אחים סביב השעון

צוות מכבי בהדר העניק טיפול לתושב חיפה שסבל מפציעות כוויה ולא הספיק להגיע למרכז רפואי בשל עומס התנועה שהיה באזור חיפה. בנווה שאנן- אח מכבי הסיע ברכבו הפרטי מטופל מהגרנד קניון לאחר שעתיים של המתנה לחילוץ- "לרגעים זה נראה כמו סרט"
 

צוות מכבי  בהדר המשיך לעבוד ברצף משעות הבוקר אל תוך הערב והלילה. צילום: מכבי

צוות מכבי בהדר המשיך לעבוד ברצף משעות הבוקר אל תוך הערב והלילה. צילום: מכבי

רגעים לא קלים עברו על תושבי חיפה ביום חמישי האחרון.  השריפות בעיר המשיכו  להתפשט באזורים נרחבים  והדרמה התרחשה גם במרכזים הרפואיים של  מכבי בחיפה. על רקע פינוי וסגירת המרכז הרפואי בחורב שנמצא סמוך לשריפה, צוות מכבי  בהדר המשיך לעבוד ברצף משעות הבוקר אל תוך הערב והלילה כדי להעניק טיפול רפואי לנפגעים ומענה לכל מי שזקוק. בשעה שש בערב יצאו סיגלית מרקוש, מנהלת סיעוד מרחבית ומוסטפא יאסין אח מוסמך במרפאת פצע, לעבר בתיהם לאחר משמרת רצופה ועמוסה במטופלים. בזמן שכבר היו בדרכם הביתה, הם הוזעקו  חזרה למרפאה כדי לתת גיבוי ומענה במקום מוקד הרפואה הדחופה בכרמל שנסגר מוקדם יותר. יאסין שבדיוק יצא מביקור בית של מטופל בחיפה וסיגלית, לא היססו לרגע ונסעו חזרה להדר. מייד בכניסה למרפאה הם הבחינו באדם דתי כבן 60 שהגיע לקבל טיפול לאחר שידו הייתה חבושה בשל כוויה. מאותו רגע, יאסין לקח על עצמו את הפיקוד לידיים והעניק טיפול מידי וקריטי למטופל. “נשארתי איתו לבד במרפאה עד 23:00 בלילה לטפל בכוויות. אחר כך גם הבנתי שהוא לא קיבל חיסון נד כווית אז נתתי לו זריקת טטנוס נגד דיפתריה בכדי לסייע לו לעבור את הלילה מבלי שיסבול" סיפר יאסין. המטופל שהיה דיי חסר אונים באותם רגעים, התעכב בחזרתו הביתה בשל העובדה שרכבו התחמם. יאסין, שהבין את מצוקתו, ליווה אותו עד אשר הצליח לנהוג בחזרה בבטחה הביתה. בשל שעת הלילה המאוחרת, יאסין נתן למטופל תרופה מונעת להמשך טיפול בבית. למחרת, אף נתן לו את מספר הטלפון האישי בכדי לסייע לאותו מטופל להשיג תרופות בצורה הכי מהירה בשעות הבוקר לפני כניסת השבת.

בדיוק באותו היום, במרכז המכונים של מכבי שירותי בריאות בגרנד קניון, איגור שפירו, אח במרפאה, נשאר להעניק טיפול לנפגעים על אף שאזור הקניון פונה מאנשים. איגור העניק טיפול לאדם בשנות ה 50 לחייו שסבל מכאבים ולחץ. "בדקתי אותו היטב והזמנתי ניידת להמשך הטיפול. אלא שאחרי שעתיים של המתנה הבנו שהם כבר לא יגיעו. בגלל השריפות הכבישים היו חסומים ולא היתה להם דרך להגיע אלינו". כעבור שעתיים של המתנה מורטת עצבים ולחץ רב בשל הדיווחים בתקשורת על התקרבות השריפה לאזור הגרנד קניון, איגור החליט התקשר לאשתו של המטופל כדי לקבל את אישורה להסיע את בעלה ברכבו הפרטי לאחר שמצבו השתפר והכאבים חלפו. "עברנו ביחד את כל הפקקים וראינו את השריפות מהרכב אבל לבסוף דאגתי להחזיר אותו בריא ושלם הביתה". איגור לקח על עצמו סיכון גדול וסיכן את חייו כדי לא להשאיר את המטופל לבד לרגע אחד. "באותם רגעים אתה לא חושב על כלום, רק על פתרון מהיר ועל שלום המטופל. לרגעים זה נראה כמו סרט אבל מה שחשוב הוא שבסוף, במחשבה ודרך יצירתית, הגענו הביתה בשלום".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות