חנוכה בחיפה

חג החנוכה הגיע לחיפה עם שפע של אירועים, הופעות, הצגות וירידים לכל המשפחה. הכניסה לכל האירועים – חופשית

כל האירועים בכניסה חופשית, אבל בנוסף במהלך חופשת החנוכה יתקיימו סיורים מודרכים ברחבי העיר (בתשלום). צילום: דוברות עיריית חיפה

כל האירועים בכניסה חופשית, אבל בנוסף במהלך חופשת החנוכה יתקיימו סיורים מודרכים ברחבי העיר (בתשלום). צילום: דוברות עיריית חיפה

מיצג אורות במושבה הגרמנית: שלוש הדתות (נצרות, איסלאם ויהדות) חיים בשיתוף בעיר חיפה ולרגל חג המולד, חג הקורבן וחנוכה המושבה החגיגית התקשטה עם עצי אשוח, חנוכייה גדולה וסהר במיצג אורות מרהיב לרגלי הגנים הבהאיים. המוני מבקרים ותיירים מגיעים לחיפה מדי שנה במהלך חודש דצמבר בכדי להתרשם מהמיצג המואר המאפיין את חיפה כעיר  רב תרבותית שבה חיים במשותף בני כל הדתות.

מיצג האורות יוצג עד 31 בדצמבר. הכניסה חופשית.

שישוק שוק וואדי ניסנאס מתעורר לחיים עם הפנינג מוסיקלי צבעוני, מתובל ממזרח למערב. מדי בוקר יתקיימו 2 מופעים, ממחוזות אחרים שיעשה לכם חשק לשכוח מהכל ולרקוד. טורקי, צועני, עלי גפן, אבטיח טרי, בלקני שמח, ג'אז רגוע לצד פיתה עם זעתר, מרש צועני, אשכול ענבים, מוסיקה מצרית, בקלאווה מתוקה וקצת חריף בצד. ככה אנחנו אוהבים את זה.  הכל הולך. מעורב חיפאי!

 

בין  10:30 ו- 12:00  – הרכבים בסגנונות מוזיקליים שונים (יהודי וערבי(

הכניסה חופשית

מלאכת החיים –  בספרות שירה ורוקנ'רולסדרת מופעים ספרותיים מוזיקליים רב – תרבותיים המוגשים ע"י מיטב היוצרים והמבצעים בימי שישי בחודש דצמבר. המתח בין  הפרחים והרע, בין האסתטי למוסרי, בין הנעלה  והנשגב לבין היומיומי כפי שהוא בא לידי ביטוי בעולמות השירה, הספרות והרוקנ'רול. שילוב קטעי ספרות ושירה בעברית ובערבית תוך חיפוש וחקירה אחר הדומה והשונה ואחר מה שמייצר את מרקמם של החיים משותפים.

30.12 –  עדנה מזי"א | ערן צור | יוסף אבו ורדה | אולה שור סלקטר | אסף רוט | חנאן חילו | שלמה בר ¬   

ימי שישי  בשעה 12:00 |  הנמל 32 – הכניסה חופשית

סופגטרון

4 ימים של תיאטרון איכותי לילדים וכל המשפחה במחיר סמלי. בין ההצגות: ליצן החצר, מוף ומוריס, מר זוטא ועץ התפוחים, הגינה של סלסלית, על כל פלא, שבת בבוקר, מה הסיפור שלך תמר, הרפתקאות חמור שכולו תכלת.

26 – 29 בדצמבר. כרטיסים במחיר סמלי.

חמבגן – ניידת חמבגן תבקר המרכזים הקהילתיים ברחבי העיר ותחגוג עם הילדים  את חנוכה וחג המולד עם מגוון מופעים, הצגות ופעילויות לילדים.

25 – 30 בדצמבר. הכניסה חופשית. 

 

 

במהלך חופשת החנוכה יתקיימו סיורים מודרכים ברחבי העיר (בתשלום), בואו לגלות את סיפורה של חיפה בסיורים חווייתיים:

סיור פנורמי חיפה –  סיור מודרך בפינות הקסם של חיפה – טיילת לואי, תצפית על הגנים הבהאים, המושבה הגרמנית ועוד.

סיור במרכז הכרמל – סיור רגלי היסטורי במרכז הכרמל, כולל סיפורי בתים טמפלרים במושבה הטמפלרית – "כרמל והים" וסיפורי ההיסטוריה של חיפה, טיילת לואי, תצפית של הגנים הבהאיים.

סיור במושבה הגרמנית ובוואדי ניסנאס –  סיור רגלי בעקבות הטמפלרים הכולל סיפורי בתים וסיפור התיישבות הטמפלרים בחיפה ומשם דרך הסמטאות לוואדי ניסנאס – השכונה הנוצרית – מוסלמית שם נתמקד בדתות, דו קיום ואופייה המיוחד של השכונה.

סיור על חושי במושבה הגרמנית – הסיור "קסמים במושבה", בהובלתו של יוני אלאדיני, הקוסם והאומן האל חושי המכונה "אלאדיני הגדול", יעביר את המשתתפים חוויה יוצאת דופן במושבה הגרמנית. סיורי קסמים הם הטרנד העולמי החדש בסיורי ערים וכבר הספיקו לכבוש את ניו יורק, מילאנו ודיסלדורף.

סיור גרפיטי ואמנות רחוב בשכונת הדר – חיפה, עיר נמל, מרכז רב-תרבותי והפירנצה של הגרפיטי בישראל. מעוזם של ה Broken Fingaz Crew, קולקטיב הגרפיטי הישראלי הידוע בעולם ושל רייטרים ואמנים נוספים ומוכשרים באופן יוצא מגדר הרגיל שנכיר בסיור שכמותו עוד לא היה! בסיור נראה עבודות של כל האמנים החיפאים שחשוב להכיר וגם של אמנים תל אביבים שאנחנו כבר אוהבים, נראה גרפיטי אמיתי בעברית ובערבית ונבקר במחסן ובמרפסת, מהם יוצאת תוצרת משובחת בתחומי האמנות הפלסטית, המוסיקה ואופנת הרחוב.

סיור גרפיטי בעיר תחתית – העיר התחתית עוברת שינויים רבים בשנים האחרונות ומשמשת כבית גידול לאמנות חיפאית עכשווית משובחת. האזור הפך ל"מגרש הביתי" של שני הקולקטיבים האמנותיים המרכזיים בעיר – האגף והקרטל, אותם נכיר לעומק בסיור מיוחד במינו. הסיור יתחיל בסקירת ההיסטוריה של האגף מתחילת הפעילות בחלל קטנטן שברחוב הנמל בשנת 2008 ועד לפתיחת גלריית שער 3, כולל ביקור מודרך בגלריה. חלקו השני של הסיור יתמקד בבניין הקרטל, בניין עצום שמכוסה כולו בגרפיטי ואמנות רחוב של אמנים אורבניים מובילים מהארץ ומהעולם ובהם, Know Hope, Klone, פילפלד, עדי סנד, Tipa Graphic,  קולקטיב הגרפיטי הישראלי המוכר ביותר בעולם, צוות ה BFCהאגדיים מחיפה. בסיור נלמד על ההיסטוריה של הקרטל ושל האגף ונצרוך תרבות חיפאית אמיתית.

סיור מומחז לילדים- המרדף בעקבות האוצר האבוד | סיור משפחות, בכתב חידה חוויתי ומסתורי בעקבות אוצר שראשיתו מימי התורכים בחיפה. סיפור שתחילתו בעיר התחתית, דרך השוק התורכי, כיכר פריז, הנמל. בסיור נפגוש דמויות היסטוריות מחיפה מאז ימי התורכים ועד היום ונשלב חידות, הפעלות לילדים ומשימות לכל המשפחה.

סיור מומחז תפאדלו! – בואו לפגוש את טעמים, ריחות ואנשים בשכונת וואדי ניסנאס המרתקת.  מי מכין תערובת קפה בהזמנה אישית? האם אפשר לאכול ולדבר אצל ברכה?  אצל מי אסור להציץ בסירים? איך אפשר לחוות דרבי משולש ועל איזה כדורים אנחנו מדברים בכלל ?השף שלנו מגיע ממחוז קטן בצרפת שם למד על אהבה לאנשים ואוכל וביחד תצאו למסע קולינרי בעקבות חברו הטוב גיל חובב.

לכל הסיורים, לפרטים והרשמה –  עמותת התיירות חיפה.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה