"תמיד טוב לחזור לחיפה. האהבה שאנחנו מקבלים מציתה מחדש בכל פעם את המנועים שלנו כלהקה. מקווה להיפגש עם הרבה אנשים עם אש בעיניים בחמישי במועדון ביט בחיפה." אלי לולאי, רוקפור.

בחמישי הקרוב מגיעה להקת רוקפור האגדית להופיע במועדון הביט. מההופעות הראשונות בעיר מאז האיחוד ההיסטורי של הלהקה לפני כשנתיים. להקת רוקפור היא מהלהקות החשובות, הבולטות והמשפיעות ביותר של ישראל בעשרים השנים האחרונות.
האיחוד. רוקפור בביט. אלבום פרטי

האיחוד. רוקפור בביט. אלבום פרטי

בחמישי הקרוב מגיעה להקת רוקפור האגדית להופיע במועדון הביט. מההופעות הראשונות בעיר מאז האיחוד ההיסטורי של הלהקה לפני כשנתיים. להקת רוקפור היא מהלהקות החשובות, הבולטות והמשפיעות ביותר של ישראל בעשרים השנים האחרונות. במהלך שנות קיומה, הוציאה הלהקה מעל עשרה אלבומים שחלקם הפכו לנכסי צאן ברזל ('האיש שראה הכל', 'בחזרה לשבלול'Supermarket ,) ושיתפה פעולה עם אמנים רבים, ביניהם: אביב גפן, נינט טייב, ירמי קפלן ועוד רבים אחרים. בשנת 2000, רוקפור הוחתמה בחברת התקליטים האמריקאית Rainbow Quartz, קיימה מאות הופעות ברחבי ארה"ב ואירופה והופיעה לצד שמות גדולים כמו Blondie, The B-52's ו- Dave Matthews Band. בשנה החולפת הודיעו חברי הלהקה על חזרתו של אלי לולאי, סולן הלהקה לשעבר, שעזב לפני עשור. כל הכרטיסים להופעות האיחוד נמכרו כעבור ימים ספורים והלהקה אף הופיעה לראשונה באמפי שוני שהיה מלא עד אפס מקום. במקביל הם שיחררו את חלקיקי אבק שהתנגן ללא הרף בתחנות השונות והעבודה המשותפת הולידה שירים חדשים נוספים, ביניהם את "נמר של נייר", סינגל שני שגם אותו הוציאו במהלך השנה. על הבמה נמצאים שלושה מחברי ההרכב המקורי – אלי לולאי, ברוך בן יצחק ומרק לזר, אליהם הצטרף יקי גני על הקלידים ולאחרונה גם איתמר לוי שתפס את עמדת המתופף וביחד הם הרימו מופע רוק סוחף ומרגש הכולל מגוון שירים מאלבומי הלהקה ולהיטים מהרפרטואר המוכר שכולנו גדלנו עליהם כמו; "הכעס", "חור בלבנה", "מכונת הזמן", ושירים מתוך האלבום "בחזרה לשבלול", מחווה לאלבומים המיתולוגיים של אריק איינשטיין ושלום חנוך. בין השירים; "אבשלום", "מה איתי" ועוד.

אלי לולאי, רוקפור, חוזרים עם הלהקה?

לפני כשנתיים, אחרי עשור שבו החלטתי להיפרד מרוקפור כדי להבין מי אני כאינדיווידואל והאם אני רוצה להמשיך את דרך החתחתים הזאת של חיי מוסיקאי בישראל ובכלל, ואחרי שיצאתי לחיפוש עצמי שבו בין השאר כתבתי שני אלבומי סולו כשאת השני לא שחררתי עדיין, ניצת בי הצורך והגעגוע לחזור לסיבוב חדש ממקומות אחרים ולהיפגש שוב עם חברי מרוקפור, שגם הם עברו לא מעט בעשור שבו לא היינו יחד. כבר בפעם הראשונה בה נפגשנו, הבנתי שביחד, כשכל אחד מאיתנו במקום הנכון שלו, יש קסם וניצוץ של יהלום. כימיה זה משהו שאין מילים להסביר אותה. ככה גם היו החזרות וההופעות איחוד שלנו. צחקנו המון, ניגנו בלי סוף ונזכרנו בחוויות משותפות מפעם. התחלנו כמעט מיד לכתוב שירים חדשים. השנתיים האחרונות היו מלאות כמובן בעליות וירידות. רוקפור היא ענף בפני עצמה בעץ המוסיקה הישראלית בעיני, בצורת הכתיבה ובצליל שלה. בחודשים האחרונים אנחנו עובדים על שירים חדשים שכולנו מקווים שיהפכו בקרוב לאלבום חדש שקודם כל ירגש אותנו.

איך זה לחזור לחיפה?

תמיד טוב לחזור לחיפה. בכל מקום בו היינו, יש גרעין של אנשים שיוצא איתנו למסע חוויתי במשך ההופעה ומבהיר גם לנו שהמוסיקה של רוקפור עדיין רלוונטית ועובדת. מקווה שכך יהיה גם באלבום והשירים החדשים. האהבה שאנחנו מקבלים מציתה מחדש בכל פעם את המנועים שלנו כלהקה. מקווה להיפגש עם הרבה אנשים עם אש בעיניים בחמישי במועדון ביט בחיפה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה