הילד חולה? שיחת וידאו עם הרופא

לקראת החורף שירותי רפואה "מכבי" יוצאים במיזם ייחודי: הילד חולה והמרפאה סגורה? מכבי מציעה שיחת וידאו עם רופא הילדים האישי. תכירו את אפליקציית "רופא הילדים שלי"




 

ד"ר מרב בר דיין. רק לפני שבוע הצילה ילדה כשאמא פנתה אליה דרך האפליקציה. צילום: מכבי

ד"ר מרב בר דיין. רק לפני שבוע הצילה ילדה כשאמא פנתה אליה דרך האפליקציה. צילום: מכבי

כבר בשבוע שעבר הצילה ד"ר מרב בר דיין מחיפה ילדה שנחנקה מבליעת עגיל, באמצעות שיחה באפליקציה.

מכבי שירותי בריאות ממשיכה להרחיב את סל השירותים הדיגיטליים שניתן לחבריה, ומשיקה שירות דיגיטלי חדש "רופא הילדים שלי", שיאפשר להורים לילדים עד גיל 18, לפנות אל רופא הילדים האישי שלהם באמצעות הטלפון החכם או אתר האינטרנט של הקופה, מעבר לשעות הפתיחה המקובלות של המרפאות.התיק הרפואי של הילד יהיה נגיש בפני הרופא כך שיוכל, באמצעות האפליקציה לתת מענה והמשך טיפול ומעקב אחר מצבו של הילד.

ד"ר מרב בר דיין, רופאה מומחית לרפואת ילדים בחיפה, הצטרפה לשירות הזה וכבר בשבוע שעבר הצליחה  לעזור בשיחת וידאו באפליקציה לרחל רוסט (23) חברת מכבי תושבת העיר, שהילדה שלה בלעה עגיל בזמן שהייתה בביתה. "ראשית אני מאוד מאמינה בשירות וביעילותו ומקווה שיותר מטופלים ורופאים יצטרפו כי הוא באמת נותן מענה בזמן אמת. בזמן שקיבלתי את שיחת הווידאו הדבר הראשון שרציתי לוודא שהילדה נושמת ולא  נחנקת. לאחר שיכולתי לראות את הילדה ולשמוע את הנשימות שלה היטב, יכולתי להוריד את הלחץ מהמטופלת ולשלוח אותה להמשך טיפול מסודר ללא פאניקה. אין ספק שהשירות הזה הוא חדשני ועוד צריך להכיר אותו בכדי לדעת למקסם אותו" הוסיפה ד"ר בר דיין. רוסט הוסיפה: “לא מצאתי את העגיל ופתאום הילדה אמרה לי שהיא בלעה אותו, נבהלתי נורא. ד"ר בר דיין עזרה לי ברגע אמת ועזרה לי ברגע מאוד קריטי עבורי הודות לשירות המדהים הזה אני אסירת תודה"

שירות "רופא הילדים שלי" מאפשר להורים לשוחח עם רופא הילדים האישי שלהם באמצעות שיחת טלפון או ווידאו החל מהשעה 19:00-23:00 בימי חול, בשבתות ובחגים בהם המרפאות סגורות ולא קיים מענה שלא ניתן בחדרי מיון או מוקדי רפואה דחופה. על מנת לתאם את שיחת הייעוץ עם הרופא, ההורים יכנסו לאפליקציה של מכבי ויבקשו ליצור קשר עם רופא הילדים. במידה והרופא המבוקש אינו פנוי, מוצג בפניהם מספרם בתור לשיחה עם הרופא שיצור איתם קשר כאשר יתפנה. טכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך בעולם, תאפשר להורים לקבל שיחת וידאו חוזרת מהרופא, דרך האפליקציה, גם אם סגרו את היישום בנייד. שיחת הווידאו מאפשרת להורים להציג בפני הרופא את מצבו של הילד אם קיבל מכה או סובל מחום גבוה להציג בפניו את האזור הכואב וכך לאפשר לרופא לקבל החלטה מדויקת לגבי המשך הטיפול.

עד כה, כבר הצטרפו לשירות החדש כ 140 רופאי מכבי ברחבי הארץ המטפלים בכ- 140,000 ילדים סך הכל. בהמשך צפויים רופאים נוספים להצטרף לשירות. השירות מיועד לתת מענה מיוחד לתושבי הפריפריה ולמתגוררים בישובים מרוחקים כך שיקבלו  מענה זמין ומהיר גם בשעות הלילה. כל הרופאים שייקחו חלק בשירות זה, עברו הכשרה מלאה לשימוש בערכת הפעלה ממוחשבת המותקנת בביתם, שאף תאפשר להם לחתום על הפנייה לבדיקה או על מרשם לתרופה באופן דיגיטלי.

"מדובר בבשורה של ממש עבור 8,860הורים חברי מכבי בחיפה. אין לי ספק שככל שהשירות יתקדם ויוכיח את עצמו הציבור יבין שמדובר פה במשהו אחר. הורים שנמצאים בעבודה לא חייבים לעזוב הכל ולהתחיל לרוץ עם הילד ויכולים לחסוך הרבה זמן ודאגה מיותרת. אגב, גם בחופשות פרטיות בחו"ל במקומות זרים אנחנו נהיה שם בשביל לתת טיפול ראשוני וזאת בשורה ענקית מבחינת המבוטחים של מכבי" סיכמה ד"ר בר דייןרופאה מומחית לרפואת ילדים במכבי שירותי בריאות בחיפה.

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com



עוד בבריאות