שמעת מה שמעתי – יומולדת 70 לחווה

מוקי בשיר חדש ללחן של שלמה ארצי, חנן בן ארי בסינגל ראשון לקראת אלבום שני, ישי לוי חוזר לשרוט, מלכה באיה לקראת אלבום מספר 4 ומזל טוב לחווה. הפסקול השבועי

מוקי – רגע של חסד

מודה, קינן בי חשש עוד בטרם שמעתי תו או צליל אחד מ"רגע של חסד" החדש של מוקי. הסיבה – שורת הקרדיט שנגעה לשם האחראי ללחן.

אפשר לאהוב, אפשר לאהוב פחות. דבר אחד אי אפשר לקחת משלמה ארצי – את היכולת להפוך שיר לשלו. לאורך השנים ביסס לעצמו ארצי סגנון מובחן, וגם אם סטה ממנו לפה או לשם ("נצמדנו" למשל, מי מבצע שיר שלם ללא פזמון?) או צעד מוזיקלית לכיוון האמן שעימו ערך דואט (והיו לא מעט כאלה) – הבסיס היה אותו בסיס "ארצי".

מוקי (דני ניב) עבר כברת דרך ארוכה מהיותו סולן שב"ק ס' אל לב המיינסטרים הישראלי. כבר בסרט הדוקומנטרי של ירון בן־נון מ־2009 "נופל וקם", היה ברור שמוקי מתכנן לעצמו עתיד מורכב יותר משופים, בופים, קטעים וסחתיינים (שכבודם בהחלט, וללא עוררין, מונח). מוקי לקח את סגנון המחאה, ובמקום להפנות אותו למשטרה ולממסד הפך לנביא זעם מודרני וכבש את פסגת המיינסטרים. עד כמה מיינסטרים? עד כדי בקשה משלמה ארצי להלחין לו שיר. ולא סתם מיינסטרים – הבקשה נענתה בחיוב.

התוצאה, למרות החשש המקורי, מאיימת פחות. הסגנון ה"חדש" של מוקי בבתים (זה מ"ילד של אבא", "לב חופשי" וכדומה) הוא השולט, למרות שלקראת כל סיום בית, ובעיקר בפזמון, מופיע הסגנון ה"ארצי". אך שוב, חשוב לציין – ארצי כאן על תקן המלווה ולא הסולן הראשי, והתוצאה בהתאם. קולות הרקע בפתיחת השיר עוד יזומזמו לא מעט בתחנות הרדיו השונות. להיט פלייליסט קלאסי.

 

ישי לוי – שועל קרבות

איך עד היום לא חשבו על שיר לישי לוי עם השם הנ"ל? הרי אם יש שתי מילים שיכולות יותר מכל לתאר את לוי – הן שועל קרבות.

אחד הדברים שחשובים לכל אמן באשר הוא בטרם הוא מוציא צליל אחד מהגרון – האמינות. יכול להיות לך הקול היפה ביותר, מוזיקת הרקע המתאימה מכולן, הנגנים המוכשרים באזור, ועדיין – אם הקהל יבין שמדובר כאן בזיוף ולא באמת שיוצאת מהלב – לא יעזור לך גם אם לא תזייף ולו באוקטבה אחת. כשלוי שר "עזבוני אחי כשהושטתי ידי/כשצעקתי עזרו לי ידידי" (מתוך: עננים) – קשה לא להישאב לסיטואציה ביחד איתו. לוי, שהמונח רכבת הרים הוא רכבת הרים לעומת איך שחלפו עליו חייו (אחסוך לכם את הביוגרפיה המלאה, הסמים שלטו ברובה), נמצא בתקופה בריאה יחסית. מכל עבר רק רוצים לעבוד איתו, לכתוב לו, לתת לקול שלו דרור. האחרון שבהם הוא עידן רפאל חביב, שאצלו "הישרדות" הייתה רק משחק טלוויזיוני, שכתב והלחין את השיר הנוכחי, וכמו תפר אותו למידותיו של לוי. עד כמה הטקסט מתאים? בשורה הפותחת את השיר מגלה לוי: "כבר חשבתי לוותר בדרך גם/כשזכיתי לא הרגשתי דבר/בעלטה הזאת". קשה שלא לתהות האם מדובר בשיר שנכתב בדיעבד כזיכרון עמום לאותה תקופה אפלה, או שמא אנחנו עדים לעוד הידרדרות ברכבת ההרים על שם ישי לוי. "גם אם כבר זכיתי לאהוב בדרך גם/חברים שלא עמדו מול הזמן/במלחמה הזאת", מדגיש לוי (רומז לחבר אחד מהעבר במיוחד?), ומזכיר לכל כותבי הבלדות שנוסעים במרצדסים ושותים בלוגה איך נראה הצד השני של התהילה, כשכבים האורות.

הסוף אופטימי, אותו שועל קרבות פותח את הדלתות כשאלוהים חוזר איתו. אך זהו לוי, ואופטימיות מלאה לא יכולה לבוא בחשבון ועל כן הוא "צועד כך עד היום/לבוש שריון חלוד מגל ואמת באגדה הזאת", סוחב את העבר על גבו אל עבר העתיד. קצת ציני לחשוב איך היה נשמע לוי, אם חייו לא היו מתגלגלים כפי שהתגלגלו. אולי בכלל היה הופך להיות עוד זמר עם קול יפה, ששר על רעיה ועל תלתלים שחורים. מצד אחר, אמן עם מטען כזה – טוב שיש בינינו, וטוב עוד יותר שהחיים שלו נמצאים כרגע במצב עלייה.

 

דן תורן ורועי צמח – עיירה של רמזור אחד

האם דן תורן ורועי צמח כתבו שיר שמוקדש לקרית ביאליק? סתם, אין צורך לקפוץ, הקונוטציה היחידה שעלתה כדבר דומה, היא בשל הרמזור היחיד בין שלל הכיכרות המוצבות בעיר. אותה עיירה המתוארת ביצירה של תורן וצמח היא עיירה שכוחת אל, שקל לדמיין אותה בלב ליבה של ארצות־הברית. מקום בו מתערבבים שריף ושיכור בבר שומם, ואמא שקונה לבתה גלידה בהקפה עד שיגיעו המזונות של החודש הבא. יש בה ניחוח מעט לוקאלי, שגורם לשומע לפזול לעיירת פריפריה רנדומלית, באמצעות שורה כמו "זקן עם מבטא רוסי/לבוש בחולצה של אגף התברואה/מעשן בדלי סיגריה משולי המדרכה", אך המנגינה הבלוזית שמתערבבת טיפה אפילו עם ניחוח של קאנטרי שמשווה לה את אותה נידחות, היא של מקום שמצד אחד הוא על גבול הדמיוני, ומצד אחר ייתכן ונמצא במרחק חצי שעת נסיעה מנתיבי איילון.

הייאוש שמלווה את כל נשואי השיר, מורגש בכל שורה ושורה. "מה שיהיה הוא מה שהיה" הוא המוטיב שחוזר, גם אם לא וורבלית, בכל בית ובית (בשיר הנ"ל אין פזמון, אבל הסגנון הבלוזי מחפה על היעדרו). אנשים שלא באמת מנסים לברוח מגורלם, ומותירים את החלום בתחנה.

תורן, רוקר של פעם שמאחוריו שלושה עשורים של קריירה עשירה, ובעיקר מגוונת בסגנונות לא מעטים ובשיתופי פעולה עם מי לא, תמיד היה אמן נגיש ורגיש. תמיד ידע לשים את הדגש על סגנון מסוים בזמן מסוים. כעת, כשהחורף סוף סוף הגיע ואיתו האפרוריות שלעתים מדכאת – תורן ושותפו מביאים את השיר המתאים. הוא אולי לא יחרוך את הפלייליסטים, אבל אתם פשוט חייבים לשמוע אותו.

 

חנן בן ארי – לא לבד

חנן בן ארי יוצא בסינגל לקראת אלבום חדש. אותו בן ארי ששרף כל תחנת רדיו אפשרית עם "תותים", וכל במה עם "איזון", "אמא אם הייתי", "אדון הסליחות", מנסה את מזלו מול הקהל בשנית. אלבומו הראשון היה להצלחה מסחררת. עד כמה? הרבה זמן לא יצא אלבום שבו (כמעט) כל שיר פגע בול, וכל הופעה רק גררה מעריצים נוספים. חלק מהטקסטים של בן ארי היו דתיים ואמוניים ("הינדיק", "ממך עד אליי" ועוד), אך זה לא הרתיע את הקהל החילוני ששתה בצמא וציטט משפטים שכמו נלקחו משירי סעודה שלישית. האחרון שהצליח לפגוע בצורה כזאת בשילוב בין טקסטים דתיים לקהל הרחב היה שולי רנד, שלמרבה הצער לא המשיך את המומנטום. בן ארי נהנה מההצלחה, ואז הלך אחורה כדי לצאת עם בשורה חדשה. השיר הנוכחי מזכיר במקצת את "ממך עד אליי", אך אין פה חיקוי. אם כבר יש איפוק ששורר במהלך השיר, כשבן ארי כמו עוצר רגע לפני העלייה – ויורד ווקאלית חזרה. משאיר את השומע עם טעם של עוד. בשיאו של השיר, לקראת סופו, מגיעה סוף סוף ההתפרצות שבהרמוניה בין בן ארי וכלי הנגינה שמלווים אותו. נדמה כי בן ארי מבין שאם לא היה מספק את היצר של השומע – הייתה ניכרת אכזבה. מצד אחר, מעניין לראות כיצד יגיעו יתר שירי האלבום, והאם גם שם יגיע ה"תותים" התורן. בן ארי כתב: "אם האלבום הראשון היה הזמנה להיכנס לסלון, בחדש יש הזמנה גם למרתף". כעת נותר לראות עד כמה עמוק צלל בן ארי.

 

מלכה באיה – רכב חלל

חברי "מלכה באיה" מוציאים אלבום רביעי. להקת הסרף־רוק שאמנם הוציאה את אלבומה הראשון רק לפני עשור, אך קיימת בפועל כבר מ־1997, צברה לאורך השנים קהל מעריצים שרוף מרחבי הארץ (כולל אחת שרופה מבית אלעזרי, לא פחות) שמלווה אותה בין הופעה להופעה. נכון, זאת לא להקה שתפוצץ אצטדיונים, אבל מצד אחר להקה שקיימת תקופה כזאת ארוכה (מלבד הפסקה של 5 שנים באמצע) ויוצרת, ולא רק מבצעת קאברים לעצמה – בהחלט שווה את הכבוד.

ה-להיט של הלהקה היה "אם את בעניין" החביב והקומי, ונראה שלקראת האלבום הרביעי, "חי לא בלחץ" שמו, החליטו חברי הלהקה ליישם את שמו להלכה, ולחזור אחורה אל הטוב, המוכר והמצליח. השילוב בין הרגאיי לרוק עושה את העבודה, כפי שעשה לאורך כל הדרך, והמילים לא לוקחות את עצמן ברצינות, למרות שאם נטה אליהן אוזן – יש פה אמת שמחכה להיאמר. בשיר מתואר מעין אסטרונאוט שסיים את משימותיו בכוכב הלכת, ולמרות שקיים כבר רכב חלל שממתין לקחת אותו חזרה לעולם – הוא נשאר במקום, לא מוכן לעזוב את הכדור העגול והכחול. ואולי אלה בעצם חברי "מלכה באיה", שכל כך נהנים בכדור העגול והכחול – אז הם נשארים.

 

בשמחות – האזרח י' מאחל

בזמן שאתם יושבים בבית מול הטלוויזיה ומעלים עוד כמה ק"גים, חוה אלברשטיין לקראת דיסק חדש. אלברשטיין מלווה את חייה המוזיקליים של המדינה בחמשת העשורים האחרונים כמעט בכל צעד וצעד שלה. כמה ימים לפני שהיא סוגרת 7 עשורים, חוה אלברשטיין מוציאה את "הירושה", סינגל ראשון מתוך "בוא המורה", הדיסק המי־סופר שלה שיצא בקרוב. עדיין נשמעת מצוין. עדיין יודעת את העבודה. עדיין חוה.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במגזין

 • ממש לא האמפייר סטייט. אילוסטרציה.

  היומן של מיכל מתוך "חצי אני"

  "כולם הרי יודעים שחיי הרווקות לאחר שנות השלושים ממש לא נראים כמו בסדרה סקס והעיר הגדולה. למה עולם הדייטים כזה מתיש, ולמה תמיד אני חושבת שאני יכולה לשנות את אלו שאומרים שהם לא מחפשים קשר מחייב?" הטור של מיכל שחר מתוך ספרה "חצי אני" בהוצאת "צמרת.
 • ממש לא האמפייר סטייט. אילוסטרציה.

  היומן של מיכל מתוך "חצי אני"

  "כולם הרי יודעים שחיי הרווקות לאחר שנות השלושים ממש לא נראים כמו בסדרה סקס והעיר הגדולה. למה עולם הדייטים כזה מתיש, ולמה תמיד אני חושבת שאני יכולה לשנות את אלו שאומרים שהם לא מחפשים קשר מחייב?" הטור של מיכל שחר מתוך ספרה "חצי אני" בהוצאת "צמרת.
 • מולטי תרגילים מבית רמית אטיאס לקיץ חטוב במיוחד (וידאו)

  מולטי תרגילים לחיטוב הגוף במיוחד לקיץ: גם השבוע כוהנת הכושר והפילאטיס רמית אטיאס מנדבת לנו תרגילים שיהפכו אותנו לחטובים במיוחד >>>
 • קליש רותם: "כמות המחבלים סביבי עצומה"

  בראיון ראשון לתקשורת המקומית מאז נבחרה, מדברת ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, על הכל. על שלטון יהב: "נעשו כאן דברים לא תקינים. בקרוב אחשוף הכל לציבור", על מצב הרווחה העגום בעיר: "חיפה הרבה יותר ענייה ממה שחשבתי", על הביקורת שחטפה מכל עבר: "דברים ישתנו במהלך הקדנציה" וגם: על פינוי המפעלים המזהמים, הקמת נמל המפרץ, ההתבטאויות המקוממות של רג'א זעתרא, נציגי הליכוד שנותרו מחוץ לקואליציה ועל קשריה הקרובים עם משרד ראש הממשלה 
 • קיץ בלי הזעה.

  איך מטפלים בהזעה בעונת הקיץ?

  הקיץ הזה יהיה נעים יותר: הכירו את המכשיר החדשני שמקל על אורח החיים, מכשיר המירה-דריי לטיפול בהזעת יתר וריח רע בבית השחי
 • ד"ר צח שרוני. תמונה: יחסי ציבור

  רגע לפני עונת הרחצה: הכל על ניתוחי חזה

  בחזה מורם: הקטגוריה המבוקשת ביותר בתחום הפלסטי היא שינוי גודל וצורת החזה; הפלסטיקאי ד"ר צח שרוני מנהל מרפאת כללית אסתטיקה מסביר הכל על ההליך
 • "נכנסתי לסטטיסטיקה", אמרה דינה בקול רועד.

  "הותקפתי מינית והחלטתי שזה בחיים לא יקרה שוב"

  מיומנה של סטודנטית: אחרי שלירז הותקפה מינית, היא החליטה שאיש לא יוכל לפגוע בה יותר
 • למה תמיד אני חושבת שאני יכולה לשנות את הבעייתיים?

  "למי את מחכה? את כבר לא ילדה. תתפשרי"

  מיומנה של סטודנטית: יש גיל מסוים שכבר מוזר להיות לבד. האם זה אומר שחייבים להתפשר?
 • "אם את נכנסת מהר מדי למיטה את זורמת. אם לא, את שמרנית"

  מיומנה של סטודנטית: נכנסתם למיטה והוא לא התקשר?
 • תוכיחי לה שהוא עושה לך טוב.

  מה עושים כאשר מפחדים להתאהב?

  איך מתמודדים עם הפחד מהתאהבות ומפגיעה, ופותחים שוב את הלב בפני האדם המיוחד?
 • "היא החברה הכי טובה שלי, אין דבר שהיא לא יודעת עליי ושאני לא יודעת עלייה".

  "התחלתי לצאת עם מישהו, והחברה הכי טובה שלי כועסת עליי"

  היינו עושות הכל ביחד. יוצאות, מבלות, מדברות על הכל. עכשיו התחלתי לצאת עם מישהו, ואני מרגישה שהיא כועסת עליי בגלל זה
 • "כיף לנו יחד, אבל עד שזה מגיע לאינטימיות"

  "כיף לי איתו, אבל אני לא נמשכת אליו"

  הכי כיף לי איתו בעולם. הוא מקשיב לי, מפנק אותי, מצחיק אותי. הבעיה היא שכשאנחנו מגיעים למיטה, אני סולדת ממנו. מה לעשות?
 • צריך לקחת סיכונים כדי להיות מאושרים.

  מיומנה של סטודנטית: האם באמת אפשר להישאר ידידים?

  "אולי עדיף שפשוט נישאר ידידים": האם זהו משפט פרידה קלאסי או משהו שבאמת אפשר ליישם?
 • מיומנה של סטודנטית: מתי להיכנס למיטה עם גבר?

  שאלה שמטרידה נשים רבות היא מתי להיכנס עם הבחור החדש למיטה. אז יש תשובה חד משמעית, וגם: איך תדעי שהוא לא איתך רק בשביל מטרה אחת?
 • אל תחטטו אחד לשני בנייד. תנו אמון.

  "אתה לא אוהב אותי כמו פעם"

  למה בהתחלה הכל מושלם וורוד, ואחרי תקופה האהבה דועכת? כמה טיפים איך לשמור על האש במערכת יחסים
 • תכירו את האדם שמולכם באמת לפני שאתם ממהרים.

  TURN OFF: עשה ואל תעשה בדייט ראשון

  מיומנה של סטודנטית: מה לעשות ומה לא לעשות בדייט ראשון. אתם חייבים לאמץ את זה
 • מי משלם? אתה!

  גבר, תוציא את הארנק בדייט

  הגיע הזמן להכריע בשאלה הנצחית: מי משלם בדייט ראשון? התשובה: אתה. וכל הסיבות לפנייך
 • אלעד. בן 19 בנופלו.

  "הזיכרונות לא מרפים, אין שנייה ביום שאני לא חושבת עליו"

  מוצקין זוכרת: 15 שנה אחרי מותו של סמל אלעד פולק ז"ל מקריית מוצקין בגזרת רמאללה, מדברת אימו אורלי על הגעגועים, על ההנצחה של אלעד בקריית מוצקין ועל הספר שהיא כותבת. ראיון עם מנטורית
 • מיהן החיפאיות הידועות שמובילות קמפיין שמכניס אגרוף לבטן?

  חלי ממן ויערית שושן הן רק חלק מרשימת הנשים שמשתתפות בקמפיין ענק שיצא לדרך
 • "בשנה הקרובה יהיו סדרות בכיכובי" (וידאו)

  לי זוהר היא זמרת ודוגמנית למידות גדולות שבקרוב תראו גם על מסך הטלוויזיה שלכם. צפו בראיון עם זוהר, שבו גם הכנו לה הפתעה קטנה ומרגשת מאוד וגילינו שהיא שומרת פינה חמה בלב לראש העיר של טירת כרמל, אריה טל
 • צפו: ברודווי במוצקין!

  צפו במאחורי הקלעים של המחזמר 'אנני', שנחת היום בתיאטרון מוצקין הישר מברודווי!
 • תמונה: יחסי ציבור

  ג'ודי ניר מוזס שלום מרתקת את הקהל החיפאי

  לאחר ביטול הרצאתה של רונית זיגלשטיין, הגיעה ג'ודי ניר מוזס שלום למרכז פנורמה והותירה את הקהל מרותק למשמע סיפורה
 • "כל תחלופה כזאת היא ירייה בגלגלים". תמונה: אלבום פרטי

  "אם זה לא נראה כמו להקה ולא מריח כמו להקה, זו לא להקה"

  קובי מנדלבאום, 'קוקי לבנה' בשבילכם, מדבר על הכל: על הדרך החדשה לבד ואיך אפשר בלי 'כמה הייתי רוצה'
 • מיהי המתמודדת מהאיזור שהיממה את אייל גולן?

  הצעירה מטירת כרמל אשר מתמודדת בתכנית 'אביב או אייל' בראיון מיוחד ל"ניוז חיפה קריות": "אייל גולן הוציא ממני את הדברים הנכונים". וגם: קבלו הצצה לפרק שישודר הערב
 • איפה אמא תרזה?

  "אמא תרזה איננה": דרמת מתח פסיכולוגית חדשה, חושנית ומטלטלת בתיאטרון חיפה בהשתתפותם של ג'ורג' אסקנדר, יעל לבנטל, קרן צור ואוהד קנולר
 • מיהי הרקדנית הצפונית שתייצג את ישראל בגביע העולם בריקוד?

  DWC הוא גביע העולם לריקוד, ובכל שנה משתתפים בו יותר מ-12,000 רקדנים מכל רחבי העולם בכדי להכריע מיהי המדינה שתזכה באליפות העולם בריקוד. אז מיהי הצפונית היפהפיה שתייצג את ישראל, ואיך שורדים נאמבר שלם על עקבים?
 • "גם לנשים מותר לרצות. סקס זה צורך טבעי"

  איך 'סקסי מאמא' הפכה לקבוצת ענק בפייסבוק בה חברות למעלה מ- 130 אלף מאמות סקסיות? מייסדת הקבוצה: "זה התפתח למימדים שלא דמיינתי"
 • הגיעו לשמוע. צילום: עצמי

  חוג הבית של ישראל סביון

  אמש נערך חוג בית למועמד למועצת העיר ישראל סביון: קבלו ראיון מיוחד עם סביון על הנושאים הבוערים בחיפה
 • צילום: עצמי

  "הבנתי שכשלאישה יש מקצוע שהיא אוהבת, זו הגשמה עצמית"

  יום האישה הבין-לאומי כאן, וזהו יום באמת מיוחד עבורנו הנשים. לכבוד היום הזה, קבלו ראיון מיוחד עם נאוה קולאז', מייסדת ובעלים של המכללה למקצועות היופי של נאוה קולאז', אישה שבנתה הכל בעצמה ומעניקה כלים להצלחה והעצמה עצמית לנשים אחרות
 • בנות עם ביצים

  העולם הנשי הוא עולם מורכב וקשה, וכל יום הוא התמודדות חדשה. מורן אזערי, החליטה לעשות מזה צחוק במופע משעשע ואמיתי, "בנות עם ביצים", שצוחק על מה שמותר ועל מה שאסור. בראיון היא סיפרה לנו הכל, ובעיקר על הגברים שמזדהים אפילו יותר מנשים
 • "הכאב האישי שלי, שהוא הנוכחות של תושבי הקריות בתוך חיפה" תמונה: פייסבוק

  "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון"

  בשיחה אחד על אחד עם גדי וילצ'רסקי: סיפר לנו על האבהות הטרייה "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון", על הסלוגן 'חיפה- לחיפאים קרייתים החוצה' ועל המאבק ללגליזציה של קנאביס
 • לא רק פנים יפות

  קייט ואור הן צמד הבנות הלוהט שכדאי שתכירו: בראיון צפוף הן סיפרו על החיבור "נהיה לנו 'רומן' אינסטגרם וכך התחברנו", על השאיפות "להביא את הצמד הנשי שאנחנו לעולם", ועל המקרה עם סטטיק "הכי התעלם ממני בפרצוף, ורק רציתי שנעשה תמונה"
 • "הרגשתי שיש לי משהו בלב שבוער". תמונה: אינסטגרם

  ילד הפלא מכרמיאל

  גיל ויין, או דיג'יי אונלי לשעבר, הוא האחראי ללהיט 'אל תשאלי' שגרם לכולנו להתמכר. אז שוחחנו על קפה, ומסתבר שיש עוד פרוייקט שלם בדרך
 • לא חיפשה את זה. אופיר הרוש.

  "התחלתי בטוב"

  אופיר הרוש, רק בת 16, וכבר הספיקה לכבוש את לב כולנו בתכנית "הכוכב הבא", ולהמיס את לב השופטים. עכשיו היא מתכננת להוציא סינגל ראשון, ולוקחת הכל בפרופורציות, גם את ההדחה. ראיון מתוק עם מתוקה אמיתית
 • "בסופו של דבר רוצים שהקהל הזה יבוא אלינו". תמונה: רז סימון

  עם הרגל על הגז

  את רז סימון אתם בטח מכירים, כי היא אחד השמות הלוהטים בסצנת הדיג'יים בצפון. היא סיפרה לנו על ההתחלה הלא פשוטה "אני הכי אמיתית, אף אחד לא ספר אותי", על ההצלחה "אני שמחה שלמרות הכל כן הצלחתי להתברג פה בין השמות החזקים" ועל החלומות "מאוד הייתי רוצה לשלב בין אירועים לאומנות"
 • שובר את החומות

  עומר נצר, רק בן 23 וכבר עם שני אלבומים, ורקורד מכובד של הופעות מסביב לעולם. ישבנו לראיון עם יוצר צעיר ובועט שמבקש לשבור את הסטיגמות
 • קואוצ'ינג זה דרך חיים

  אסף מימון הוא מאמן אישי של אמנים ועסקים אצל אלון גל, ואח של הזמרת המדהימה שירי מימון. ישבנו איתו לשיחה על איך הכל התחיל, על החלום שלו להיות זמר, ואיך הגיע לתחום הקואוצ'ינג
 • ראיון עשר עם: יצחק שפי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את יצחק שפי, בעלי רשת "אופטיקה שפי"
 • ראיון עשר עם: מבי גאוי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את מבי גאוי, מנהל השיווק של המכללה האקדמית "כנרת"
 • ראיון עשר עם: הילה בן משה

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את הילה בן משה, מנהלת מתחם תל חנן מקבוצת "מבנה"
 • ראיון עשר עם: דלית אגמון

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את דלית אגמון, מנכ"לית מרכז חורב
 • ראיון עשר עם: סאמיה דיאב

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את סאמיה דיאב, המנהלת החדשה של מתנ"ס ליאו באק
 • ראיון עשר עם: ירון ספיר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ירון ספיר, מנכ"ל קניון עזריאלי קריית אתא
 • ראיון עשר עם: ד"ר סער הראל

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך
 • ראיון עשר עם: לימור רייך

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את לימור רייך, מנהלת שיווק ושירות של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
 • עשר של ראיון עם: פרופ' רפי ביאר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את פרופ' רפי ביאר, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם
 • עשר של ראיון עם: ניצן מרסיאנו

  ניוז חיפה קריות מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ניצן מרסיאנו, מנכ"לית קסטרא חיפה
 • עשר של ראיון עם: אייל רביד

  "ניוז חיפה קריות.נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את אייל רביד, מבעלי רשת "ויקטורי"
 • עשר של ראיון עם: שלומי פורמן.

  בכל שבוע ניוז חיפה קריות מציג בפניכם דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה ואת פועלה. השבוע תכירו את שלומי פורמן, איש עסקים חיפאי.
 • שמעת מה שמעתי - הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית

  אמפי קיסריה יארח בשבוע הבא את הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית, ויוכיח שכשהמוזיקה טובה – לא חייבים לדעת את כל המילים כדי לרקוד אותה
 • שמעת מה שמעתי. מדור הזהב ועד "זהב"

  דקלון וסגיב כהן עושים כבוד למואיז'ו, סטטיק ובן אל תבורי חוזרים לתלם, לילי פרנקו מגייסים לאלבום השלישי ושלומי שבת מחכה שתשפטו את השיר החדש שלו. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הנה הילד

  איפה הילד בשיר חדש, כך גם כנסיית השכל. הרכב חיפאי מגיע הישר מקופנהגן לכרמל וה־tiny fingers באים לבלבל אתכם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פרידה ממאיר בנאי

  יובל מנדלסון באלבום ילדים חדש, אבי סינואני בעצות מניסיונו, תת־מדור חדש שייתן לכם המלצה אחת לאן לצאת ופרידה ממאיר בנאי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פסטיבל הבלוז הרביעי

  שילוב בין מוזיקה עיראקית לבלוז, הרכב על טהרת המין הנשי ולייזר לויד אחד שכולכם פשוט חייבים להכיר. פסטיבל הבלוז מגיע בפעם הרביעית לתל אביב עם 40 הופעות. אנחנו כבר התנענו בשבילכם
 • שמעת מה שמעתי - פותחים שנה

  אביאור מלסה הופך מתגלית לפוטנציאל ממומש, פטריק סבג באלבום שלישי, ספי ציזלינג באלבום בכורה ופלד מגיע להעיף את הוונדרבר בחיפה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - י"ט כסלו

  אלפי אנשים, תזמורת שבאה לעשות שמח, 3 אמנים ואברהם פריד אחד. אירוע י"ט בכסלו שהתקיים בבנייני האומה בירושלים הוכיח שמופע רוק יכול להיות גם חסידי
 • שמעת מה שמעתי - יומולדת 70 לחווה

  מוקי בשיר חדש ללחן של שלמה ארצי, חנן בן ארי בסינגל ראשון לקראת אלבום שני, ישי לוי חוזר לשרוט, מלכה באיה לקראת אלבום מספר 4 ומזל טוב לחווה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מנועה קירל ועד ספוטניק היי פיי

  נועה קירל ממשיכה לתת בראש, אגם בוחבוט נצמדת לטוב ולמוכר, מוסקט ושם טוב מכים שנית וספוטניק היי פיי בשיר מחאה בסגנון דאב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול השבועי

  שמעון בוסקילה ואליעד מראים איך עושים דואט, אביגייל רוז בשיר חדש, טיפקס מביאים נושא חדש לסדר היום הציבורי ושלמה ארצי חוגג יום הולדת פנסיה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - חשיפה בין־לאומית

  פסטיבל חשיפה בין־לאומית, שנועד לחשוף את אמני ארצנו למפיקים, עיתונאים ובעלי לייבלים מחו"ל, חזר לשנתו השביעית. בואו לשמוע את מה שישמעו בהמשך גם ברחבי העולם
 • שמעת מה שמעתי - מאינדינגב לאינדיסיטי

  המדור חוזר מחופשת חגים ארוכה ומפסטיבל האינדינגב במדבר – לטובת פסטיבל האינדיסיטי שיתקיים השבוע בירושלים. נסו לעמוד בקצב
 • שמעת מה שמעתי - מתנה לחג

  אושיק לוי בשיר חדש, אנסמבל שם טוב לוי בביצוע ליונה וולך, מומין ססלר באלבום פיוטים וממשיכים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מתכוננים לאינדינגב

  מתיסיהו בשיר חדש, הדס לחר מגשימה חלומות, תמיר מוסקט בפרויקט חדש ותת מדור חדש – מתחילים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - ממודי, "החצר האחורית" ועד צלילי שופר

  שופר בגרסת קאנטרי, שיר אהבה עצוב לים המלח, קאבר לשיר מהמאה ה-18 ואלבום מחאה מרחבי העולם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - שלומי ברכה עד עלמה זוהר

  שלומי ברכה באלבום סולו שני, יואב יצחק ממשיך בשלו, עלמה זהר בשיר ים תיכוני ולהקה מקווינס עושה רוקסטדי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מיובל דיין ועד דה לוקו

  יונתן רזאל מתחבר לקראת אלול, יובל דיין בחותם ווקאלי, אלון דה לוקו מראה לצעירי הז'אנר מי היה פה קודם ומזל טוב לגלעד כהנא. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  עמיר בניון מפרגן לאשתו, לוקץ' בשיר מחאה גברי, אלון עדר בחרדת נטישה ובוטן מתוק בקרקס שוב כאן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מהאחיות כרקוקלי ועד יהורם גאון

  יהורם גאון בשיר חדש, אורטגה באולדסקול היפ הופ, קינדרלעך בשיר מחאה, להקת מטאל במחווה לג'ורג' קוסטנזה ופרידה מנחצ'ה היימן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  ראפרים חנונים, רגאטון הודי, דיקלה בשיר שורט חדש וקאזו סוף סוף מוציאים אלבום בכורה. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  גרסה ברזילאית לשיר ילדים, להקת דאב מפורטו ריקו, ראפר יהודי לבן, פרויקט צברים וחיפאי אחד. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול של השבוע

  סופרגרופ מרגש ובועט, שחקן ודוגמן שמפליא גם בשירה, בל קנטו ישראלי ופיוט לקראת חודש אלול. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הכוכב בא

  ילדות צורחות, פלאפונים שלופים ונער בן 17 שמעיף את כולם באוויר. נדב גדג' השיק אלבום בכורה והוכיח שהוא כבר פופ-סטאר
 • שמעת מה שמעתי - קח את שנות ה-90

  פריצת האינטרנט והסלולרי, סוף המלחמה הקרה, מלחמת המפרץ והמון מוזיקה טובה. המדור מצדיע לאמני שנות התשעים שממשיכים להיות רלוונטים גם היום
 • שמעת מה שמעתי - טובים השניים

  המדור השבוע בסימן דואטים: גבר ואישה, ישראלי ואיראני, כוויתי וטורקי, תפוחים ותימניות וחיים רומנו אחד. ככה זה כשיש שניים
 • שמעת מה שמעתי - מזל טוב ארה"ב

  לכבוד הפעם ה-20 בה חוגג הדוד סם בת מצווש (240 לכל מי שטרם נכנס לתוכנית 5 היחידות של משרד החינוך) המדור הפעם בסימן יוצרים ישראלים שהחליטו כי עדיף להם לזמר דווקא באנגלית. look and listen