נשר התגייסו לעזרה

השריפה בכרמל: עיריית נשר עמדה על המשמר והתגייסה לסייע לחיפה. "הערבות ההדדית בין הרשויות המקומיות היא מרכיב עיקרי בחוסן הלאומי של מדינת ישראל"

בתמונה: ראש העירייה, אבי בינמו, ומפקדת המשטרה במוקד העירוני. צילום: איל לרמן

בתמונה: ראש העירייה, אבי בינמו, ומפקדת המשטרה במוקד העירוני. צילום: איל לרמן

עיריית נשר עמדה בכל אירועי הימים האחרונים על המשמר. לא היה חסר הרבה שהרוח תשנה את כיוונה ותאיים גם על בתיהם של תושבי נשר הסמוכה לחיפה. היערכות נכונה של עיריית נשר, השיטור העירוני, הפיקוח והמוקד העירוני, בסיוע מתנדבים ורשת המתנ"סים נשר, אפשרו לשלוט במצב, לעדכן את התושבים ולהרגיעם ואף לסייע לתושבי הערים הסמוכות: חיפה וזיכרון יעקב.

בשל מזג האוויר ששרר והחשש לשריפות, עמדו מאז תחילת השבוע שעבר בהנחיית ראש העיר, צוותי העירייה, אגף שפ"ע, השיטור, המוקד והפיקוח העירוני, בכוננות מוכנים לכל תרחיש. השיטור העירוני והפיקוח הפעילו תצפיתנים, וסיירו באזורי חורש טבעי ובשטחים הגובלים עם פארק הכרמל.

נשר עצמה נאלצה במהלך גל השריפות האחרון להתמודד עם שריפת קוצים גדולה שפרצה ביום שלישי שעבר באזור התעשייה וכן עם במספר מוקדי דליקות קטנות יחסית ברחבי העיר שחוסלו מיד הודות להיערכות המיטבית של צוות השיטור, הפיקוח והמוקד העירוני תוך שיתוף פעולה מיטבי עם שרותי הכבאות, פיקוד העורף ושאר גורמי החירום וההצלה.

עיריית נשר הפעילה את "העיניים של העירייה" – "המוקד הרואה" – מערך של 90 מצלמות הפזורות ברחבי העיר שאפשרו לשיטור ולפיקוח העירוני כמו גם לכוחות הביטחון לשלוט היטב על המצב. עיריית נשר עדכנה את תושביה לאורך הימים האחרונים באמצעות שלל האמצעים שברשותה ביניהם: המוקד העירוני, הפייסבוק ואתר האינטרנט ל"שעת חירום".

ביום חמישי שעבר, במסגרת הסיוע ההדדי בין הרשויות, עיריית נשר נרתמה לסייע לעיריית חיפה ואף פתחה מרכז קליטה ברחוב השיטה בנשר עבור תושבי חיפה, וכן את קנטרי ספייס עבור החיפאים. במקביל, עובדי עיריית נשר, רשת המתנ"סים נשר ומתנדבים אספו בגדים וציוד שהועברו לתושבי חיפה וזיכרון יעקב שביתם נפגע בשריפה. ראש העירייה, בינמו, אף יצא לבקר בעיר הסמוכה, חיפה, לחזק את ידיהם של החיפאים. בינמו נפגש גם עם השר יואב גלנט והביע בפניו את הערכתו הרבה למוכנות ולנכונות של הרשויות המקומיות בישראל להושיט עזרה זו לזו.

יש לציין עוד כי פרויקט "שבילי האש" – יצירת אזורי חיץ בין בתי התושבים בשכונת גבעת נשר לבין החורש הטבעי בפארק הכרמל, תכנית אותה קידמה עיריית נשר תוך שיתוף ויידוע הציבור במהלך השנתיים האחרונות, הוכיח את עצמו במהלך אירועי השריפות בסוף השבוע האחרון. כפעולת מנע נוספת הורה ראש העיר נשר, אבי בינמו, ביום חמישי שעבר על סגירתו של פארק נשר-קק"ל, "הגשרים התלויים", לכניסת מבקרים ומטיילים עד ליום שני השבוע.

"נשר היא עיר איתנה וחזקה. ליבנו עם תושבי חיפה ושאר הישובים ברחבי הארץ שניצבו בימים האחרונים בפני אתגרים לא פשוטים", ציין בינמו, "אבל אנחנו מדינה חזקה, מוכנה וערוכה. הערבות ההדדית בין הרשויות המקומיות היא מרכיב עיקרי בחוסן הלאומי של מדינת ישראל. לכן לצד ההגנה על נשר ותושביה, נרתמנו לסייע בשמחה לתושבי חיפה וזיכרון יעקב. אני סומך על ראש עיריית חיפה, יונה יהב, שפועל במרץ לסייע לתושבי עירו. אני מבקש להביע את הערכתי הרבה ללוחמי האש, לשיטור, למוקד ולפיקוח העירוני שלנו, לצוותי החירום של עיריית נשר והמתנ"ס וכמובן לתושבי נשר על הלכידות, אצילות הנפש ורוח ההתנדבות שגילו לאורך כל הימים האחרונים".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר