תקלה בטיחותית שהייתה יכולה להסתיים בסכנת חיים

לקוח נכה, שרכש רכב חדש ותקול מחברה מוכרת, טורטר לא פחות מ-20 פעם למוסך ובכל פעם נשלח לביתו.
לקוח נכה, שרכש רכב חדש ותקול מחברה מוכרת, טורטר לא פחות מ-20 פעם למוסך ובכל פעם נשלח לביתו. ״מדובר בתקלה בטיחותית שהייתה יכולה להסתיים בסכנת חיים ואפילו מעבר לכך״,

אמר עו״ד זיו אור, מתמחה במשפט מסחרי ואזרחי שמטפל במקרה*

רבים מעדיפים להשקיע ולקנות רכב חדש שיבטיח להם ראש שקט וימנע מהם להגיע לתיקונים במוסך בשנים הראשונות לרכישה. גם מ׳, תושב מרכז הארץ, רכש בשנת 2012 רכב חדש מסוג סקודה יטי (Yeti), שנחשב בטיחותי, חזק וחסכוני. אולם, לאחר פחות משבועיים, החל לשמוע רעידות ונקישות במהלך האצת הרכב. מ׳, בן 68, נכה בשתי רגליו שסובל ממחלות כרוניות, פנה לחברה ממנה רכש את הרכב ונתבקש להגיע למוסך לצורך בירור, שם הוא טוען, תלונתו לא נבדקה. כשבוע לאחר מכן פנה שוב למוסך בטרוניה כי ישנן רעידות בתחילת הנסיעה, צריכת דלק מוגברת, ובעיות כלליות בתיבת ההילוכים ושוב טענו בפניו העובדים כי הרכב תקין לחלוטין. חודשיים וחצי לאחר רכשת הרכב, שלח מ׳ מכתב לחברה וביקש לסיים את הטיפול ברכבו ולהביא את הפרשה לסיומה. הוא זומן לבדיקה במוסך המרכזי, שם נערכה נסיעת מבחן של כ-15 דקות ונאמר לו שהרכב תקין. כך, במהלך שלושה חודשים תמימים מיום רכישת הרכב, הגיע מ׳ למוסך לא פחות מ-20 פעם – ובכל פעם מחדש נשלח לביתו ללא פיתרון. ב-4.11.12 התבקש מ׳ להביא את רכבו למוסך מכיוון שהעובדים במקום יוצאים לחופשת גיבוש בצפון הארץ וזו הזדמנות לבחון את טענותיו לעומק. כשאסף את הרכב, לא נמסרה לו אבחנה מאותה בדיקה ממושכת.

אבל הסיפור לא מסתיים כאן – מ׳ פנה לקבלת חוות דעת מקצועית של שמאי רכב מוסמך, שאיבחן את התקלה בתיבת ההילוכים והסיר את הספק כי מדובר בתקלה. לאור זאת, פנה מ׳ לחברה וביקש לבטל את עסקת הרכישה ואפילו לא זכה לתגובה. רק לאחר שפנה לחברה באמצעות עורך-דין, הסכימו להכיר שם שמדובר בתקלה בתיבות ההילוכים הרובוטיות כפולות המצמד (DSG) המותקנות בדגמי פולקסווגן השונים (כולל אודי, סיאט וסקודה) המשווקים בישראל, וגם זאת רק לאחר הליך של תביעה ייצוגית שלהערכת מגישיה קיימים עשרות אלפי כלי רכב אשר שווקו בין 2009 ל-2011.

התביעה לביטול העסקה, שהוגשה לבית משפט השלום בנתניה על ידי עו״ד זיו אור, המתמחה במשפט מסחרי ואזרחי ואשר מטפל במקרה הנ״ל, התקבלה באופן חלקי  .וכעת הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי.

״מדובר בטרטור קיצוני של לקוח תמים שקנה במיטב כספו רכב חדש. כמו כן, חשוב לזכור כי לא מדובר באדם בריא שכוחו במותניו. ההתנהלות של החברה – אי מענה לבעיותיו של התובע, התעלמות מפניותיו הרבות ועוד – מבזה ומשפילה בכל קנה מידה אנושי. השאלה ״מה היה יכול לקרות, מידה ולא היה פונה לייעוץ משפטי, נשארת פתוחה ואמורה להטריד כל אדם שראשו על כתפיו. מדובר בתקלה בטיחותית שהייתה יכולה להסתיים בסכנת חיים ואפילו מעבר לכך״, סיכם עו״ד אור.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט