מוסיפים חיים לשנים

להניע נכון את הגוף פירושו להוסיף בריאות וחיים. השבוע חל שבוע הפיזיותרפיה הבינלאומי ובביה"ח כרמל ציינו אותו בפעילויות מיוחדות לקידום בריאות הציבור
בתמונה: צוות מכון הפיזיותרפיה של כרמל. צילום אלי דדון

בתמונה: צוות מכון הפיזיותרפיה של כרמל. "תוכניות תרגול מותאמות הן חיוניות כדי לקדם את היכולת לעצמאות, במיוחד בגילאים המבוגרים יותר". צילום אלי דדון

שבוע הפיזיותרפיה הבינלאומי מהווה הזדמנות לפיזיותרפיסטים מרחבי העולם להעלות את המודעות לתרומה המכרעת של מקצוע הפיזיותרפיה לשמירה על הבריאות, התנועה והעצמאות של כלל האוכלוסייה.

"בכל שנה ארגון הפיזיותרפיה הבינלאומי שם את הדגש על תנועה לבריאות", הסבירה מנהלת מכון הפיזיותרפיה ב"כרמל", דבורה ישראלי. "השנה הדגש הוא על הוספת חיים לשנים, תוך הדגשת החשיבות שיש לפיזיותרפיה על תפקוד ובריאות לאריכות ימים".

על־פי דוח של ארגון הבריאות העולמי (ה־WHO) בנושא בריאות והזדקנות ובהתבסס על  מספר רב של מחקרים בנושא פעילות גופנית, נמצא קשר ישיר בין הדרכה לפעילות גופנית על ידי פיזיותרפיסטים והזדקנות בריאה יותר. "הפיזיותרפיסטים עוזרים למבוגרים להיות עצמאים ומתפקדים יותר תוך שיפור איכות החיים והפחתה בעלויות של טיפולים שונים", מסבירה ישראלי. "תוכניות תרגול מותאמות הן חיוניות כדי לקדם את היכולת לעצמאות, במיוחד בגילאים המבוגרים יותר. הפיזיותרפיסטים יכולים להיחשב כמומחים לתנועה ושמירה על התפקוד  ועל־ידי כך יש להם תפקיד חשוב במניעת מחלות.

כדי להעלות את המודעות קיימו השבוע הפיזיותרפיסטים של בית החולים, בשיתוף עם פיזיותרפיסטים מהקהילה במרחב חיפה וגליל מערבי של "כללית". בדיקות לכושר גופני כללי ושיווי משקל ברחבת הכניסה לאודיטוריום בית החולים. עשרות מבקרים הגיעו להיבדק וקיבלו מידע חשוב ומועיל על מצבם.

סגנית מנהלת המכון זיוה גינוסר אמרה כי המפתח נמצא בראש ובראשונה בידו של כל אחד. "חשוב שכל אחד יקח אחריות על מצבו ויידע, כי באמצעות מספר פשוט וקל של תרגילים ניתן להגיע לשיפור איכות החיים, למנוע נפילות מסוכנות בגיל המובגר, ולהגביר את חופש התנועה".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות