עיצוב פנים אינו מותרות!!!!!

יסמין רביד/משולחנה של מעצבת- אם נחשוב על ההוצאות המשמעותיות בחיינו, נסכים כי הן על הילדים שלנו ועל הבית שלנו. כאשר אנו יוצאים לבניה או לשיפוץ בית, הסכומים הכרוכים בכך אינם סכומים שניתן להקל בהם ראש, אז מדוע לא להוציא את המשאבים הכספיים שלנו בתבונה?
צילום עמצי

עיצוב פנים אינו מותרות!!!!! יסמין רביד- צילום עמצי

 

יסמין רביד/משולחנה של מעצבת.

עיצוב פנים אינו מותרות!!!!!

את הטענה הזו אני טוענת נחרצות בכל תוקף, ואטען אותה לעד.

אם נחשוב על ההוצאות המשמעותיות בחיינו, נסכים כי הן על הילדים שלנו ועל הבית שלנו. כאשר אנו יוצאים לבניה או לשיפוץ בית, הסכומים הכרוכים בכך אינם סכומים שניתן להקל בהם ראש, אז מדוע לא להוציא את המשאבים הכספיים שלנו בתבונה?

התסריט הוא כזה…..אני יודע מה אני רוצה, זה יקר מעצבת פנים, יש לי דוד…יש לי חבר…יש לי אח….השיפוצניק עושה לי תכניות….. (נכון…מה שטוב ונוח לו…לא לכם!!)

_gr09118

לא נכנסים לבית עומדים וחושבים – היכן נעמיד מיטה, ספה כורסא. לכל פרט בבית יש משמעות צילום עצמי

אז זה המצב חברים, תפקידה של מעצבת פנים אינו מסתכם בלבחור תמונה לסלון או לצאת לבחור אריחים ומטבח (ואל תתבלבלו בין עיצוב פנים להום סטיילינג). מעצבת פנים שלמדה תכנון ואדריכלות פנים, ששולטת ביד רמה בתכנון ובהוצאת תכניות בניה, חתכים, גבס, חשמל אינסטליציה גבס, מפרטים, כתבי כמויות וכיוצ"ב, תפקידה לתכנן את החלל בבית, לנצל ולתעל כל סנטימטר בבית באופן מושכל על מנת לשרת אתכם באופן הפונקציונלי והאסטטי ביותר, כל סנטימטר בשטח בנכס עלה לכם הרבה מאד כסף השכילו להוציא ממנו את המיטב. אינכם נותנים לגנן שלכם לבצע טיפול 10,000 ברכבכם ובודאי שלא תתנו לרופא אף אוזן גרון לבצע בכם ניתוח מעקפים. אז מדוע אתם משקיעים כל כך הרבה כסף באופן לא מקצועי בבית שאמור לשרת אתכם לשנים רבות???

השבוע פנו אלי לקוחות על מנת שאתכנן את ביתם, השאלה הראשונה ששאלתי היתה באיזה שלב אתם? והתשובה לא הפתיעה אותי….סיימנו שלד וקירות פנים. זו מבחינתי תדהמה!!!! מוציאים הון על מגרש, כשני מליון על בניית וילה ונכנסים בדלת הכניסה כשמולנו ניצבת אסלת שירותי אורחים-האמינו לי, זו לא שמחה גדולה!!! וכעת, עוצרים בנייה, אתכנן את תכנון הפנים מחדש והלקוח ישלם על הריסה ובניה מחדש. למה? לא חבל על הכסף?

אז מהו למעשה תפקידה של מעצבת פנים???

מעצבת פנים קשובה לצרכים של הלקוחות שלה. תפקידה אינה ללכת אחרי כל הרצונות והדחפים הרגעיים שמעלים בפניה אלא לבנות פרוגרמה מסודרת של צרכים- מי הם בני הבית, גובהם, צורת החיים שלהם לדוגמא: אם אינם מתאמבטים מדוע שיהיה אמבט? זהו פרט שתופס מקום, מסוכן ותמיד ישפריצו מים מחוץ לאמבט. כלומר, בית מתוכנן על פי קנה מידה והנדסת אנוש של החיים בו-כך יבנה מערך ריהוט – בו נראה קירות, מקלחות, ריהוט, גבס ותאורה. מדוע? כי לא נכנסים לבית עומדים וחושבים – היכן נעמיד מיטה, ספה כורסא. לכל פרט בבית יש משמעות-הכנה מראש של מקום, נקודות חשמל, נקודות מאור אינסטלציה, נגרות

משולחנה של מעצבת צילום יחצ

הקונספט בחירת ריהוט, טקסטיל, נגרות ואבזור צילום יחצ

וכיוצ"ב. כאשר סוגרים תכנית מסודרת ניתן לעבור להוצאת התכניות הבאות- חשמל, אחת התכניות המורכבות והחשובות. מיקומי נקודות חשמל ומאור חייבים להיות מסונכרנים עם הריהוט, הרי לא ייתכן שנעמיד מיטה או שולחן כתיבה ולא יהיו לנו נקודות פונקציונליות למחשב/להדלקה וכיבוי של תאורה, לתמי 4, למכונת קפה וכו'.

העלתי כאן כרגע רק עיסוק בשתי תכניות (בניה וחשמל) כאשר יש עוד אינספור תכניות ובהמשך נעסוק בהן ובחשיבותן מאחר והיום אנו עוסקים בתפקידה של מעצבת פנים.  השורה התחתונה שעל מעצבת פנים להוציא תכניות, לשלוט בהן, לדאוג שבעלי המקצוע יבצעו בשטח את המופיע בתכניות, לסנכרן בין בעלי המקצוע ולעקוב שהכל מתנהל על פי תכנית. ולא, לא קיים המונח…רק הזזתי קיר….הזזה/שינוי בקיר משליכה על שינו בחשמל, גבס, אינסטלציה ועוד עשרות פרטים.

על מעצבת פנים לאמוד זמני עבודה והתקדמות בשטח על פי שלבים.  ניהול תקציב – אין ספק שמעצבת מושלת ביד רמה במגבלות תקציב רואה את התמונה הרחבה ואי לכך יוצרת סדרי עדיפות מאד ברורים שנעים על פי חשיבות. לדוגמא: ספה שניתנת להחלפה לעולם תבוא בסוף סדרי העדיפות כאשר חשמל אינסטלציה וריצוף שהינם אבני היסוד בתהליך הבניה לטווח הארוך לעולם יהיו בראש סדרי העדיפות. וכן, מעצבת פנים שיודעת לנהל פרויקט תמיד תחסוך לכם כסף. מפתיע??? ממש לא!!! טעויות עולות בכסף, בבינוניות ובעוגמת נפש. חברים, ההיצע והשפע הקיים היום אינו מאפשר לכם לקבל החלטות מושכלות, וכל אחד מעוניין למכור לכם את מרכולתו, ולכל חבר/חמות/בן דוד יש חוות דעת כי הוא יודע הכי טוב…….פרקט לא מתאים למזג אויר של ישראל…..מה זה השטויות האלו???? לאיזה מזג אויר זקוק פרקט??? בארה"ב בכל הבתים יש פרקט במדינות קרות לצד מדינות עם חום של 40 מעלות עם 90 אחוזי לחות. אבל אכן, יש שיטות התקנה שונות המוחלטות על פי איזורים שופעי לחות או איזורים יבשים. לכן יש מעצבת שעליה להבין באופיים של החומרים השונים. אתחיל לשתף אתכם בחוויות שלי, (איזה כייף לי) לקוח קיבל הצעת מחיר נמוכה בחצי לשיש שעל פניו נראה זהה, מבחינתינו, הכל טוב ליהודים, לא משווים בין תפוחים לתפוחים, משווים בין תפוחים למלפפונים ומדוע? כי הלקוח לא מבין בחומר, שיש אחד הינו שיש דולומיטי כלומר מחצב טבע חזק בעל קשיות גבוהה אי לכך בעל עמידות גבוהה מפני שחיקה ומפני ספיחה כאשר השני (הזול כמובן) הוא אבן גיר, אבל הוא נכנס לקטגוריית השיש מאחר שהוא אבן טבעית, האם אתם מכירים את תכונות אבן הגיר? אבן גיר הינה אבן רכה, אבן סופחת כתמים ונוזלים, בעלת שחיקה נמוכה ואינה נשארת עם ברק לאורך זמן, אין זה אומר שאינה טובה ונכונה, אך הן אינן מחזיקות באותן תכונות וייעודן שונה. (וגם בחומרים נעסוק בהמשך)  מעצבת פנים טובה תדע לבחור עבורכם חומרים נכונים לייעודם, לבחור חומרים במידות הנכונות למקום המיועד, לעבוד עם כתב כמויות מפורט ומסודר תוך הלימה מוחלטת לצרכים, רצונות, סגנון, תקציב ומגבלות של הלקוח.

ובזה נסכם את תמצית תפקידה של מעצבת הפנים שאמונה על תכנון, הוצאת תכניות, הוצאת מפרטים, הימצאות באתר וביקורת בשטח, סנכרון בין בעלי מקצוע, סנכרון בין ספקים, ניהול תקציב, ניהול פרויקט, עיצוב קונספט של הבית ועל פי הקונספט בחירת ריהוט, טקסטיל, נגרות ואבזור. ליווי הפרוייקט מתחילתו עד סופו שנע החל משנה ואילך (משתנה על פי גודל הפרויקט) ליווי הלקוחות במסע שאינו פשוט כלל, הוא מורכב מעליות ומורדות, רכבת הרים רגשית, כספית, מנטאלית ובין אישית. על המעצבת להוות להם עמוד אש, להטמיע בהם בטחון  ולהעניק תמיכה אינסופית בדרך למטרה הנכספת.

אז לכל קוראיי היקרים, עיצוב פנים אינו מותרות כלל!!!

שלכם,

יסמין רביד, מעצבת פנים

yasminrav@gmail.com

0505296860


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעסקים