5 טיפים למנהל המתחיל

ניהול מלווה בשורה ארוכה של דילמות והתלבטויות. פעולת הניהול מורכבת מכפי שנהוג לחשוב, בעיקר עבור מי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום. הדרך הנכונה להתמודד עם האתגר היא להכיר כמה טיפים בסיסיים ולא לפחד לעשות טעויות

 

כל עובד מעוניין להתקדם בסולם הדרגות ולהגיע למשרת ניהול מתגמלת. יחד עם זאת, האתגר מלווה גם בלא מעט קשיים. המנהל נדרש להתמודד עם שורה ארוכה של דילמות והתלבטויות על בסיס יומי. זו פעולה קשה וכמעט בלתי אפשרית עבור מנהלים שנמצאים בתחילת דרכם. בדיוק בגלל זה כדאי להם להכיר את הטיפים באים:

 


  1. קבלו החלטות בצורה עצמאית

 

גם מנהל מתחיל יכול וצריך לקבל החלטות באופן עצמאי. ההחלטות הן אלו שמגדירות את סגנון הניהול שלו מאפשרות לו לאחר מכן גם ללמוד מטעויות.

קבלת החלטות באופן עצמאי מבוססת על ניסיון העבר, המידע שנמצא ברשות המנהל והפידבקים שמגיעים מהשטח. סנכרון נכון בין הנתונים יאפשר למנהל לקבל את ההחלטות בצורה עצמאית ולהוכיח את נחיצותו עבור המערכת.

 

  1. בזרו סמכויות

 

ניהול טוב מאפשר לכם לנוח על זרי הדפנה בזמן שהפעולות מבוצעות היטב. כדי להגיע למצב כזה של פיתוח מנהלים עליכם לבזר סמכויות. זהו את נקודות החוזק של הארגון, פרגנו לעובדים מוכשרים ועודדו אותם ליטול יוזמות. בזרו אליהם סמכויות בהדרגה ועקבו אחר ביצועים כדי למנוע טעויות מיותרות.

 

המנהל נדרש להתמודד עם שורה ארוכה של דילמות והתלבטויות

המנהל נדרש להתמודד עם שורה ארוכה של דילמות והתלבטויות

 

  1. קבעו סדר עדיפויות

 

מותר לדחות למחר דברים שלא יכולים להיעשות היום ואי אפשר לנהל ארגון, חברה, עסק או מוסד בלי לקבוע סדר עדיפויות ברור. התפקיד שלכם כמנהלים הוא להביא לידי ביטוי את סדר העדיפויות שהכי נכון לחברה.

קבעו סדר עדיפויות מוקדם ככל האפשר, אבל במקביל גם גלו גמישות. הגיבו לאירועים שמתרחשים בזמן אמת והשתמשו בסדר העדיפויות כמצפן כללי לבדיקת קצב ההתקדמות.

 

  1. בקשו עזרה

 

כל מנהל צריך עזרה בתחומים מסוימים, בעיקר כאשר מדובר באדם שעושה את צעדיו הראשונים בתפקיד. את העזרה אפשר לבקש מקולגות בתפקידים דומים וגם מעובדים זוטרים יותר.

בקשת עזרה היא לא סימן לחולשה, אלא להיפך. העזרה מעידה על כך שהמנהל בטוח בעצמו ומעוניין להשתפר ולהשתדרג. גם המעסיקים מעריכים מנהלים שיודעים לבקש עזרה במקום לנסות לפתור את כל הבעיות בעצמם. בנוסף, בקשת העזרה מתחברת לביזור סמכויות ולחשיבות של סדר עדיפויות.

 

  1. אל תפחדו לעשות טעויות

 

קחו אחריות על ההחלטות שלכם, אבל אל תפחדו לעשות טעויות. זכרו שטעות היא הדרך היעילה ביותר להסיק מסקנות ולהתפשר. למרות שהמטרה היא כמובן לצמצם למינימום את הטעויות הניהוליות שנעשות לאורך הדרך, אין סיבה להיבהל מהן.

כל טעות היא פתח לנקודת מחשבה חדשה ולפרספקטיבה מרעננת. נצלו את הטעות הקיימת ובדקו מה אפשר ללמוד ממנה לטובת פיתוח סגנון ניהול אפקטיבי, טוב ומתקדם יותר מאי פעם.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעסקים