חתזית נדלן לשנת 2017

עדי גייר סמנכ"ל השיווק של חברת הנדל"ן עמרם אברהם, צופה כי שנת 2017 בסימן התמודדות היזמים/קבלנים עם המגמה ההולכת וגוברת של סגירת חברות הביצוע בענף הנדל"ן וחוסר כ"א בשטח לבנייה. "המגמה בשנת 2017 אינה צפויה להיות שונה בהרבה מהשנים האחרונות. מה שהיה, הוא שיהיה ." – אומר גייר .

 

עדי גייר סמנכ"ל השיווק של חברת הנדל"ן עמרם אברהם צופה כי, בשנת 2017 לא צפוי שינויי מגמה משמעותי בתחום הנדל"ן למגורים. הוא מעריך, כי תמשיך להיות עליית מחירים בדירות למגורים זאת למרות מספר גורמים שעלולים ל"הכניס" תנודות קלות בקביעת מחירי הדירות למגורים.

"בין הגורמים האלה" – הוא אומר – "יש להתייחס למכרזי מחיר למשתכן של מנהל מקרקעי ישראל הנמצאים בחלקם בתחילת הדרך התכנונית ובחלקם בראשית שיווקם, מה שיגרור במהלך שנת 2017 שיווק של אלפי יחידות דיור בכל רחבי הארץ לזוגות הצעירים וזכאי משרד השיכון, פעולה אשר יכולה להשפיע על מחירי הדירות הן כלפי מעלה והן כלפי מטה".

הוא מסביר, כי יש לקחת בחשבון גם את עניין סביבת הריבית. להערכתו היא צפויה להשתנות במהלך השנה, ובסבירות גבוהה שבנק ישראל "יעשה צעד" ויעלה בצורה מדודה את ריבית הפריים, דבר שעלול להשפיע על הלוקחים משכנתאות, אם כי בצורה מינורית .

"יש להתחשב גם בשיפור המתמיד של התשתיות ודרכי התחבורה ההופכים את אזורי הפריפריה לנגישים יותר, מה שעוזר לרוכשים להעביר את מרכז כובד פעילותם לערים במעגל השלישי והרביעי לגוש דן (חדרה, נתניה, קריית גת, אשדוד ועוד…), זאת יחד עם בנייה מסיבית בערים/ישובים אלה מביא ויביא להשפעה על מחירי הדירות – להערכתי דווקא לעלייה במחירים של עד כ – 10% ."

גייר מעריך כי דווקא באזור גוש דן צפויה כנראה יציבות מחירי הדירות, אם כי יהיו אזורים ממוקדים שבהם עלולים מחירי הדירות למגורים לעלות, זאת כיוון שלמשרד השיכון אין רזרבות גדולות של קרקעות ומשום כך הביקוש עולה על ההיצע.

נושא ההתחדשות העירונית על גווניו צובר תאוצה ויוסיף עוד אלפי יחידות חדשות לשוק הדירות החדש , דבר שיביא להגברת ההיצע שיענה על הביקוש הקיים , יחד עם זאת לא בכל הערים ישנו פלח שוק משמעותי של דירות תמ"א אז ההשפעה שיכולה להיות על המחיר בממוצע ארצי נמוכה.

"גורמים אלה והמגמה המתעצמת של חברות הביצוע ש"פושטות רגל" וכתוצאה מכך מתעכבת בנייתם של  פרויקטים שלמים, מה גם חוסר בידיים עובדות בענף הבנייה שלהערכתי גם בשנת 2017 לא ייפתר, זאת על אף החברות הזרות שהובאו בעקבות קול קורא של משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון, מביאים אותי לתחזית בה חברות הנדל"ן בישראל יצטרכו גם בשנת 2017 להמשיך להתמודד בתבונה עם הזוגות הצעירים הבאים בשערם לרכוש את דירת החלומות הראשונה שלהם, להמשיך את תכניות המימון,

המבצעים המיוחדים וכו'. בשורה תחתונה, אני מעריך כי המגמה היא נטייה לעליות מחירי הדיור של עד 10%.

חברת הנדל"ן עמרם אברהם הוקמה בשנת 1994 ע"י אברהם עמרם ובניו כחברה לחומרי בניין. בשנת 2002 הוקמה חברת הבת עמרם אברהם, חברת הנדל"ן אשר עוסקת בפיתוח, ייזום ובנייה למגורים. מנכ"ל החברה מאז אלון עמרם (בנו של אברהם ז"ל).

חברת עמרם אברהם בונה בטכנולוגיות מהמתקדמות בישראל ובהתאם לדרישות המחמירות של מכון התקנים הישראלי והיא מבוקרת בקביעות על ידיו.

לרשות החברה: עובדים, מנהלים ומהנדסים מהטובים בארץ.

חברת הנדל"ן עמרם אברהם פעילה בטווח רחב של תחומי הפיתוח, היזמות והביצוע, מבני מגורים, תעשייה, מסחר ומשרדים.

החברה מתכננת ומקימה  כיום למעלה מ –  4,000 יחידות דיור בערים השונות ברחבי הארץ.

החברה ביצעה ומבצעת פרויקטים בערים השונות דוגמת : אילת, רכסים, קריית גת, גדרה, רעננה, פרדס חנה כרכור, חדרה, בנימינה, זיכרון יעקב, קריית מוצקין ועוד.

בנוסף בונה החברה למעלה מ- 35 אלף מ"ר של נכסים מניבים הכוללים מבני משרדים, מרכזים מסחריים לתעשייה קלה.

לאחרונה נכנסה החברה לפעילות נרחבת בתחום התחדשות עירונית.

אלון עמרם בעלים ומנכ"ל חב' עמרם אברהם אומר, כי פעילות זו מהווה חיזוק מהותי לתיק הנכסים למגורים שבידיי החברה בכל הקשור לתחום התחדשות העירונית ובכלל זה: תמ"א 38/1 תכנית המתאר הארצית שנועדה לטפל בבניינים שנמצאים בסכנת קריסה בעת רעידת אדמה. ותמ"א 38/2 תכנית המתאר הממשלתית שמאפשרת להרוס בניינים ישנים וותיקים ולבנות במקומם בניינים חדשים שעמידים בפני רעידות אדמה.

חברת הנדל"ן עמרם אברהם רואה ביישום התחדשות עירונית פתח להגדלת היצע הדירות, העצמת השוויון החברתי במדינה והתחדשות מרכזי הערים בה.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנדל"ן