קרית ביאליק למען הצלת חיים

עובדי עיריית קרית ביאליק עברו בחודשים האחרונים קורס עזרה ראשונה של מד"א והצטרפו לפרויקט "נאמני חיים"

טקס סיום קורס נאמני חיים לעובדי קרית ביאליק. "כל המציל נפש אחת בישראל כאלו הציל עולם ומלואו״. צילום: דוברות עיריית קרית ביאליק

טקס סיום קורס נאמני חיים לעובדי קרית ביאליק. "כל המציל נפש אחת בישראל כאלו הציל עולם ומלואו״. צילום: דוברות עיריית קרית ביאליק

ביום ראשון (20.11) נערך טקס חגיגי בו הצטרפו עשרות עובדי עיריית קרית ביאליק באופן רשמי לפרויקט הדגל של מד"א, "נאמני חיים". לאחר קורס ייחודי שעברו על ידי מיטב מדריכי הארגון. בין נאמני החיים הטריים, קב"ט העיר, מנהלת המוקד העירוני, אנשי פיקוח ושיטור, אנשי חינוך ועוד עובדים שנותנים שירותים מגוונים לתושבים.

 

 

במעמד הטקס קיבלו המשתתפים תיק עזרה ראשונה, ווסט "נאמן חיים" של מד"א ומכתב אישי מראש העירייה שהצהיר, כי בשל ההצלחה ייפתח בקרוב מחזור נוסף עבור עובדי העירייה ולאחריו יפתח קורס עבור תושבי קרית ביאליק.

 

הרעיון העומד בבסיס המיזם הענק והחדשני שזכה לשם "נאמני חיים", הוא שכל אזרח שעבר בשלב כלשהו הכשרה בסיסית של כ־20 שעות בעזרה ראשונה, מסוגל לבצע פעולות החייאה בסיסיות בחולה שלקה בדם לב – ובכך להגביר את הסיכויים להציל את חייו. אולם, במטרה לצמצם עוד יותר את זמן ההגעה לחולה שלקה בדם לב ולהעמידו על הזמן הקצר ביותר, הוחלט לגייס לטובת הפרויקט כל אזרח שמעוניין בכך שהינו מעל גיל 18 והוא בעל הכשרה בסיסית בעזרה ראשונה.

 

מערכת איתור מיוחדת של מד"א הפועלת באמצעות יישומון (אפליקציה) תאתר את כל נאמני החיים שנמצאים במרחק של דקות בודדות מהמקום בו דווח למוקד מד"א על חולה שנזקק להחייאה ותזניק אותם למקום במקביל להזנקת צוותי מגן דוד אדום ולהדרכה טלפונית הניתנת על ידי החובשים והפארמדיקים במוקדי מד"א – זאת עד להגעת איש צוות של מד"א למקום האירוע.

 

דוקורסקי הודה למנהל מרחב כרמל במד״א, שמעון ביטון, ולמפקח הרפואי, ארז גלר, על היוזמה המבורכת: ״אני רואה חשיבות רבה בהמשך והעמקה של שיתוף הפעולה בין עיריית קרית ביאליק ומד״א להגברת הסיכויים להצלת חיי אדם״. דוקורסקי אף ציין את ההיענות הרבה מצד עובדי הרשות להשתתף במיזם החדשני.

 

״זה עוד נדבך חשוב וערכי בהעצמת ההון האנושי שיצא לדרך", ציינה מנהלת פיתוח ארגוני בעיריית קרית ביאליק, מיכל הברמן. "אנו מצפים להמשך שיתוף הפעולה הפורה עם מד״א. כל המציל נפש אחת בישראל כאלו הציל עולם ומלואו״

 

"עובדי עיריית קרית ביאליק והעומד בראשה, אלי דוקורסקי, נרתמו באופן מיידי להשתתף בפרויקט 'נאמני החיים' של מד"א", הוסיף מנהל מד"א במרחב כרמל והמחוז הצפוני בחירום, שמעון ביטון. "מדובר בפרוייקט שחשיבותו היא הצלת חיים, והרצינות והאחריות אותה גילו בעיריית קרית ביאליק תרחיב את המענה מציל החיים של מד"א. שיתוף הפעולה הטוב הקיים בין מד"א לעיריית קרית ביאליק ממשיך להתחזק ומשמעותו שיפור השירות לרווחת תושבי העיר כולה".

 

מנכ"ל מד"א, אלי בין, סיכם: "ברצוני להודות לעשרות עובדי עיריית קרית ביאליק על השתתפותם בקורס, ועל הצטרפותם לפרויקט 'נאמני החיים' של מד"א. הנני סבור שתרומתם לפרויקט ולמשימת הצלת החיים תהיה גדולה. אני קורא לציבור הרחב להמשיך להצטרף ולהיות 'נאמן חיים', ובכך לקחת חלק במשימה החשובה הזאת. יש בידכם את הכוח לעזור לנו להמשיך ולהציל חיים בכל מקום ובכל עת".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק