אל־אב הצילה את המצב

חברת "אל־אב מדחסים" מקרית ביאליק סיפקה ל"סופרטנקר" האמריקאי את המדחס הייחודי. "ללא התגובה המהירה של החברה הישראלית לא יכול היה המטוס לצאת"

"אין דבר מרגש יותר מאשר לראות את רכבי השירות שלנו עומדים בגאון לצדו של מטוס הסופרטנקר האמריקאי בידיעה, כי בזכות השירותים שלנו המטוס יוכל לתפקד כראוי"

"אין דבר מרגש יותר מאשר לראות את רכבי השירות שלנו עומדים בגאון לצדו של מטוס הסופרטנקר האמריקאי בידיעה, כי בזכות השירותים שלנו המטוס יוכל לתפקד כראוי"

שאפו גדול לחברת "אל־אב מדחסים" מאזור התעשייה קרית ביאליק, שהתגייסה למשימה הלאומית וציידה את מטוס הסופרטנקר הענק שהגיע מארצות הברית כדי לעזור במאמץ להשתלט על השריפות.

מדובר במטוס הכיבוי הגדול בעולם שביכולתו להניף כ־80,000 ליטרים של מים לאוויר, אשר בתזמון הנכון עשויים להכריע במאבק נגד התפשטות השריפה. יתרה מכך, בניגוד למטוסי כיבוי אחרים אשר נאלצים לחזור אל הקרקע כאשר כבים האורות והשמש שוקעת, הסופרטנקר מסוגל לעבוד גם בשעות הלילה. אך מסתבר כי ללא חברה ישראלית אחת שמיהרה להיחלץ לעזרתו, כוח הכיבוי המשמעותי לא היה יכול לעלות לאוויר עוד שעות קריטיות רבות.

לכל גיבור על יש נקודת תורפה, גם הסופר טנקר, גדול מטוסי הכיבוי בעולם, כמעט היה נכנע לנקודת תורפה זו אילולא שירות יוצא דופן, הניתן על ידי חברת "אל־אב מדחסים בע"מ". מדובר בחברה הממוקמת בקרית ביאליק משנת 1984 ומתמחה בייצור ושיווק מדחסי אוויר, מייבשי אוויר ומפוחים ובכך יכולה לספק פתרונות לכל צורך קיים במערכות אוויר הקיימות בשוק.

יואל מזרחי, הבעלים ומנכ"ל החברה שיתף: "אין דבר מרגש יותר מאשר לראות את רכבי השירות שלנו עומדים בגאון לצדו של מטוס הסופרטנקר האמריקאי בידיעה, כי בזכות השירותים הזמינים והמקצועיים ביותר שלנו, אשר ניתנים לפי דרישה, המטוס יוכל לתפקד כראוי, לעלות כמה שיותר מהר לאוויר ולהצטרף לכוחות הכיבוי. 'אל־אב מדחסים בע"מ' סיפקה לשדה התעופה בבוקר שבת מדחס 100 HP בלחץ 13 בר (bar), וללא עזרתה המידית בשעת חירום המטוס לא היה יכול לבצע את תפקידו. נוסף על כך, שיתוף הפעולה בין החברה הישראלית שלנו אשר מייצרת מדחסים כחול לבן, לבין המטוס האמריקאי הפועל במרץ לכיבוי השריפות יומם ולילה, הוא כשלעצמו מקור לגאווה".

"אני גאה כי החברה מקרית ביאליק התגייסה ונרתמה למאמץ, אף שהקריאה לעזרה נעשתה בשעות המאוחרות של ערב שישי", ציין ראש העירייה, אלי דוקורסקי. "בזכות שירותיה הגמישים של החברה, שניתנו ללא דיחוי, עבדו באל־אב מדחסים אל תוך הלילה על־מנת שיכול היה מטוס הסופרטנקר לעלות לאוויר בבוקר שבת ולהרשים אותנו ביכולותיו. ללא התגובה המהירה, לא יכול היה המטוס לצאת לסבב הטיסה הראשון שלו כבר בשבת ולתרום למאמצי הכיבוי".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק