תינוקת במתנה

בזכות הערנות של אחות מכבי שירותי בריאות ביוקנעם ועקשנותה לברר לעומק את פשר הכאבים של מטופלת, התגלתה רעלת היריון. בזכות טיפול אישי ומקצועי, הלידה עברה בשלום.
לירון ירימי (33), מטופלת במכבי שירותי בריאות יוקנעם, לא תיארה לעצמה שדווקא בהיריון השלישי שלה יתחילו בעיות, לאחר שכבר ילדה שני ילדים בהצלחה.

"היא המלאך שלי" אומרת ירימי. "אם לא היא, לא הייתי חושבת שיש לי משהו רציני כי כבר הייתי אחרי שני הריונות.צילום :מכבי

"היא המלאך שלי" אומרת ירימי. "אם לא היא, לא הייתי חושבת שיש לי משהו רציני כי כבר הייתי אחרי שני הריונות.צילום :מכבי

כאשר הייתה בחודש השישי להריונה, היא התחילה לחוש תחושות מוזרות. “פתאום התחילו לי סחרחורות וראיתי מידי פעם מטושטש בעיניים וחשתי בכאבי ראש לא ברורים" היא משחזרת. ירימי נשארה למעקב אבל גם באותם רגעים, לא נמצא משהו מיוחד שיסביר את התופעות. "באותו שבוע הידיים והרגליים שלי התנפחו כל כך, עד שהלכתי לחנות תכשיטים שיעזרו לי לשבור את הטבעות שלא הצלחתי להוריד מהאצבע בגלל הנפיחות". לאחר מכן ירימי הגיעה לטיפת חלב במכבי לטיפול אצל אמה גניס, מנהלת ורכזת טיפת חלב במכבי בעיר, שמאותו רגע ליוותה את ירימי לדרך לא קלה. אמה גילתה אצל ירימי חלבון בשתן ולחץ דם גבוה באופן חריג, נתונים לא תקינים לאישה בהריון. "הלחץ דם שלה היה ממש גבוה וראיתי שגם במנוחה הלחץ דם לא יורד" ספרה אמה. היא שלחה את לירון להמשך טיפול ושם התברר שלמטופלת יש רעלת היריון שהודות לאמה התגלתה בזמן.

ירימי נשלחה ליחידה להיריון בסיכון, שם עברה סדרת טיפולים לא פשוטה. פעם ביומיים היא נאלצה לעבור בדיקת אישונים, היא קיבלה מגנזיום מחשש לבצקות במח, זריקות לוריד ונשארה לאשפוז במשך חודש וחצי. גם כשהשתחררה מהאשפוז היא הסתובבה עם מכשיר לחץ דם צמוד אליה. ממש לפני הלידה הזריקות לא עזרו לירימי והחלבון בשתן הכפיל את עצמו. "אז החליטו בעצם הרופאים שחייבים ליילד בניתוח קיסרי כי לא הייתה אפשרות ללידה רגילה בגלל הסיכון" הוסיפה ירימי.

"עברתי ניתוח קשה מאוד שבו הייתי מחוברת למגנזיום, פרכסתי, הקאתי, הייתי בין חיים ומוות עד שהתינוקת יצאה בריאה ושלמה".

בסוף  הניתוח התינוקות יצאה בשלום ונולדה במשקל 2.200.  "אני חושבת שיצא לי לשמוע מהרבה נשים בהיריון שני ושלישי שלא צריך מעקב היריון ואילולא אמה, שליוותה אותי ולא ויתרה לי על שום בדיקה, כנראה שהייתי עומדת בפני אסון בסוף ההיריון".

"לא תמיד ההיריון הראשון או השני חייב להסתבך, כפי שקרה במקרה של לירון,  זה עלול לקרות גם בהיריון שלישי ושום דבר לא מובן מאליו. עם יד על הלב, אני חושבת שלא כל הנשים מודעות בכלל למה זה רעלת היריון" סיכמה אמה.

"היא המלאך שלי" אומרת ירימי. "אם לא היא, לא הייתי חושבת שיש לי משהו רציני כי כבר הייתי אחרי שני הריונות. היא דחפה אותי לעבור סידרת טיפולים ובדיקות, למרות שלא רציתי והיא לא ויתרה לי לשנייה ולחצה באופן קשוח. היא עמדה על שלה והייתה שם בשבילי, בכל רגע בתהליך ועל כך אני אהיה לה אסירת תודה כל החיים".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות