קונגרס ונוער למופת

מחוז חיפה מחזק את החינוך לערכים וממשיך את המסורת המבורכת, זו השנה הרביעית, של קונגרס הנוער, הפעם בסימן: "בונים חברת מופת"
"כולנו רקמה אנושית". העצמת בני הנוער היא יעד חשוב במחוז חיפה. צילום: דוברות חינוך

"כולנו רקמה אנושית". העצמת בני הנוער היא יעד חשוב במחוז חיפה. צילום: דוברות חינוך

במחוז חיפה רואים בהעמקת החינוך לערכים את אבן היסוד לתפיסה החינוכית והחברתית לגבי חברת המופת של מדינת ישראל, וליצירת סביבה חינוכית פתוחה פלורליסטית ורב תרבותית המהווה מציאות חיים הכרחית, שילוב ידיים ושיתוף פעולה של כלל המגזרים והדתות השואפים לאחווה וליצירה משותפת.
במסגרת הקונגרס המחוזי לנוער, וכדי לבנות את האמנה החברתית של חברת המופת, נאספו לפני שלוש שנים היגדים מבתי הספר במחוז שעסקו בשבעה נושאים ונכתבו על ידי תלמידי כיתות ח'. בשנה"ל הנוכחית (תשע"ה) מקיימים בבתי הספר פעילות חינוכית סביב הערך ערבות הדדית. כמו כן, השנה לראשונה, אל הקונגרס יצטרפו גם תלמידי כיתות ו'.
הקונגרס מהווה את שיאו של תהליך חינוכי ולימודי מתמשך, שיתקיים בכל בתי הספר במחוז חיפה, בו לומדו תלמידי כיתות ח' מכל המגזרים ו- 150 תלמידי החטיבה העליונה, כוח המח"מ (מובילי חברת מופת), אשר שמה לה למטרה לחבר את כלל בני הנוער במחוז חיפה מכל המגזרים ומכל הדתות לשיח משותף סביב סובלנות דתית.
העצמת בני הנוער היא יעד חשוב במחוז חיפה, יעד העומד בבסיס תכניות רבות ופעולות מגוונות, ובתוך כך, הוקמה קבוצת תלמידים מבין שכבות הגיל של החטיבה העליונה, הנקראים מח"מ. תלמידים אלו החלו בסוף שבוע שעבר בתהליך הכשרה חינוכית על מנת להדריך ולקיים דיונים חינוכיים עם צוותי החינוך בתוך בתי הספר.
במהלך השנה קבוצת המח"מ תקיים מספר מפגשים: מפגש שהתקיים ביום חמישי האחרון – מפגשי למידה "במרכז משמעות" בקרית מוצקין, שם נערכו להם סדנאות הכרות, סדנאות להעצמה אישית כמנהיגים, סדנאות של מערכי פעילויות אותם הם נדרשו להעביר בכיתות ח' במחוז.
מפגש נוסף, בו פעילות הכנה לתלמידים בהם יקבלו כלים ורעיונות ליחידת הוראה שהם בעצמם ידריכו בכיתות ח' בבתי הספר בו הם לומדים, בנושא 'כוחן של מילים'.
סיור "בעמק השלום" שם יעשו עבודה משמעותית ביום הניקיון הבינלאומי ביער קק"ל, בקרית טבעון.
מנהלת מחוז חיפה, רחל מתוקי, אמרה לתלמידי המח"מ: "אתם מנהיגי העתיד של מדינת ישראל, עליכם מוטלת המשימה להפוך את אשר למדתם השנה לאורח חיים. אני מצפה מכם להיות מעורבים, פעילים, ביקורתיים, יצירתיים. בידכם להפוך את החברה הישראלית לחברת מופת – זהו תפקידכם האזרחי להוקיע גילויי גזענות, לעודד קשרים בין בני הדתות השונים לבנות גשרים מלב אל לב


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך