לומדים על נגישות בביאליק

במסגרת החודש הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות, קיימה קרית ביאליק, כלת "אות נגישות ישראל", מספר אירועים לתלמידי מערכת החינוך בעיר

בתמונה: התנסות בבתי הספר "ביאליק" ואורט "אפק"

בתמונה: התנסות בבתי הספר "ביאליק" ואורט "אפק"

בתחילת השבוע התקיים בשעות הבוקר מיזם הסברה לנגישות וקבלת השונה, לשכבת כיתות ו' בבית־ספר "ביאליק" – מיזם שכלל הרצאה לתלמידים, תחנות התנסות במוגבלויות השונות ושיחות משוב וסיכום. הכל במסגרת החודש הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות החל בדצמבר.

תלמידי שכבת ו' נפגשו עם מתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. לאחר דברים שנשאה חברת מועצת העיר ומנהלת נ.י.צ. ד״ר רויטל שורץ-סבירסקי במסדר הבוקר לכל תלמידי בי"ס ומוריהם. התלמידים התנסו במוגבלויות פיזיות וחושיות על מנת לחוות כיצד חיים אנשים עם מוגבלות ושמעו את סיפוריהם המרגשים של מתנדבי נ.י.צ.

המתנדבים התקבלו על־ידי הצוות בראשותה של מנהלת בית הספר, עינת ברקו, בחום ובאהבה יוצאי דופן. התלמידים גילו התעניינות ושאלו שאלות נבונות ומאתגרות. מרגש במיוחד היה מכתב התודה ששלחה עינת למתנדבי נ.י.צ.

גם תלמידי שכבת ט' בחט"ב "אפק" חוו חוויה דומה. לאחר הרצאת הפתיחה חולקו התלמידים לתחנות התנסות במוגבלויות השונות, תוך חשיפה לעולמם  על מוגבלויותיהם השונות.

מרכיב חשוב במיוחד בשני בתי הספר האלה, הייתה ההשתתפות הפעילה והמרגשת של תלמידי החינוך המיוחד המשולבים במערכת. הם לא ויתרו על אף משימה וחלקו את תחושותיהם ברהיטות וברגש חם עם המתנדבים.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק