גאווה לחינוך בביאליק

שני בתי ספר מקרית ביאליק זכו בפרס החינוך המחוזי לשנת 2016 – בית הספר "פסגות" בקטגוריית בתי ספר יסודיים ו"אורט קרית ביאליק" בקטגוריית התיכונים

בתמונה: ועדת הפרס בבית הספר "פסגות". "קרית ביאליק לא מוותרת לאף אחד ולא מוותרת על אף אחד"

בתמונה: ועדת הפרס בבית הספר "פסגות". "קרית ביאליק לא מוותרת לאף אחד ולא מוותרת על אף אחד"

הישג נוסף למערכת החינוך של קרית ביאליק. משרד החינוך בחר את בתי הספר המצטיינים לשנת 2016, ושני בתי ספר מקריית ביאליק זכו בפרס החינוך המחוזי.

כמדי שנה ועדת הפרס, המורכבת מאנשי מקצוע, בוחנת את בתי הספר שמומלצים לקבל את פרס החינוך על הישגיהם בתחום החינוך. השנה, הומלצו לוועדה שני בתי ספר מקרית ביאליק ושניהם זכו בפרס הנכסף. הם התמודדו מול בתי ספר נוספים במחוז חיפה, עמדו בכל הקריטריונים הנדרשים ואף הוכיחו את ייחודם בתחומים רבים.

בית ספר "פסגות" הוא בית ספר קולט עלייה, בו 26 אחוזים מכלל התלמידים הם עולי אתיופיה שעלו לארץ בחמש השנים האחרונות ומתגוררים בצור שלום. בית הספר נותן מענה פרטני לקליטתם, ואף מצטיין בתוכנית מנהיגות שהוא מפעיל בקרב תלמידיו. ועדת הפרס ציינה, כי בית הספר מהווה הכור ההיתוך עבור תלמידיו ודואג לתפור חליפה אישית לכל ילד, תוך שמירה על כבוד ודרך־ארץ.

קרית החינוך "אורט קרית ביאליק" זכתה בפרס על הישגיה, הן בתחום הלימודי והן בתחום הערכי. בית הספר משלב בעלי צרכים מיוחדים ומטמיע את קבלת השונה. בבית הספר לומדים תלמידים תקשורתיים על רצף האוטיזם (PDD). תלמידי בית הספר משיגים תוצאות מרשימות בבחינות בגרות, ובמיוחד בהשגת תעודת בגרות איכותית.

יש לציין כי קרית ביאליק היא כלת פרס החינוך היישובי לשנת 2013, ו"אורט קרית ביאליק" היא כלת פרס החינוך של רשת "אורט" הארצית. בשנת הלימודים הקודמת, זכו בפרס החינוך המחוזי בית ספר "נעורים"  וגן "סביונים".

מנהל מחלקת החינוך, עמי ראובן, ציין: "מתוך תמונת החינוך היישובית שפרסם לאחרונה משרד החינוך עולה, כי קרית ביאליק לא מוותרת לאף אחד ולא מוותרת על אף אחד".

"אני גאה במערכת החינוך העירונית", הוסיף ראש העירייה, אלי דוקורסקי. "ברכות והצדעת כבוד למנהלי בתי הספר: עופרה בניטה ורמי פורת, לצוותי המורים, לתלמידים ולהורים התומכים. דברים טובים קורים בחינוך בקריית ביאליק".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק