מסע היכרות בוסטון-ישראל

השבוע שבו ארצה משלחת תלמידי "תוכנית צמתים" של חטיבת הנעורים ליאו באק, ממסע הכרות עם עמיתים מבית הספר היהודי רש"י שבבוסטון
בתמונה: משלחת חטיבת הנעורים ליאו באק בבוסטון. "חזרנו ארצה עם תחושה חזקה של עוצמה ואמונה בסולידריות היהודית, אהבה ואופטימיות"

בתמונה: משלחת חטיבת הנעורים ליאו באק בבוסטון. "חזרנו ארצה עם תחושה חזקה של עוצמה ואמונה בסולידריות היהודית, אהבה ואופטימיות". צילום: דוברות ליאו באק

בתחילת חופשת סוכות טסו תלמידי שכבת ח' ממשלחת "צמתים" לבוסטון. במהלך שהותם בבוסטון למדו התלמידים על יהדות ארצות הברית על זרמיה השונים ובכלל זה דגש על ההכרות עם היהדות הליברלית רפורמית. ביומיים הראשונים יצאו תלמידי בית הספר ליאו בק ביחד עם תלמידי בית ספר רש"י בבוסטון למחנה אייזנר, שם העמיקו את הקשר ביניהם ויצרו קבוצה מגובשת. ערן ברסלר מנהל חטיבת הנעורים מציין, כי הקשר עם הקהילה היהודית בבוסטון ותלמידי רשי הוא קשר המתמשך כל השנה וכולל לימוד משותף, סדר טו בשבט מקביל, ועידות וידאו וביקור גומלין.

ליאו באק פיתח תכנית לימודים בשם "צמתים" המשותפת לתלמידי ח בני מצוה מחטיבת הנעורים ליאו באק ולתלמידים יהודים בני גילם מקהילות יהודיות בתפוצה. כבר בחודש מרץ מציינת דוברת ליאו באק, טובה גילת, אנו מצפים לביקור תלמידי רש"י בליאו באק. ליאו באק מטפח את הקשר עם הקהילות היהודיות בעולם ומחנך את תלמידיו להכרות עם העולם היהודי המודרני כמו גם ליצירת הכרות של צעירי הקהילות היהודיות בתפוצה עם עמיתיהם בישראל.

במהלך הביקור  נכנסו תלמידי ליאו באק לכיתות השונות בבית הספר רש"י והעבירו שיעור שעסק בחיים בישראל על כל היבטיהם ובייחוד עבורם כתלמידים, במהלך היום יצאו לבית הנבחרים בבוסטון שם למדו פרק במעורבותם החזקה של היהודים בפוליטיקה האמריקאית בכלל זה בבחירות הנוכחיות  בארצות הברית.

במהלך שהותם בבוסטון חגגו התלמידים בר מצווה וחוו את המשותף והשונה בין חגיגת בר המצווה בארץ לבין החגיגה בקהילה הרפורמית בבוסטון. בהמשך הביקור עסקו התלמידים במשימות "תיקון עולם", הכינו 5000 ארוחות למשפחות מעוטות יכולת עבור בנק המזון של בוסטון, אספו צעצועים לבתי נזקקים.

מספרת איילת שצוב רכזת השכבה אשר ליוותה את התלמידים לבוסטון: "ביום האחרון בבוסטון נפרדנו בדמעות. תלמידי רש"י ותלמידי ליאו בק יצרו קשרים חזקים זה עם זה, חזרנו ארצה עם תחושה חזקה של עוצמה ואמונה בסולידריות היהודית, אהבה ואופטימיות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך