתם הכתובת לתלונות ובקשות. לשמע תשובתו, כך טוען העובד, הודיע לו בעל החברה כי הוא מפוטר לאלתר, וזאת לנוכח עיניהם של הנוכחים בישיבה. למחרת קיבל העובד מכתב פיטורין בו לא צוינה סיבת הפיטורין.

לדברי עו"ד עזרא, לאחר פיטוריו, גילה העובד כי החברה החליטה לקפח את זכויותיו, ונעזרה לשם כך בתלושי שכר פיקטיביים לכאורה, אשר הונפקו לטענתו, כדי להסוות את השכר הגבוה ששולם לו בפועל.

לדברי עו"ד עזרא, ניתן לראות בתלושי השכר כיצד הסכום החודשי נטו ששולם לעובד הינו קבוע, אך מחולק בכל חודש בצורה שונה, במטרה ליצור תשלום בסיס נמוך, ובונוס משתנה.

לטענת עו"ד עזרא, החברה ניסתה בכך לצמצם את הבסיס ממנו נגזרות הזכויות המגיעות לעובד שפוטר.

בימים אלה הגיש עו"ד עזרא תביעה בשם העובד נגד חברת 'סמיט טולס הנטר בע"מ' על סך 250 אלף שקלים, לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה. עדיין לא הוגש כתב הגנה.

תושב נשר בשנות ה-40 לחייו, הועסק בחברת "סמיט טולס הנטר בע"מ" כמנהל ליקוט ואריזה במשך למעלה מ-4 שנים. לדברי העובד הוא קיבל לא פעם תשבוחות על עבודתו, אך לדבריו, מייד לאחר כניסת סמנכ"ל תפעול חדש לחברה, החלו לצוץ נגדו טענות שלא היה להן כל בסיס במציאות.

בתביעה נטען שכעבור חודשיים מהחלפת ההנהלה, זומן העובד טלפונית לעלות אל משרדי ההנהלה. לדברי העובד, בישיבה נכח גם בעל החברה בכבודו ובעצמו. העובד נשאל, לדבריו, אודות האווירה במחסן מאז עזיבת הסמנכ"ל הקודם, והשיב, על פי עדותו – כי אכן מאז העזיבה האווירה הפכה לעכורה, העובדים עצבניים, חסרי ביטחון ומקללים, דבר המקשה על העבודה.

לדברי העובד, בתגובה לתשובתו הטיח בו בעל החברה: "מה אתה עובד סוציאלי של העובדים?". לגרסת העובד, הוא השיב שכמנהל, העובדים פונים אליו. לדבריו, לנוכח תשובתו, הודיע לו בעל החברה באופן מיידי, ולעיני הנוכחים בחדר – כי הוא מפוטר לאלתר. למחרת קיבל העובד מכתב פיטורין, אך לא צוינה סיבת הפיטורין ומועד סיום יחסי עובד-מעסיק.

לדברי עו"ד עזרא, החברה קיבלה את ההחלטה לפטר את התובע באופן חד צדדי ובחוסר תום לב, ומבלי שניתנה לו הזכות הלגיטימית להשמיע את קולו, כך שיוכל להשפיע על ההחלטה. לדברי עו"ד עזרא, לא רק זאת, העובד אף הושפל, חש אכזבה קשה, והרגיש כסרח עודף לאחר שנים שבהן השקיע את כולו לטובת הצלחת החברה.

"החברה ערכה מניפולציות בתלוש השכר"

לדברי עו"ד עזרא, העובד העיד כי שולם לו שכר קבוע שהוסכם בין הצדדים בעל פה. לדבריו, ניתן לראות בתלושי השכר, כי שכר הנטו של העובד הוא קבוע, ורק רכיביו משתנים בכל פעם, "וזאת בלי כל סיבה נראית לעין".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט