מיחיאל תצא עזרה

איש האחזקה במרפאת מכבי הפך בחודשיים האחרונים ליד ימינם של הצוות הרפואי. במספר אירועים שונים הוא היה מספיק ערני לזהות מטופלים שזקוקים לעזרה מידית ודאג שיקבלו בזמן טיפול ראשוני
 

יחיאל דרעי. הוא נחשף לא פעם למצבי חירום, בהם גילה תושייה כלפי מטופלים. צילום: מכבי

יחיאל דרעי. הוא נחשף לא פעם למצבי חירום, בהם גילה תושייה כלפי מטופלים. צילום: מכבי

יחיאל דרעי (56) הוא כבר 20 שנה איש האחזקה ואחראי על המיזוג והקירור אוויר במרפאות מכבי בצפון. כחלק מתפקידו הוא אחראי על התחזוקה השונה במרחבים ודואג מבחינה טכנית לכל התאורה, הדלתות והחלונות שהכל יהיה תמיד תקין. אלא שבמסגרת תפקידו הוא נחשף לא פעם למצבי חירום, בהם גילה תושייה כלפי מטופלים. רק לפני כשבועיים בזמן שהיה עסוק בעבודתן במרפאת מכבי ביוקנעם, הוא עבר ליד מספר מטופלים אשר המתינו לרופא ולפתע הבחין במטופלת כבת 90 שנראתה לו מאוד מוזר. "שמתי לב שאותה זקנה יושבת ונושמת בכבדות בצורה לא תקינה אז פניתי לשאול לשלומה והיא לא הגיבה". יחיאל ניגש אל המטפל שלה וביקש לדעת מה קורה והמטפל השיב שהכל כשורה. התשובה הזאת לא סיפקה אותו והא החליט לקרוא לאחות שתבוא לבדוק במהרה את העניין. מהר מאוד התברר שהמטופלת חייבת לראות רופא באופן מידי ויחיאל בעצמו לקח את המטופלת עם כיסא גלגלים ורץ איתה לחדר טיפולים לרופא שיעשה לה בדיקות א.ק.ג.

מהבדיקה עלה כי למטופלת אכן הייתה מצוקה אמתית בזמן שסבלה מבצקת חמורה בריאות והודות ליחיאל היא טופלה בזמן ונמנעה מהחמרה והידרדרות במצבה "אני שמח שיכולתי לעזור. יצא לי לפגוש השבוע את המטפל של הגברת הזקנה, הוא הגיע לקחת לה מרשם וסיפר שהכל בסדר איתה. במשך העשרים שנה האחרונות פגשתי אלפי מטופלים ואני מאוד מחובר אליהם ומתעדכן במצבם". כחודש לפני כן, יחיאל נתקל במטופלת אחרת בזמן שניסתה לפתוח את הדלת באחד החדרים במרפאה ושלא הצליחה לפתוח היא נפלה לאחור מן העוצמה, קבלה מכה חזקה בראשה וספגה מהלומה קשה. "לא היו רופאים בשעה הזאת כי היה כבר מאוחר ובגלל שאני כבר יודע לזהות מתי המטופל חייב טיפול מידי הייתי חייב לפעול מהר כי מעוצמת המכה היה לה סימן בראש כמו חור" הוא לקח אותה אל רופא אף-אוזן-גרון, האופציה היחידה שיכלה לעזור באותו רגע. הגברת נבדקה ונשלחה למיון בזמן שלאחריו נאלצה לנוח כשלושה שבועות בביתה. "היום היא בסדר גמור ובמקרה פגשתי לפני מספר ימים את בתה של המטופלת שמסרה לי את תודתה". חודשיים לפני כן, בחור צעיר שהתאמן בחדר הכושר הגיע למרפאת מכבי ביוקנעם כשנפל על גופו משקולות בזמן שהתאמן. "שמעתי אותו צורח מכאבים מרחוק עוד לפני הכניסה לבניין ושוב ידעתי שאני יכול לעזור "הוא ניגש אל הבחור, עזר לו להגיע לרופא לקבלת טיפול ראשוני ודאג להזמין לאותו צעיר אמבולנס, המתין לראות שהכל עובר כשורה עד לרגע שבו והבחור הצעיר  נלקח להמשך קבלת טיפול. "פגשתי אותו לאחרונה שהוא הגיע אלינו להמשך טיפול, הוא סיפר לי שהחזירו לו את הכתף למקום והוא בקצב החלמה טוב" אין ספק כי הטיפול הראשוני שדאג להעניק יחיאל לאותם מטופלים סייע להם במצבים קשים אבל אי שהאחזקה המסור של מכבי נשאר בשלו "הרבה פעמים אמרו לי שהייתי צריך להיות רופא אבל אני אוהב את המקצוע האמתי שלי, אני פשוט לא יכול להתעלם שאני רואה מישהו לידי סובל".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות