נלחמים בסכנת האופניים החשמליים

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, הורה על הקמת צוות חשיבה שיגבש תוכנית לחינוך ואכיפה בנוגע לשימוש באופניים חשמליים בקריית ביאליק

ישיבת העירייה בנושא האופניים החשמליים. "לא נמתין שהמדינה תחוקק חוקים ותקנות לגבי השימוש באופניים חשמליים"

ישיבת העירייה בנושא האופניים החשמליים. "לא נמתין שהמדינה תחוקק חוקים ותקנות לגבי השימוש באופניים חשמליים"

בישיבת ועדת התחבורה השבוע ציין דוקורסקי, כי הוא עוקב בדאגה רבה בעלייה הניכרת בשיעור ההיפגעות מרכיבה על אופניים חשמליים: "ככל שהכלי נעשה יותר ויותר פופולרי בקרב בני הנוער, כך עולה שיעור התאונות בו. רוכבי האופניים לרוב לא חובשים קסדות, מגני ברכיים ומרפקים, לא משתמשים בפנסים או מחזירי אור, נוסעים במהירות גבוהה ללא התייחסות לתנאי התאורה והכביש".

דוקורסקי ציין כי שימוש באופניים חשמליים מהווה סכנה הן לרוכב והן לעוברי האורח ומעלה את הסוגיה של אחריות הורית לנושא. לאור השימוש הגובר והלא בטיחותי של בני הנוער באופניים החשמליים , הורה דוקורסקי על  הקמה מידית של צוות חשיבה שיגבש תוכנית חינוכית עירונית ויבנה מערך הסברה ופעילויות אכיפה לבני הנוער.

"לא נמתין שהמדינה תחוקק חוקים ותקנות לגבי השימוש באופניים חשמליים", ציין דוקורסקי. "נתחיל מידית בפעולות ההסברה בכל מערכת החינוך העירונית בכדי להעלות את המודעות לנושא ולסכנות הגלומות בו".

באותה הישיבה אישרה ועדת התחבורה את הסדרי התנועה והתמרורים החדשים. מהנדס העיר, נועם מסד, הציג בפני הועדה את הסדרי התחבורה החדשים ברחוב הערמונים בעקבות הקמתה של תחנת השאיבה החדשה וכן את תוכנית הארכת רחוב אצ״ל. בנוסף, הוצגו בפני הוועדה נושא חידוש העבודות בשדרות ויצמן וההסדר הבטיחותי המתוכנן מול הסופרמרקט ברחוב קרן היסוד".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק