הצעה למתן הנחה בתשלום מים להשקיית גינות פרטיות

בעקבות פניית חבר מועצת העיר , רמי לוי יעלה ראש העיר יונה יהב הצעה למתן הנחה בתשלום מים להשקיית גינות פרטיות ומשותפות בישיבת מועצת העיר

ממש לפני תקופת החגים פנה חבר מועצת העיר רמי לוי בשאילתה לראש העיר יונה יהב ובה בקש לברר מדוע היום כאשר אין מחסור במים ורוב המים להשקיית גינות מגיע ממתקני התפלה לא מחזירים את ההנחה כבעבר?

שאילתה לראש העיר רמי לוי צילום יח"צ

שאילתה לראש העיר רמי לוי צילום יח"צ

חשוב לציין, כי בעבר הייתה קיימת הנחה במים בעיר חיפה לבעלי גינות פרטיות בכל הקשור להשקיית גינות בבתים פרטיים ובגינות משותפות. ההנחה בוטלה בשנת 2008 עקב מחסור במים והצעדים שננקטו היו לעודד חיסכון במים גם בגינות פרטיות . בשנת 2010 הוקם תאגיד המים מי כרמל שכפוף לחוק תאגידי מים וביוב התשס"א – 2001 , הקובע כי תעריפי המים והביוב בתאגידי המים בכל הארץ הינם תעריפים אחידים אשר נקבעים ע"י מועצת רשות המים הממשלתית.

רמי לוי, חבר מועצת העיר: "עקב ביטול ההנחה וייקור בתעריפי מים, בעלי גינות פרטיות רצפו את הגינות או לחילופין השאירו את הגינה שוממה ועלובה, כנ"ל הגינות בבתי המשותפים. החזרת ההנחה, גם עם סמלית, תעודד אזרחים רבים לגנן את גינתם ולדאוג לסביבתם. בזאת תצא גם העיר חיפה נשכרת בכך שתהיה יפה יותר ושופעת בירוק."

כאמור, יונה יהב ראש העיר יעלה את הצעתו של חבר מועצת העיר רמי לוי בישיבה הקרובה ויבקש את אישור חברי הקואליציה לנושא.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה