מצילים חיים בארמון

סדרה של מקרי החייאה נרשמה לאחרונה במרפאת היועצים של כללית ארמון בחיפה
 

אטל קמינר עם ביתה והצוות שהציל את חייה. הרופא ד"ר ג'מאל אנואר והאחות רוז רוחאנה החלו מיד במתן טיפול תומך. צילום: כללית

אטל קמינר עם ביתה והצוות שהציל את חייה. הרופא ד"ר ג'מאל אנואר והאחות רוז רוחאנה החלו מיד במתן טיפול תומך. צילום: כללית

צוות מרפאת כללית –  ארמון בחיפה ממשיך לצבור זכויות על הצלת חיים, על אף שמדובר במרפאה עם יועצים מומחים והפונים מגיעים אליה לא על רקע של בעיה רפואית דחופה. הפעם זכה הצוות להציל את חייה של אטל קמינר בת 86, אשר הגיעה למרפאה לשם בדיקה אצל רופא עור. בעודה  בחדרו של רופא העור, במהלך שיחה עמו, התמוטטה ואיבדה את ההכרה.

מספר יוסי לוי, המנהל האדמיניסטרטיבי במרפאת ארמון של כללית: "כרבע שעה קודם לכן שוחחתי עם המטופלת והתרשמתי מחיוניותה ואף החמאתי לה שהיא נראית צעירה מגילה. כ- 15 דקות מאוחר יותר הוזעקתי בדחיפות למחלקת עור כי מטופלת התמוטטה ושרועה על הרצפה ללא הכרה. הופתעתי לגלות שזו אותה אישה עמה שוחחתי קודם".

הרופא ד"ר ג'מאל אנואר והאחות רוז רוחאנה החלו מיד במתן טיפול תומך, כשיוסי מסייע בידם ואף דואג להזמנת ניידת טיפול נמרץ. המדדים נמצאו גבוהים במידה ניכרת והיה חשש אמיתי לחייה. לשמחת כולם הטיפול התומך שנתן הצוות למטופלת הביאו לשיפור במצבה ועוד טרם הגעת הנט"ן החלה להתייצב, נשימתה נעשתה מסודרת והיא שבה להכרה. המטופלת פונתה לבי"ח כרמל.

מה רבה היתה ההתרגשות שלאחר זמן קצר, התבשרו כי גברת קמינר שבה לאיתנה ואף הגיעה למרפאה כדי להודות לצוות שטיפל בה וכן לעבור את בדיקת העור שהיתה מלכתחילה הסיבה להגעתה למרפאה.

במהלך השנתיים האחרונות הציל הצוות את חיי הם של מספר מטופלים שהגיעו למרפאה לבדיקה שגרתית ללא קשר לאירוע ההתמוטטות. בכל המקרים גילה הצוות מיומנות רבה והגיב במהירות ובמיומנות. מסכם יוסי: "לי אישית זו תחושת שליחות אדירה לראות מטופלים שעזרתי להם בשעת חירום פוקדים אותנו שוב".

אטל קמינר מסכמת את החוויה המפחידה בחיוך של הכרת תודה: "מצאתי עצמי שרועה על הרצפה, כשראשי מונח  על כר. ראיתי זוגות של עיניים טובות מביטות בי ומעודדות אותי בעדינות רבה לפקוח עיניים ולהתיישב, בדיעבד אני יודעת שהיו אלה הרופא והאחות והמנהל האדמיניסטרטיבי של מרפאת ארמון. למרות הסיטואציה המבהילה, הצוות בארמון הצליח להרגיע אותי וכן גם הטיפול המסור שניתן לי בחדר המיון בכרמל, הם נתנו הרגשה שאני מטופלת בידיים טובות ומקצועיות. אני מבקשת להודות להם ולאחל להם שנים רבות של המשך עבודה מכל הלב באופן הכי אנושי ובמקצועיות כפי שהם נהגו איתי".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות