21 שנים של זיכרון

21 שנים לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל, כ־1,700 תלמידי חטיבה ותיכונים מחיפה עברו בתערוכת "אוהל זכור" המסורתית

"אנחנו דור העתיד רוצים לדאוג שלבאים אחרינו ילדי המחר תהיה את היכולת להשתמש בכוח החיובי של המילים כהרגל ולא כסיסמה"

מתוך טקס הזיכרון. "אנחנו דור העתיד רוצים לדאוג שלבאים אחרינו ילדי המחר תהיה את היכולת להשתמש בכוח החיובי של המילים כהרגל ולא כסיסמה"

טקס הזיכרון העירוני לציון 21 שנים לרצח ראש ממשלת ישראל ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל, התקיים השנה בבית נגלר שבקרית חיים בהשתתפות: ראש העירייה, יונה יהב, ראש העדה האסלמית אחמדית, האמיר מוחמד שריף, ראש מכינת רבין בחיפה, עמרי שפרוני, חברי מועצת הנוער העירונית, תלמידי תיכון קרית חיים וחברי תנועות נוער.

ראש העירייה סיפר על התחנות בחייו של רבין שהצטלבו בחייו האישיים, החל משירותו הצבאי כשרבין שימש כרמטכ"ל, דרך פעילותו הציבורית והפוליטית ועד המבזק הראשון בו הודיעו כי נורו יריות לעברו של ראש הממשלה. "הזמן חולף, החיים נמשכים אך הפצע ממאן להגליד. את שאיבדנו בערב ההוא בכיכר איש לא יחזיר. התום שהיה בנו חולל לבלי שוב. ידו של קין באחיו הפכה לנחלת ההיסטוריה המודרנית של מדינת ישראל והשחיתה בנו תמצית קיומנו המיוחד בארץ הזו".

האמיר מוחמד שריף אמר בטקס כי חיפה צריכה לשמש דוגמה לדרך בה דתות שונות יכולות לחיות ביחד בשלום ובהרמוניה מבלי לערב דת בפוליטיקה. "על כולנו" אמר האמיר שריף "החיים בחברה דמוקרטית לפעול יחד על מנת למנוע את הרצח הבא. לצערי ההסתה עדיין קיימת בשני הצדדים ואני חושש כי לא למדנו דבר".

ראש מכינת רבין בחיפה, עמרי שפרוני, הוסיף: "האחריות נגד ההסתה היא עלינו, הציבור המתון מימין ומשמאל, שצריך לקום ולהציב גבולות ברורים להסתה ולהשתלחות חסרת הרסן. אסור לנו להקל ולעבור על סדר היום ראש באף אמירה מסיתה או פוגענית של אף טוקבקיסט או פוליטיקאי".

את הטקס חתמו חברי מועצת הנוער העירונית עומר אילוז ושי אטקין שאמרו :"אנחנו דור העתיד רוצים לדאוג שלבאים אחרינו ילדי המחר תהיה את היכולת להשתמש בכוח החיובי של המילים כהרגל ולא כסיסמה עלינו סיימו חברי מועצת הנוער את דבריהם להבטיח – כי מחר יהיה יותר טוב יותר". את הטקס הפיקו המחלקה לקהילה בעיריית חיפה בימוי אריאל קוזלובסקי ודורון צור.

טכס הזיכרון פתח את אירועי הזיכרון לרצח רבין בחיפה, במסגרתם השתתפו כ־1700 תלמידי חטיבות הביניים, התיכונים וחברי מועצות תלמידים בתערוכת "אוהל זכור" – מפעל ההנצחה למורשתו של יצחק רבין ז"ל המתקיים זו השנה התשיעית בחיפה. בחיפה עבר השנה האוהל כמספר תערוכות נודדות אשר מוצגות בבתי ספר, מרכזי נוער ובהיכל העירייה. הפעילות בתערוכה מתבצעת ע"י מדריכי הנוער העובד והלומד, חברי קיבוץ המחנכים של דרור ישראל, וחיילי פרק המשימה הלאומית המדריכים במסגרות שונות ברחבי העיר.

התערוכה מתארת את חיי יצחק רבין, פועלו ומורשתו כאשר האוהל מהווה מרכז לשיח פתוח בנושא החברה והדמוקרטיה הישראלית, השבר הנורא בעקבות הרצח, האירועים שקדמו לו, והאתגרים העומדים בפני הדמוקרטיה הישראלית היום.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה