יום המודעות לחניות הנכים

בתי הספר בקרית ביאליק , המוגדרת ככלת "אות נגישות ישראל" ,ציינו את יום המודעות לחניית הנכים

פעילות בחטיבת הביניים "אורט" דפנה.  "דרך העלאת מודעותם של הילדים לבעלי הצרכים המיוחדים - נגיע גם להורים"

פעילות בחטיבת הביניים "אורט" דפנה. "דרך העלאת מודעותם של הילדים לבעלי הצרכים המיוחדים – נגיע גם להורים"

קרית ביאליק ציינה את יום המודעות לחניית הנכים, ובבתי הספר נערכו הדרכות על חשיבות הנושא.

במהלך היום עברו נציגי הרשות ותלמידי בתי הספר הדרכה על חשיבות חניות הנכים כגורם ראשון במעלה להגברת הנגישות לאנשים עם מוגבלויות וקבלת השונה, ופקחי מחלקת הפיקוח והשיטור העירוני העבירו פעילויות בכל בתי הספר היסודיים בעיר להעלאת המודעות בנושא.

מנהל מחלקת הפיקוח, שלום לוינזון, ציין כי הוא רואה חשיבות רבה בפעילות החינוכית ערכית מגיל צעיר ולא רק בפעילות האכיפה: "דרך העלאת מודעותם של הילדים לבעלי הצרכים המיוחדים – נגיע גם להורים".

חטיבת הביניים אורט  "דפנה", הרימה את הכפפה וערכה יום פעילות מרוכז בנושא בעלי הצרכים המיוחדים וחשיבות חניות הנכים עבורם. במהלך היום חילקו התלמידים חומרי הסברה ומדבקות "לא נכה – אל תחנה" במרכזים מסחריים בעיר ובמקומות ציבוריים להגברת המודעות בקרב הציבור הרחב. ראש העירייה, אלי דוקורסקי, נפגש עם התלמידים והציג בפניהם את הנושא מבחינה עירונית: "חניות הנכים המסומנות ברחבי המדינה וברחבי העיר הינן בעלות חשיבות רבה עבור הנכים, החניה איננה בגדר מותרות אלא דרך להגיע למקום מבוקש. כאשר חניית נכים נתפשת על ידי אדם שאינו נכה בעל תו נכה, נמנעת גישה של האדם הנכה למקום חפצו, זו פגיעה חמורה באיכות חיי הנכה".

דוקורסקי הסביר לתלמידים את מדיניות העירונית, ואת סמכותה של היועצת המשפטית של העירייה לא לבטל לעולם דוח חניה לאדם שחנה בחניית נכים.

את ההרצאה בפני תלמידי חטיבת ביניים "דפנה" העביר מנהל מחלקת הפיקוח שלום לוינזון, אליו הצטרפה חברת מועצת העיר ד״ר רויטל סבירסקי המרותקת לכיסא גלגלים וסיפרה ממקור ראשון על חשיבותה של חניית הנכים..

דוקורסקי הודה לחברת מועצת העיר, ד"ר רויטל שורץ סבירסקי,  לרכז הנגישות ברשות, שמחה בר ולצוות חטיבת הביניים ״דפנה״ בניהולה של רעיה טובול, שתמיד נרתמים לכל אתגר ערכי:" חניית נכה היא הרגליים של  האדם הנכה, כאשר אתם, התלמידים, הנהגים והנהגות של המחר. אנחנו האנשים הבריאים נלך ברגל עוד מספר מטרים ונשאיר את חניית הנכה פנויה עבורו. כפי שלמדנו במשך דורות לא לקטוף את פרחי הבר, כך אתם תהיו השגרירים של הוריכם: בבואם לאזור שלא ימצאו בו חניה, לעולם לא יחנו בחניית נכה.

דוקורסקי הוסיף: "אני סומך עליכם ובוטח בכם שתהיו השגרירים של אותו מסר חינוכי חשוב שאין נעלה וחשוב ממנו לאדם שמרותק לכיסא גלגלים. כפי שאנו מחנכים לשלב את האחר בתוכנו, כך ננהג כאשר מדובר בחניית נכים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק