פארק כלבים חדש בהדר

עיריית חיפה ממשיכה בהכשרת גנים לשחרור כלבים ברחבי העיר, וכעת בשורה לתושבי שכונת הדר: הפארק לכלבים בגן בנימין מצטרף לגנים שכבר הוקמו

במקביל להכשרת הגינות נמשכת פעילות האכיפה הנמרצת של העירייה נגד בעליהם של כלבים משוטטים וכלבים העושים את צרכיהם ברשות הרבים

במקביל להכשרת הגינות נמשכת פעילות האכיפה הנמרצת של העירייה נגד בעליהם של כלבים משוטטים וכלבים העושים את צרכיהם ברשות הרבים. צילום: באדיבות מחלקת הגנים בעיריית חיפה

בגן בנימין שבשכונת הדר הושלמו בימים אלה העבודות להכשרת פארק כלבים המשתרע על שטח כולל של כ־600 מ"ר.

הפארק הוקם בשיתוף מתנ"ס הדר בעלות כוללת של כ־120 אלף שקלים לאחר שעיריית חיפה ערכה שיתוף ציבור לקראת הקמתו. הפארק ישמש את בעלי הכלבים הרבים המתגוררים בשכונת הדר.

להנאת המבקרים הותקנו בפארק מתקני משחקים, ברזייה, עמדה של שקיות לאיסוף צואת כלבים, תאורה לילית, ספסלים כאשר חלק מהצמחייה המקורית נותרה על מנת שהכלבים יוכלו לשחק בקרבתה. הפארק גודר ושער כפול הוצב בכניסה למנוע בריחה של כלבים.

הפארק מצטרף לפארקים שכבר הוקמו בשכונות העיר השונות: ברחוב יואב שבקריית אליעזר, ברחוב החיל בבת גלים , ברחוב אורן שברוממה החדשה, בחורשה הסמוכה לרחוב הנוטר בקריית חיים ובגבעת השבשבת בנווה שאנן.

הפארקים נועדו להקל על בעלי הכלבים ללא צורך בשימוש ברצועה ולאפשר לכלבים להתרוצץ חופשי תוך צמצום מפגעי צואת הכלבים בשכונות. הפארקים מתכוננים ומוקמים על ידי המחלקה לגנים ונוף באגף לשיפור פני העיר, בשיתוף הווטרינר העירוני והאגף לפניות הציבור.

עיריית חיפה תמשיך להכשיר גינות כלבים כאשר בימים אלה מקודמת הקמתם של 2 פארקים נוספים  בשכונת שער העלייה, בשכונת רוממה, ובשכונות נוספות. תושבי השכונות מוזמנים לפנות לאגף לפניות הציבור ולהציע את הצעותיהם בנושא.

החוק אוסר כל אחזקת כלבים במקום ציבורי, אלא אם כן הכלב קשור היטב ברצועה או בשרשרת. החוק נועד להגן על אנשים וכלבים כאחד  מפני נשיכות, העברת מחלות וריצה של כלב לכביש, העלולה להסתיים בפגיעתו. החוק אינו חל בפארקים לשחרור כלבים – פרט לכלבים מסוכנים החייבים  ברצועה גם בגינות אלה.

במקביל להכשרת הגינות נמשכת פעילות האכיפה הנמרצת של העירייה נגד בעליהם של כלבים משוטטים וכלבים העושים את צרכיהם ברשות הרבים. האכיפה מבוצעת באופן גלוי וסמוי ע"י מפקחי העירייה אשר מסיירים ברחבי העיר בכל שעות היום והלילה. המפקחים מאתרים את בעלי הכלבים באמצעות שבב אלקטרוני המוצמד לגופם של הכלבים, וכן על ידי מעקב אחר הכלבים לבתיהם.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה