בביאליק לא מתעללים בבעלי חיים

13 שנים, 13 כיתות בכל שנה, מרצים בהתנדבות והכל למען מטרה אחת – מניעת התעללות בבעלי חיים בקרב תלמידים בקרית ביאליק

בתמונה: ממבה ורות בתצוגת אילוף בדרכים חיוביות. "סביר להניח שהתלמידים שנוכחו בהרצאות אלו לא ייקחו חלק בהתעללות בבעלי חיים"

בתמונה: ממבה ורות בתצוגת אילוף בדרכים חיוביות. "סביר להניח שהתלמידים שנוכחו בהרצאות אלו לא ייקחו חלק בהתעללות בבעלי חיים"

זו השנה ה־13 שבה מועברות הרצאות נגד התעללות בבעלי חיים באורט ביאליק על שם פיינשטיין ביוזמת בתיה בר, החברה בקרן למען בעלי חיים במשרד להגנת הסביבה ובשיתוף אגודת צער בעלי חיים חיפה.

ההרצאות מועברות על ידי וטרינר האגודה, ד"ר ערן מרקוביץ, בהתנדבות, לכל תלמידי שכבת י' באורט ביאליק ע"ש פיינשטיין, כולל תלמידי כיתות תקשורתיות pdd  וכיתת החינוך המיוחד. בפרויקט משתתפים 13 כיתות במועדים השונים.

ההרצאות מועברות בליווי מצגות וסרטונים במגוון נושאים הקשורים לרווחת בעלי חיים בדגש מיוחד על מניעת התעללות בהם, הסיבות שגורמות להתעללויות והדרכים למניעתן. לתלמידים מוצגים המחקרים המראים את הקשר הישיר בין אלימות כלפי בעלי חיים ואלימות כלפי בני אדם. התלמידים נחשפים לחוק צער בעלי חיים, מניעת התעללות בחיות משק בחסות הממסד ועל הצורך בפיקוח על ניסויים בבעלי חיים, כולל מידע על מחלת הכלבת.

כמו כן, לומדים בני הנוער על פעילותה של אגודת "צער בעלי חיים חיפה" שפועלת למעלה מחמישים שנה במתן מחסה, טיפול רפואי, הצלה ומציאת בתים לבעלי חיים עזובים ונטושים.

במהלך המפגש המאלפת רות אדר מסבירה לתלמידים על חוק הכלבים המסוכנים, תוך הדגשה למי מותר להחזיק בהם ובאילו תנאים. במהלך המפגש מוצגים מספר תרגילי אילוף על מנת להראות שאפשר לאלף כלבים בדרכים חיוביות וללא הפעלת כוח כלשהו.

לדברי בתיה בר הרצאות אלו מעלות את המודעות ומעוררות חמלה ורצון לעזור לבעלי חיים במצוקה, הזקוקים לבני האדם כדי לשרוד , וכן ההבנה שגם לבעלי חיים יש רגשות, זכות לחיות בכבוד וחוק שמגן עליהם: "סביר להניח שהתלמידים שנוכחו בהרצאות אלו לא ייקחו חלק בהתעללות בבעלי חיים, ויתרה מכך, ימנעו מאחרים לעשות זאת וידווחו על כך לגורמים המתאימים, כפי שהצענו להם ובכך ימנעו את ההתעללות הבאה".

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, הודה לבתיה בר על יוזמתה והתמדתה בקידום הפרויקט החשוב: "לא בכדי הענקנו השנה לבתיה בר את אות יקירת העיר על פעולתה ההתנדבותית. אני רואה חשיבות רבה בקידום הפרויקט בבתי הספר מתוך הבנת הנושא והשלכותיו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק