שמעת מה שמעתי – הפסקול השבועי

שמעון בוסקילה ואליעד מראים איך עושים דואט, אביגייל רוז בשיר חדש, טיפקס מביאים נושא חדש לסדר היום הציבורי ושלמה ארצי חוגג יום הולדת פנסיה. הפסקול השבועי

שמעון בוסקילה ואליעד – לנשום

דואט – הכלאה בין שני זמרים, בין שני עולמות מוזיקליים. שילוב של אגו באגו, רצון סמוי להתעלות זה על קולו ועל ביצועו של זה. לעתים השילוב נראה תלוש, כמו נראה שנעשה כשעטנז שמטרתו רק למטרת בדיקה. ניסוי, תהייה וטעייה. ואולם, לעתים ההפרייה ההדדית, החיבור הווקאלי, עושה את העבודה.

דוגמאות בתחום לא חסרות. שלום חנוך ושרית חדד הביאו כל אחד את הסגנון שלו, למרות שחנוך נשאר יותר לז'אנר של חדד. עומר אדם ולירן דנינו גרמו למשחק בו אתה צריך לנחש מתי האחד שר ומתי השני מרוב דמיון וכעת מגיע תורם של שמעון בוסקילה ואליעד. במקרה הנדון בלתי אפשרי להתבלבל. גם בוסקילה וגם אליעד ניחנים בקול מובחן ובסגנון מוזיקלי שמשתדל לא להתרחק יתר על המידה כדי לשחזר את ההצלחה. בוסקילה, שכבר מיומן בדואטים (חפשו את האלבום שלו עם שירי מימון או עם מאיה בוסקילה) יודע לתת את המקום בלי להשתלט, ועל הדרך לתת את הטון שלו. אליעד יצר גם הוא סוג של תת־ז'אנר משלו בשנתיים-שלוש האחרונות, וכעת כששניהם מגיעים עם "לנשום" הביצוע, אין דרך אחרת להגדיר זאת – עונה להגדרה דואט.

בוסקילה מביא את הסלסולים העדינים שלו, אליעד מאט את המוזיקה שתתאים לסגנון שלו, וגם אם לעתים השיר הולך טיפ־טיפה למחוזות של בוסקילה – אליעד הוא לגמרי לא נספח, אלא חלק שווה בצמד. התוצאה נעימה לאוזן, גם אם לא מחדשת יותר מדי, אלא פשוט מביאה את המיטב מכל אחד ש"נושם" ביחד עם שותפו לשיר. מצד אחר – זאת בעצם מטרת הדואט, לא?

 

אור אדרי – הכל כלול

"כוכב נולד 10", שאחר כך הפך ל־3 (?) עונות של "הכוכב הבא". 9 עונות של "האח הגדול", 7 עונות של "הישרדות", 6 עונות של "מאסטר שף" ובתווך גם "משחקי השף", 5 עונות של "המרוץ למיליון", אחד אלוהינו. הרעיון פשוט – הז'אנר מצליח? הרייטינג תופח? בואו נמשיך ונמשיך עד שיימאס, עד שנימאס ונעבור לביצת הזהב הבאה. חבורת "רימון" הביאה לרדיו שלל בוגרים שחשבו שאם מסיקה את פלס את ברמן הצליחו – זה גם הזמן שלהם לעשות פולק גנרי. "הפרויקט של רביבו" לקח שירים ישנים ונתן להם טוויסט בעזרת רביב בן מנחם – והצמיח אינספור חקיינים ש"רק רצו לתת כבוד למקור", ולחשבון הבנק שלהם. סטטיק ובן אל תבורי פוצצו את הרדיו עם רגאטון (כן, כן, אבי הז'אנר בארץ הוא אלון דה לוקו, לא שכחתי לרגע) ואחריהם אינספור שירים שבעיקר המאיסו את המקור. ולמה כל ההקדמה הארוכה הנ"ל? אור אדרי, המגלם את דמותו של "בן לולו" הנהג בסדרה תאג"ד, החליט כי כל עוד הסדרה בפרונט של שיחות הברזייה – עדיף לנצל את המומנטום ולצאת בשיר משלו. התוצאה ברחבי הרשת והרדיו – הצלחה היסטרית וראיונות מכל עבר. התוצאה המוזיקלית – למרבה הצער רחוקה מאוד מהצלחה.

יש בי קושי "לקטול" שיר של אמן. בכל זאת הוא עבד עליו, חשב עליו ועיבד אותו עד שזיקק אותו ליצירה הסופית. ואולם התחושה שלי היא שמדובר בשיר מכוון מטרה – לנצל עד תום את הצלחת הסדרה ואהבת הקהל, גם אם זה על חשבון התוצר. ומה לעשות – התוצר פשוט פחות טוב. הז'אנר פוזל לים־תיכוני, רק ללא שום סלסול ראוי לשמו. המילים לא מתעלות יתר על המידה (מלבד השורה "אני בבריכה, ואת שם בים. שוכב לי לבד, ואת עם כולם", שמזכירה בקריצה את "אל תדאג" של אביב גפן). החמור מכל – ההרגשה היא שהצלחת השיר מזכירה את הצלחתו של הדמות הפרודית "דדי דדון" (אסי כהן), כלומר להיט שיגרום לאשכנזים למחוא כפיים ולהרגיש שהם מתחברים לצד המזרחי שבהם. וזאת התנשאות לא ראויה.

אגב אשכנזים – באופן מוזר ניתן לדמיין מה היה קורה אם השיר לא היה מולחן בצורה שתתאים לז'אנר הים־תיכוני, ואת השיר היה מבצע זמר בלה־קאנטו. האטה קלה של הקצב, משיכת ההברות בסיום המשפטים ובחירת זמר עם קול עוצמתי – אולי הייתה משנה את השיר מהקצה אל הקצה. כרגע מדובר בתוצר שנועד לרכב על ההצלחה עד שיגיע הלהיט הטלוויזיוני הבא.

 

אביגייל רוז – תני לרוח

לאחרונה עלתה הסדרה של רון כחלילי "אכלו לי שתו לי – הדור הבא". מכיוון שלא מדובר במדור ביקורת טלוויזיה נתעלם מצורת ההגשה, המרואיינים וההבדלים בין 3 פרקי הסדרה – ונתמקד בקונספט שבפרק הראשון, בו אשכנזים בעצם מותקפים על עצם היותם אשכנזים, פריווילגים שנהנו כל חייהם מתעדוף בכל מקום וכדומה. בסדרה עצמה חלק מהמרואיינים חשים צורך להתנצל, ולגמד את מה שקיבלו (או לא קיבלו). אביגייל רוז, בתה של הסופרת והמשוררת תלמה אליגון-רוז, החליטה ללכת הפוך על הפוך, וב־2008 כשהוציאה את אלבום הבכורה בעטה לכל עבר עם השיר "אלוהים תעזור לי". בשיר ביקשה רוז את עזרתו של בונה עולם, מכיוון שאין לה רקע קשה שעליו היא יכולה לבנות לצורך בניית אמפתיה. "רציתי להיות כוכבת, וההורים מימנו הכל/אלוהים תעשה שלא יהיה לי מה לאכול", התחננה בסרקסטיות. "אלוהים תעשה שאבי יחטיף לי מכה/שאמי תשתה, שאחי יתקע כדור ברקה". שנתיים לאחר מכן הגיחה לאוויר העולם "מאסטר שף" והראתה כמה צדקה רוז בשיר.

אחר כך הגיעו "מלחמה יום־יומית", "ואולי", "עוד מחכה לאחד" ועוד שיתופי פעולה מעניינים ושונים, אבל דווקא השיר הנ"ל הוא שנצרב לי בתודעה. כעת עובדת רוז על אלבום חדש, ו"תני לרוח" הוא הסינגל השלישי מתוכו. הקול של רוז נותר חד כתמיד. גם אם השיר נע על מי מנוחות, נדמה בטון שלה כאילו בכל רגע היא תתפרץ. הווקאליות שלה איננה עדינה לאוזן, והמילים, גם אם מדברות על אהוב שעזב, מייד מוסיפות "הוא הלך והוא היה סתם עוד בן זונה/לא, הוא לא שווה אף לא דמעה (ממש כמו שני יצהרי ב"י'בינתי", שמסבירה לחברה ש"אף אחד לא שווה את הדמעות, כפרה"). יש משהו עוצמתי, לעתים אפילו מעורר חשש, בשמיעת שיר של רוז. ואולי דווקא אלמנט ההפתעה, שמחזיק אותך דרוך לאורך כל השיר – הוא מה שבעצם עובד.

 

קרולינה – ענן

קרולינה עם שיר חדש, איזה כיף. אין דרך אחרת לתאר את התחושה מלבד כיף. יש אמנים, שאתה פשוט מחכה לתוצרים חדשים שלהם, ואין בדל של חשש שתתאכזב. לעתים מדובר דווקא בעלבון, שכן אתה כבר יודע בדיוק מה תקבל ועל כן הנינוחות. קרולינה מעולם לא הייתה כזאת. זרי דפנה? אולי בגינה השכונתית, בוודאי לא משהו שהיא יכולה או מרשה לעצמה לנוח עליו. ההתחלה הייתה בכלל רגאיי עם ההרכב "פאנסט" – ואז הגיעו סאבו, קותי וסוליקו והפכו אותה למלכת הסול והגרוב שהיא כיום. ב"בנות נחמה" היא גררה את שתי שותפותיה לטריו איתה אל עבר מחוזות לעתים פסיכדליים. ב"הבלדה על אביר החופש ובת גלים" רקחה עם אורי בראונר כנרות (בום פם, אוזו בזוקה ואפילו כמה שנים בבלקן ביט בוקס) שיר אהבה מהסבנטיז וב"שירת עבדים" שביצעה בשיתוף עם פרויקט 929 בהשראת ספר "שמות" הביאה את הבלוז לתנ"ך.

כעת, עם סינגל (שגם אותו מפיק סאבו) לקראת אלבום חדש, מביאה קרולינה שיר שהטוויסט שלו הוא ההתגברות המוזיקלית מרגע לרגע. ההתחלה עדינה, רק סינתיסייזר, ולאט לאט מצטרפים להם כלי הנגינה השונים. קודם התופים, אחר כך הכינורות ובהמשך כל השאר. בשיר "איך הוא שר" של דני רובס (כן, אני יודע, זה לא שיר על זוהר ארגוב) נעשה אותו טריק, של כלי נגינה שנוספים עד להשלמת השיר בבית האחרון. קרולינה מחקה את הסגנון, והקול שלה, שכידוע הוא נטול מגבלות מבחינת אוקטבות, ממתין בסבלנות בית־בית ועולה עם כלי הנגינה. השיר נגמר בדיוק כשאי אפשר להוסיף עוד נדבכים אליו, וכמו שמו – נעצר בענן.

 

טיפקס – לא היה לנו כלום

קובי אוז הוא אדם שצריך להקשיב לו ברצינות. ולמה יש צורך לומר את המשפט הנ"ל? מכיוון שלעתים מתייחסים אליו כאל דחקה. הכובע המצחיק, הסלסולים המוגזמים, המילים בחלק משירי "טיפקס" שכאילו לא לוקחות את עצמן ברצינות. אבל, ויש אבל גדול, כשמנקים את הערפל מגלים שמתחת לדמות המצחיקן יש אמן עם מסרים בוטים, לעתים פוליטיים ובעיקר חברתיים שכדאי, ואף חובה להקשיב לו.

קחו לדוגמה את "push the button" שלמרבה הצער לא ייצג אותנו באירוויזיון אחרי שנשר בחצי הגמר (כן כן, כולם אנטישמיים). מדובר בשיר פוליטי, מחאתי, שנעטף בלחץ פורץ דרך במונחים של אירוויזיון (מזכיר את סולן להקת faith no more, מייק פאטון, שיצא בפרויקט בשם mr bungle). בכלל, רוב שירי להקת "טיפקס" היו בעל גוון חברתי חזק, וקצרה היריעה מלהתייחס לעשרות (בהחלט עשרות) מאבקים חברתיים שבהם תמכו מילות השירים. משירים אנטי־משטרתיים, דרך שירים בגנות תרבות הבאבות ועד לתיאור מדויק של המגורים בפריפריה שלא זכו לאזכורים בשירי המיינסטרים.

כעת מביא אוז נושר חדש לסדר היום הציבורי – יום היציאה של יהודי ארצות האסלאם, שחל ב־30 בנובמבר. בשיר עצמו, שהקליפ שלו נעשה בשיתוף עם המשרד לשוויון חברתי מסופר סיפורה של רחל אוזן (אמא שלו, שגם פותחת את הקליפ בקטע מלל קצר), שברחה מטוניס עם פלישת הנאצים והפכה ממש לפליטה בארץ־ישראל עם הגיעה. חבלי וקשיי הקליטה של יהדות ערב מובילים את השומע מבית לבית. ההתחלה ב-42' עם הפלישה הנאצית, עשור לאחר מכן במעברת גן יבנה ואז מלחמת יום הכיפורים ב-73' דרך עיניה של אוזן.

השיר עצמו, גם אם זורם בקלילות בצורת בלדה "טיפקסית" ידועה (הלחן של יוני רועה), מביא את ההתמודדויות הקשות כשברקע ניחוח המסורת שאוז כל־כך אוהב לשלב (שישי בערב השבת נכנסת/שמחה וְחסד יורדים אל השכונה") ובסופן אופטימיות שמגיעה גם בפזמון ("לא היה לנו כלום מלבד האהבה בינינו/לא היה לנו כלום ובכל זאת הסתדרנו").

בימים שבהם אמנים מפחדים לבטא עמדות פוליטיות או חברתיות (לא, לעשות ראיון גנרי באחד ממוספי השבת ובו פשוט להעתיק את מה שציין קודמך מהשבוע שעבר, שהעתיק מקודמתו בשבוע שלפני – לא נחשב) – טוב שיש את אוז שמדבר על הנושאים החשובים באמת.

 

בשמחות – האזרח י' מאחל

אפשר לאהוב אותו, אפשר לשנוא אותו, אפשר שיימאס ממנו, אפשר לזלזל בו – אבל אי אפשר להתעלם ממנו. האיש ששולט ביד רמה בשוק ההופעות, בשוק מכירות הדיסקים ובגלי הרדיו, מראה לכולנו בכל דיסק חדש שלו שהוא עדיין כאן, והוא כאן כדי להישאר. נוסף על שלל הלהיטים שהוציא תחת ידיו, מתחזק ארצי בגיל 67, אותו הוא חוגג השבוע, את מעמדו כקונצנזוס על־ידי כתיבת טור שבועי בעיתון של המדינה, ויצירת דואטים עם זמרים עולים בעולם המוסיקה המקומי. השיר המצורף הוא אחד היפים בתקופה היחסית חדשה שלו, אופטימיות זה שם המשחק.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במגזין

 • קיץ בלי הזעה.

  איך מטפלים בהזעה בעונת הקיץ?

  הקיץ הזה יהיה נעים יותר: הכירו את המכשיר החדשני שמקל על אורח החיים, מכשיר המירה-דריי לטיפול בהזעת יתר וריח רע בבית השחי
 • ד"ר צח שרוני. תמונה: יחסי ציבור

  רגע לפני עונת הרחצה: הכל על ניתוחי חזה

  בחזה מורם: הקטגוריה המבוקשת ביותר בתחום הפלסטי היא שינוי גודל וצורת החזה; הפלסטיקאי ד"ר צח שרוני מנהל מרפאת כללית אסתטיקה מסביר הכל על ההליך
 • "נכנסתי לסטטיסטיקה", אמרה דינה בקול רועד.

  "הותקפתי מינית והחלטתי שזה בחיים לא יקרה שוב"

  מיומנה של סטודנטית: אחרי שלירז הותקפה מינית, היא החליטה שאיש לא יוכל לפגוע בה יותר
 • האם אני הבעיה? ממש לא.

  "למי את מחכה? את כבר לא ילדה. תתפשרי"

  מיומנה של סטודנטית: יש גיל מסוים שכבר מוזר להיות לבד. האם זה אומר שחייבים להתפשר?
 • "אם את נכנסת מהר מדי למיטה את זורמת. אם לא, את שמרנית"

  מיומנה של סטודנטית: נכנסתם למיטה והוא לא התקשר?
 • תוכיחי לה שהוא עושה לך טוב.

  מה עושים כאשר מפחדים להתאהב?

  איך מתמודדים עם הפחד מהתאהבות ומפגיעה, ופותחים שוב את הלב בפני האדם המיוחד?
 • "היא החברה הכי טובה שלי, אין דבר שהיא לא יודעת עליי ושאני לא יודעת עלייה".

  "התחלתי לצאת עם מישהו, והחברה הכי טובה שלי כועסת עליי"

  היינו עושות הכל ביחד. יוצאות, מבלות, מדברות על הכל. עכשיו התחלתי לצאת עם מישהו, ואני מרגישה שהיא כועסת עליי בגלל זה
 • "כיף לנו יחד, אבל עד שזה מגיע לאינטימיות"

  "כיף לי איתו, אבל אני לא נמשכת אליו"

  הכי כיף לי איתו בעולם. הוא מקשיב לי, מפנק אותי, מצחיק אותי. הבעיה היא שכשאנחנו מגיעים למיטה, אני סולדת ממנו. מה לעשות?
 • צריך לקחת סיכונים כדי להיות מאושרים.

  מיומנה של סטודנטית: האם באמת אפשר להישאר ידידים?

  "אולי עדיף שפשוט נישאר ידידים": האם זהו משפט פרידה קלאסי או משהו שבאמת אפשר ליישם?
 • מיומנה של סטודנטית: מתי להיכנס למיטה עם גבר?

  שאלה שמטרידה נשים רבות היא מתי להיכנס עם הבחור החדש למיטה. אז יש תשובה חד משמעית, וגם: איך תדעי שהוא לא איתך רק בשביל מטרה אחת?
 • אל תחטטו אחד לשני בנייד. תנו אמון.

  "אתה לא אוהב אותי כמו פעם"

  למה בהתחלה הכל מושלם וורוד, ואחרי תקופה האהבה דועכת? כמה טיפים איך לשמור על האש במערכת יחסים
 • תכירו את האדם שמולכם באמת לפני שאתם ממהרים.

  TURN OFF: עשה ואל תעשה בדייט ראשון

  מיומנה של סטודנטית: מה לעשות ומה לא לעשות בדייט ראשון. אתם חייבים לאמץ את זה
 • מי משלם? אתה!

  גבר, תוציא את הארנק בדייט

  הגיע הזמן להכריע בשאלה הנצחית: מי משלם בדייט ראשון? התשובה: אתה. וכל הסיבות לפנייך
 • אלעד. בן 19 בנופלו.

  "הזיכרונות לא מרפים, אין שנייה ביום שאני לא חושבת עליו"

  מוצקין זוכרת: 15 שנה אחרי מותו של סמל אלעד פולק ז"ל מקריית מוצקין בגזרת רמאללה, מדברת אימו אורלי על הגעגועים, על ההנצחה של אלעד בקריית מוצקין ועל הספר שהיא כותבת. ראיון עם מנטורית
 • מיהן החיפאיות הידועות שמובילות קמפיין שמכניס אגרוף לבטן?

  חלי ממן ויערית שושן הן רק חלק מרשימת הנשים שמשתתפות בקמפיין ענק שיצא לדרך
 • "בשנה הקרובה יהיו סדרות בכיכובי" (וידאו)

  לי זוהר היא זמרת ודוגמנית למידות גדולות שבקרוב תראו גם על מסך הטלוויזיה שלכם. צפו בראיון עם זוהר, שבו גם הכנו לה הפתעה קטנה ומרגשת מאוד וגילינו שהיא שומרת פינה חמה בלב לראש העיר של טירת כרמל, אריה טל
 • צפו: ברודווי במוצקין!

  צפו במאחורי הקלעים של המחזמר 'אנני', שנחת היום בתיאטרון מוצקין הישר מברודווי!
 • תמונה: יחסי ציבור

  ג'ודי ניר מוזס שלום מרתקת את הקהל החיפאי

  לאחר ביטול הרצאתה של רונית זיגלשטיין, הגיעה ג'ודי ניר מוזס שלום למרכז פנורמה והותירה את הקהל מרותק למשמע סיפורה
 • "כל תחלופה כזאת היא ירייה בגלגלים". תמונה: אלבום פרטי

  "אם זה לא נראה כמו להקה ולא מריח כמו להקה, זו לא להקה"

  קובי מנדלבאום, 'קוקי לבנה' בשבילכם, מדבר על הכל: על הדרך החדשה לבד ואיך אפשר בלי 'כמה הייתי רוצה'
 • מיהי המתמודדת מהאיזור שהיממה את אייל גולן?

  הצעירה מטירת כרמל אשר מתמודדת בתכנית 'אביב או אייל' בראיון מיוחד ל"ניוז חיפה קריות": "אייל גולן הוציא ממני את הדברים הנכונים". וגם: קבלו הצצה לפרק שישודר הערב
 • איפה אמא תרזה?

  "אמא תרזה איננה": דרמת מתח פסיכולוגית חדשה, חושנית ומטלטלת בתיאטרון חיפה בהשתתפותם של ג'ורג' אסקנדר, יעל לבנטל, קרן צור ואוהד קנולר
 • מיהי הרקדנית הצפונית שתייצג את ישראל בגביע העולם בריקוד?

  DWC הוא גביע העולם לריקוד, ובכל שנה משתתפים בו יותר מ-12,000 רקדנים מכל רחבי העולם בכדי להכריע מיהי המדינה שתזכה באליפות העולם בריקוד. אז מיהי הצפונית היפהפיה שתייצג את ישראל, ואיך שורדים נאמבר שלם על עקבים?
 • "גם לנשים מותר לרצות. סקס זה צורך טבעי"

  איך 'סקסי מאמא' הפכה לקבוצת ענק בפייסבוק בה חברות למעלה מ- 130 אלף מאמות סקסיות? מייסדת הקבוצה: "זה התפתח למימדים שלא דמיינתי"
 • הגיעו לשמוע. צילום: עצמי

  חוג הבית של ישראל סביון

  אמש נערך חוג בית למועמד למועצת העיר ישראל סביון: קבלו ראיון מיוחד עם סביון על הנושאים הבוערים בחיפה
 • צילום: עצמי

  "הבנתי שכשלאישה יש מקצוע שהיא אוהבת, זו הגשמה עצמית"

  יום האישה הבין-לאומי כאן, וזהו יום באמת מיוחד עבורנו הנשים. לכבוד היום הזה, קבלו ראיון מיוחד עם נאוה קולאז', מייסדת ובעלים של המכללה למקצועות היופי של נאוה קולאז', אישה שבנתה הכל בעצמה ומעניקה כלים להצלחה והעצמה עצמית לנשים אחרות
 • בנות עם ביצים

  העולם הנשי הוא עולם מורכב וקשה, וכל יום הוא התמודדות חדשה. מורן אזערי, החליטה לעשות מזה צחוק במופע משעשע ואמיתי, "בנות עם ביצים", שצוחק על מה שמותר ועל מה שאסור. בראיון היא סיפרה לנו הכל, ובעיקר על הגברים שמזדהים אפילו יותר מנשים
 • "הכאב האישי שלי, שהוא הנוכחות של תושבי הקריות בתוך חיפה" תמונה: פייסבוק

  "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון"

  בשיחה אחד על אחד עם גדי וילצ'רסקי: סיפר לנו על האבהות הטרייה "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון", על הסלוגן 'חיפה- לחיפאים קרייתים החוצה' ועל המאבק ללגליזציה של קנאביס
 • לא רק פנים יפות

  קייט ואור הן צמד הבנות הלוהט שכדאי שתכירו: בראיון צפוף הן סיפרו על החיבור "נהיה לנו 'רומן' אינסטגרם וכך התחברנו", על השאיפות "להביא את הצמד הנשי שאנחנו לעולם", ועל המקרה עם סטטיק "הכי התעלם ממני בפרצוף, ורק רציתי שנעשה תמונה"
 • "הרגשתי שיש לי משהו בלב שבוער". תמונה: אינסטגרם

  ילד הפלא מכרמיאל

  גיל ויין, או דיג'יי אונלי לשעבר, הוא האחראי ללהיט 'אל תשאלי' שגרם לכולנו להתמכר. אז שוחחנו על קפה, ומסתבר שיש עוד פרוייקט שלם בדרך
 • לא חיפשה את זה. אופיר הרוש.

  "התחלתי בטוב"

  אופיר הרוש, רק בת 16, וכבר הספיקה לכבוש את לב כולנו בתכנית "הכוכב הבא", ולהמיס את לב השופטים. עכשיו היא מתכננת להוציא סינגל ראשון, ולוקחת הכל בפרופורציות, גם את ההדחה. ראיון מתוק עם מתוקה אמיתית
 • "בסופו של דבר רוצים שהקהל הזה יבוא אלינו". תמונה: רז סימון

  עם הרגל על הגז

  את רז סימון אתם בטח מכירים, כי היא אחד השמות הלוהטים בסצנת הדיג'יים בצפון. היא סיפרה לנו על ההתחלה הלא פשוטה "אני הכי אמיתית, אף אחד לא ספר אותי", על ההצלחה "אני שמחה שלמרות הכל כן הצלחתי להתברג פה בין השמות החזקים" ועל החלומות "מאוד הייתי רוצה לשלב בין אירועים לאומנות"
 • שובר את החומות

  עומר נצר, רק בן 23 וכבר עם שני אלבומים, ורקורד מכובד של הופעות מסביב לעולם. ישבנו לראיון עם יוצר צעיר ובועט שמבקש לשבור את הסטיגמות
 • קואוצ'ינג זה דרך חיים

  אסף מימון הוא מאמן אישי של אמנים ועסקים אצל אלון גל, ואח של הזמרת המדהימה שירי מימון. ישבנו איתו לשיחה על איך הכל התחיל, על החלום שלו להיות זמר, ואיך הגיע לתחום הקואוצ'ינג
 • ראיון עשר עם: יצחק שפי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את יצחק שפי, בעלי רשת "אופטיקה שפי"
 • ראיון עשר עם: מבי גאוי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את מבי גאוי, מנהל השיווק של המכללה האקדמית "כנרת"
 • ראיון עשר עם: הילה בן משה

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את הילה בן משה, מנהלת מתחם תל חנן מקבוצת "מבנה"
 • ראיון עשר עם: דלית אגמון

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את דלית אגמון, מנכ"לית מרכז חורב
 • ראיון עשר עם: סאמיה דיאב

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את סאמיה דיאב, המנהלת החדשה של מתנ"ס ליאו באק
 • ראיון עשר עם: ירון ספיר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ירון ספיר, מנכ"ל קניון עזריאלי קריית אתא
 • ראיון עשר עם: ד"ר סער הראל

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך
 • ראיון עשר עם: לימור רייך

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את לימור רייך, מנהלת שיווק ושירות של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
 • עשר של ראיון עם: פרופ' רפי ביאר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את פרופ' רפי ביאר, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם
 • עשר של ראיון עם: ניצן מרסיאנו

  ניוז חיפה קריות מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ניצן מרסיאנו, מנכ"לית קסטרא חיפה
 • עשר של ראיון עם: אייל רביד

  "ניוז חיפה קריות.נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את אייל רביד, מבעלי רשת "ויקטורי"
 • עשר של ראיון עם: שלומי פורמן.

  בכל שבוע ניוז חיפה קריות מציג בפניכם דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה ואת פועלה. השבוע תכירו את שלומי פורמן, איש עסקים חיפאי.
 • שמעת מה שמעתי - הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית

  אמפי קיסריה יארח בשבוע הבא את הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית, ויוכיח שכשהמוזיקה טובה – לא חייבים לדעת את כל המילים כדי לרקוד אותה
 • שמעת מה שמעתי. מדור הזהב ועד "זהב"

  דקלון וסגיב כהן עושים כבוד למואיז'ו, סטטיק ובן אל תבורי חוזרים לתלם, לילי פרנקו מגייסים לאלבום השלישי ושלומי שבת מחכה שתשפטו את השיר החדש שלו. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הנה הילד

  איפה הילד בשיר חדש, כך גם כנסיית השכל. הרכב חיפאי מגיע הישר מקופנהגן לכרמל וה־tiny fingers באים לבלבל אתכם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פרידה ממאיר בנאי

  יובל מנדלסון באלבום ילדים חדש, אבי סינואני בעצות מניסיונו, תת־מדור חדש שייתן לכם המלצה אחת לאן לצאת ופרידה ממאיר בנאי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פסטיבל הבלוז הרביעי

  שילוב בין מוזיקה עיראקית לבלוז, הרכב על טהרת המין הנשי ולייזר לויד אחד שכולכם פשוט חייבים להכיר. פסטיבל הבלוז מגיע בפעם הרביעית לתל אביב עם 40 הופעות. אנחנו כבר התנענו בשבילכם
 • שמעת מה שמעתי - פותחים שנה

  אביאור מלסה הופך מתגלית לפוטנציאל ממומש, פטריק סבג באלבום שלישי, ספי ציזלינג באלבום בכורה ופלד מגיע להעיף את הוונדרבר בחיפה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - י"ט כסלו

  אלפי אנשים, תזמורת שבאה לעשות שמח, 3 אמנים ואברהם פריד אחד. אירוע י"ט בכסלו שהתקיים בבנייני האומה בירושלים הוכיח שמופע רוק יכול להיות גם חסידי
 • שמעת מה שמעתי - יומולדת 70 לחווה

  מוקי בשיר חדש ללחן של שלמה ארצי, חנן בן ארי בסינגל ראשון לקראת אלבום שני, ישי לוי חוזר לשרוט, מלכה באיה לקראת אלבום מספר 4 ומזל טוב לחווה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מנועה קירל ועד ספוטניק היי פיי

  נועה קירל ממשיכה לתת בראש, אגם בוחבוט נצמדת לטוב ולמוכר, מוסקט ושם טוב מכים שנית וספוטניק היי פיי בשיר מחאה בסגנון דאב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול השבועי

  שמעון בוסקילה ואליעד מראים איך עושים דואט, אביגייל רוז בשיר חדש, טיפקס מביאים נושא חדש לסדר היום הציבורי ושלמה ארצי חוגג יום הולדת פנסיה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - חשיפה בין־לאומית

  פסטיבל חשיפה בין־לאומית, שנועד לחשוף את אמני ארצנו למפיקים, עיתונאים ובעלי לייבלים מחו"ל, חזר לשנתו השביעית. בואו לשמוע את מה שישמעו בהמשך גם ברחבי העולם
 • שמעת מה שמעתי - מאינדינגב לאינדיסיטי

  המדור חוזר מחופשת חגים ארוכה ומפסטיבל האינדינגב במדבר – לטובת פסטיבל האינדיסיטי שיתקיים השבוע בירושלים. נסו לעמוד בקצב
 • שמעת מה שמעתי - מתנה לחג

  אושיק לוי בשיר חדש, אנסמבל שם טוב לוי בביצוע ליונה וולך, מומין ססלר באלבום פיוטים וממשיכים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מתכוננים לאינדינגב

  מתיסיהו בשיר חדש, הדס לחר מגשימה חלומות, תמיר מוסקט בפרויקט חדש ותת מדור חדש – מתחילים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - ממודי, "החצר האחורית" ועד צלילי שופר

  שופר בגרסת קאנטרי, שיר אהבה עצוב לים המלח, קאבר לשיר מהמאה ה-18 ואלבום מחאה מרחבי העולם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - שלומי ברכה עד עלמה זוהר

  שלומי ברכה באלבום סולו שני, יואב יצחק ממשיך בשלו, עלמה זהר בשיר ים תיכוני ולהקה מקווינס עושה רוקסטדי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מיובל דיין ועד דה לוקו

  יונתן רזאל מתחבר לקראת אלול, יובל דיין בחותם ווקאלי, אלון דה לוקו מראה לצעירי הז'אנר מי היה פה קודם ומזל טוב לגלעד כהנא. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  עמיר בניון מפרגן לאשתו, לוקץ' בשיר מחאה גברי, אלון עדר בחרדת נטישה ובוטן מתוק בקרקס שוב כאן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מהאחיות כרקוקלי ועד יהורם גאון

  יהורם גאון בשיר חדש, אורטגה באולדסקול היפ הופ, קינדרלעך בשיר מחאה, להקת מטאל במחווה לג'ורג' קוסטנזה ופרידה מנחצ'ה היימן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  ראפרים חנונים, רגאטון הודי, דיקלה בשיר שורט חדש וקאזו סוף סוף מוציאים אלבום בכורה. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  גרסה ברזילאית לשיר ילדים, להקת דאב מפורטו ריקו, ראפר יהודי לבן, פרויקט צברים וחיפאי אחד. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול של השבוע

  סופרגרופ מרגש ובועט, שחקן ודוגמן שמפליא גם בשירה, בל קנטו ישראלי ופיוט לקראת חודש אלול. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הכוכב בא

  ילדות צורחות, פלאפונים שלופים ונער בן 17 שמעיף את כולם באוויר. נדב גדג' השיק אלבום בכורה והוכיח שהוא כבר פופ-סטאר
 • שמעת מה שמעתי - קח את שנות ה-90

  פריצת האינטרנט והסלולרי, סוף המלחמה הקרה, מלחמת המפרץ והמון מוזיקה טובה. המדור מצדיע לאמני שנות התשעים שממשיכים להיות רלוונטים גם היום
 • שמעת מה שמעתי - טובים השניים

  המדור השבוע בסימן דואטים: גבר ואישה, ישראלי ואיראני, כוויתי וטורקי, תפוחים ותימניות וחיים רומנו אחד. ככה זה כשיש שניים
 • שמעת מה שמעתי - מזל טוב ארה"ב

  לכבוד הפעם ה-20 בה חוגג הדוד סם בת מצווש (240 לכל מי שטרם נכנס לתוכנית 5 היחידות של משרד החינוך) המדור הפעם בסימן יוצרים ישראלים שהחליטו כי עדיף להם לזמר דווקא באנגלית. look and listen
 • שמעת מה שמעתי? פסטיבל הבלוז

  עשרים ושלוש שנים אחרי שפרח ודעך בחיפה, חוזר פסטיבל הבלוז בפעם השלישית – לתל אביב. בין המופיעים: תמר אייזנמן, ירון בן עמי ודני דורצ'ין
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי? להיטי קיץ 2016 שבאים עליכם לטובה

  איזי, אליעד מלכי, ליאור נרקיס, סטטיק ובן אל תבורי, פאר טסי ועדן בן זקן ועוד…כל הלהיטים שיעשו לכם נעים בקיץ 2016