מחאת החקלאים הגיעה לכנסת

חקלאי המדינה ובתוכם חקלאי חוף הכרמל הפגינו הבוקר מול הכנסת בירושלים. "לא ניתן יד לחיסול החקלאות במדינה"

חקלאי חוף הכרמל במהלך ההפגנה. "הגיע הזמן כי מדינת ישראל תתמוך ותשמר את החקלאות המקומית"

חקלאי חוף הכרמל במהלך ההפגנה. "הגיע הזמן כי מדינת ישראל תתמוך ותשמר את החקלאות המקומית"

חקלאי חוף הכרמל יצאו הבוקר (20.12.16) מהקיבוצים והמושבים והצטרפו לאלפיי חקלאים מכל קצוות הארץ לעצרת מול כנסת ירושלים, תחת הכותרת: "לא ניתן יד לחיסול החקלאות במדינה" וכדי למחות על התעלמות הממשלה מעתידה החקלאי של מדינת ישראל. החקלאים יצאו בשיירות איטיות של טנדרים, רכבים, משאיות ואוטובוסים עד להגעתם לירושלים.

מאבק החקלאים הוא נגזרת ששל מדיניות חד צדדית מצד הממשלה בכל הנוגע לפתיחת ייבוא פרוע וחופשי, מחירי המים הגבוהים לחקלאים, פערי התיווך ועוד. החקלאים דורשים מהממשלה לטפל במידי וללא כל דיחוי בכלל הנושאים החקלאים הבוערים אחת ולתמיד לרבות: הורדת מחירי המים וביטול, הלאמת אגודות המים החקלאיות, עצירת הייבוא הפרוע, טיפול בפערי התיווך זאת לצד בניית שוק סיטונאי חדש, טיפול בכל סוגיית העובדים הזרים, תמיכה בייצוא החקלאי, הסדר בענף ההטלה והסדר בקרן הביטוח של החקלאים קנט.

כזכור, לפני כשבוע ביטל שר החקלאות, אורי אריאל, את פגישתו עם ראשי המועצות האזוריות בכנס ראשי הרשויות שהתקיים במעגן, וזאת כמחאה על רקע הביקורת הנוקבת שהושמעה בכנס נגד מדינתו. בדיון שהתקיים במהלך הכנס השמיעו ראשי הרשויות ביקורת נוקבת וחוסר אמון בשר.
"חקלאי חוף הכרמל הגיעו יחד עם חקלאי המדינה כולה לזעוק את זעקתנו 'די להרס החקלאות במדינת ישראל', הגיע הזמן כי מדינת ישראל תתמוך ותשמר את החקלאות המקומית", ציין ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, כרמל סלע. "המדינה חייבת להפנים כי חקלאות היא הבסיס לשמירת גבולותיה של המדינה. חקלאות זה קרקע וזה ערך. פערי התיווך גורמים ליוקר המחיה, עלות הקרקע, המיסים והנטל על החקלאים הוא קשה מנשוא, לא כל דבר ניתן לייבא, חוסן המדינה הוא בתצרוכת וייצור המזון לתושביה".

מהתאחדות חקלאי ישראל נמסר: "על הממשלה להתעורר מהתרמת, להתעשת ולטפל לאלתר וללא דיחוי בכלל הנושאים החקלאים העומדים על הפרק למען בטחון אספקת המזון של הציבור הישראלי ולמען חוסנה של המדינה. אנו לא נרפה עד שממשלת ישראל תציב את החקלאות על סדר יומה הלאומי".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ים