תקציב 2017 – אושר

מועצת העיר קרית ביאליק אישרה את תקציב העירייה לשנת 2017. עקב עלייתה של העיר בדירוג הלמ"ס השתתפויות הממשלה בתקציב העירייה יפחתו ומענק האיזון יקטן

 

תקציב העירייה לשנת 2017 יכלול מרכיבי התייעלות פנימית שלא יפגעו בשירות לתושב. צילום עיריית קרית ביאליק

תקציב העירייה לשנת 2017 יכלול מרכיבי התייעלות פנימית שלא יפגעו בשירות לתושב. צילום עיריית קרית ביאליק

הצעת תקציב העירייה לשנת הכספים 2017 שמסתכמת לסך 291,584 שקלים, אושרה על ידי מועצת העיר בישיבתה האחרונה.

התקציב מבטא את המשך תנופת העשייה והפיתוח של העיר, כאשר את מרב המשאבים (53%), משקיעה הרשות בשירותים הממלכתיים הניתנים לתושבי העיר בתחומים רבים, ביניהם: חינוך, גני ילדים חובה וטרום־חובה. בתי ספר יסודיים, חטיבות הביניים, חטיבה עליונה ושירותים נוספים. בנושא התרבות – לרבות ספורט, אגודות ספורט, תנועות נוער, להקות זמר, קונסרבטוריון וכדומה. הרווחה – לרבות השקעה בנכים, עוורים, מפגרים, עולים חדשים, מועדוני קשישים, עזרה למשפחות נזקקות, דת, בריאות ואיכות הסביבה. שירותים אלה כוללים תחומים שאין חובה על העירייה לנהלם, וברשויות רבות אחרות הם מנוהלים על ידי גורמי חוץ.

תקציב העירייה לשנת 2017 יכלול מרכיבי התייעלות פנימית שלא יפגעו בשירות לתושב, כך מבטיחים בעירייה. השמירה על רמת שירותים מוניציפליים גבוהה תעשה גם בשנת 2017 ללא העלאה חריגה בחיובי הארנונה.

החלק הארי בהוצאות התקציב הוא נושא הפעולות, כאשר סך כל הוצאות הפעולות בהצעת התקציב מסתכמות לסך של 209,616 שקלים, ומהוות שיעור של כ־72% מסך כל ההוצאות. מרכיב הפעולות בתקציב עיריית קרית ביאליק הוא אחד הגבוהים בשלטון המקומי בישראל.

הוצאות השכר מהוות שיעור של כ־28% מסך כל ההוצאות והן כוללות פנסיה תקציבית, כך שלמעשה הוצאות השכר בפועל ללא פנסיה תקציבית, מהוות שיעור של כ־23%  מסך כל ההוצאות בתקציב. חלקו של מרכיב השכר מסך כל תקציב עיריית קרית ביאליק הוא מהנמוכים בשלטון המקומי בישראל.

פירעון המלוות מסתכם לסך של 16,882 שקלים, ומהווה שיעור של כ־6% מסך כל ההוצאות. הוצאות המימון מסתכמות באלף שקלים, ומהוות שיעור של כ־0.3% מסך כל הוצאות התקציב.

תקציב ההכנסות מסתכם לסך של 291,584 שקלים, כאשר ההכנסות העצמיות המתוכננות של הרשות לשנת 2017 הן בשיעור של כ־79% מסך כל ההכנסות הצפויות של העירייה, ואמורות להסתכם ב־229,073 שקלים.

אומדן גביית הארנונה הכללית הכולל גביה שוטפת, גביית פיגורים והנחות, צפוי להסתכם לסך של 144,173 שקלים, המהווה שיעור של כ־63% מסך כל ההכנסות העצמיות של העירייה, ושיעור של כ־49% מסך כל הכנסות העירייה בתקציב הרגיל.

"התקציב לשנת 2017 מייצג את רמת הפעילות והשירותים הגבוהה שאנו מעניקים לתושב", ציין ראש העירייה. "קרית ביאליק נמצאת במקום הראשון בקריות, ובמקום השביעי בארץ בהשקעה לתושב. העברת תקציבים מרובים למערכת החינוך נותנת אף היא את אותותיה: קרית ביאליק נמצאת במקום הראשון בין העיריות בהשקעות לתלמיד, משפרת משנה לשנה את הישגי התלמידים הזכאים לתעודות בגרות וממשיכה לעלות בשיעור המתגייסים לצה"ל. במשך 7 שנים האחרונות מקבלת קרית ביאליק את פרס שר הפנים לניהול כספי תקין. אני מתכוון להמשיך ולהנהיג את העיר להצלחה בדרך אחראית, תוך הקפדה מיוחדת ושמירה על מסגרת התקציב".

דוקורסקי הוסיף כי עקב עלייתה של העיר בדירוג הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) מאשכול 6 ל־7, השתתפויות הממשלה בתקציב העירייה יפחתו, מענק האיזון יקטן. המשמעות – הדבר ידרוש הידוק חגורה ומקסום פוטנציאל גיוס תקציבים.

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק