הפעולות שיאפשרו לשמור על הסביבה

כמה פעולות שגרתיות שכל אחד ואחת מאתנו יכולים לבצע עשויות להציל את כדור הארץ ולמנוע נזקים בלתי הפיכים לאיכות הסביבה. אמצו בהקדם את ההרגלים הנכונים ואל תשכחו שחיסכון באנרגיה שווה לכם הרבה כסף

שמירה על איכות הסביבה היא פעולה פשוטה מכפי שנהוג לחשוב. כל מה שצריך לעשות הוא לאמץ הרגלים נכונים ולהראות דוגמא אישית גם לילדים. בנוסף, יש שורה ארוכה של פעולות יום יומיות שאותן כל אחד ואחת מאתנו מסוגלים לבצע ללא שום בעיות.

אפשר להתחיל עם הפרדת אשפה ולדאוג למחזור יעיל של בגדים, נייר, זכוכית, מוצרי אלקטרוניקה ופלסטיק ועוד. אם תמשיכו לזרוק לאשפה הרגילה מוצרים שאפשר למחזר, אתם פוגעים בפועל בסביבה ועלולים לגרום נזקים בלתי הפיכים לכדור הארץ.

פעולה יום יומית נוספת שעוזרת לשמור על הסביבה ואף מעבירה מסר חינוכי נכון היא לתרום חפצים ופריטים שאין בהם שימוש. במקום להשליך בגדים ומוצרים ישנים לפח, אפשר להעביר או לתרום אותם לאנשים שזקוקים להם. כך מצילים מצד אחד את הסביבה, ודואגים לאנשים אחרים מצד שני.

שימו לב לפריטים שאתם קונים במכולת. תנו עדיפות למוצרים שעברו מחזור והשליכו בקבוקי פלסטיק לפחים המיועדים. אם אתם אוהבים לארח חברים או בני משפחה, עברו לצלחות רגילות וותרו על כלי הפלסטיק. השתמשו בצורה מושכלת גם בשקיות וזכרו שהניילון גורם נזקים לקרקע, לנחלים ולים. התחליף לשקיות ניילון צריך להיות שקיות בד רב פעמיות או שקיות חד פעמיות מתכלות שמיוצרות מנייר או תירס.

 

תנו עדיפות למוצרים שעברו מחזור והשליכו בקבוקי פלסטיק לפחים המיועדים

תנו עדיפות למוצרים שעברו מחזור והשליכו בקבוקי פלסטיק לפחים המיועדים

 

חיסכון בחשמל, מים ואנרגיה

הפגיעה באיכות הסביבה נובעת משימוש במוצרי חשמל שזוללים אנרגיה. את זה תוכלו למנוע אם תחסכו בדברים הקטנים. הקפידו להשתמש בתאורה טבעית ומלאכותית לאורך שעות היום, נתקו את הסלולארי או המחשב מהחשמל כשהם נטענים במלואם, כבו אורות שדולקים ללא סיבה ואל תשאירו את הטלוויזיה דולקת אם אף אחד לא צופה בה. פעולות כאלה לא רק יחסכו חשמל ואנרגיה, אלא גם יעזרו לכם לחסוך כסף וימנעו בלאי של מוצרי החשמל בבית ובמשרד.

גם נורות ידידותיות לסביבה יכולות לעזור לכם לחסוך חשמל וכסף. את הנורות האלה תוכלו להשיג בחנויות לכלי בית ובמגוון רחב של הספקים וגוונים. הגיע הזמן לוותר על נורות הלהט המיושנות לטובת נורות ידידותיות לסביבה, שהן הרבה יותר חסכוניות ולא פחות מאירות.

שמירה על הסביבה לא יכולה להתבצע ללא חיסכון במים. וותרו בהקדם על רכישת בקבוקי פלסטיק ועברו ליתרונות של בר מים במטבח, התקינו "חסכמים" בברזים והפעילו את מכונת הכביסה או המדיח רק כאשר הם מלאים. בכל הנוגע לאמבטיה ומקלחת, ההמלצה היא לתת עדיפות למקלחת כדי לחסוך מילוי מיותר של מים.

לסיכום, הישארו קשובים לצרכי הסביבה. בדקו כיצד אתם יכולים לסייע ותרגישו טוב עם עצמכם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות